M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Moderator: Krocionorzec

Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Czym jest życie modelarza bez rozgrzebywania kolejnych tematów? Nędzną wegetacją jeno, słusznie gadacie.
Tak więc zacząłem kolejny model - tym razem będzie Furia z żółwiem na boku. Takim malowanym znaczy się. Obrazkiem żółwia. O ten, o:

Obrazek

Założenie jest takie, że model będzie lepiony praktycznie z pudełka. Plus jakieś tam blaszki Eduarda, dragonowskie Magic Tracki i zestaw kalkomanii. Póki co zdążyłem poskładać kadłub i zawieszenie, żeby sobie na tym ukleić gąsienice, jak ukleję, to ruszę z resztą. Kółka są oczywiście wlepione na ślinę, a nie na zawsze :)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: fragles »

Są jakieś pienty, plusy dodatnie, plusy ujemne? Tak tylko, kurtuazyjnie pytam. :piwo:
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: Krocionorzec »

No to Tamiya jest. Skleja się czadowo, dostarczając dużo funu, wygląda bardzo spoko, detalizacja bardzo akceptowalna, aczkolwiek nieprzesadna.
Polecam - Żanet Kaleta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Udało się mnie zamontować w tej Tamiy dragonowskie magic tracki. Jeśli będziecie mieć podobny pomysł to raczej odradzam. Trzeba podszlifować zęby kół napędowych, trzeba przesunąć punkt mocowania kół napinających (minimalnie ale jednak) a koniec końców efekt nie jest aż tak zajebiaszczy jak metalowe traki. Ale jakoś potwornie nie jest, mi wystarczy.

Obrazek

Ponadto naoglądawszy się modeli Martina Kovaca, zacząłem na płytach pancerza zaznaczać wyraźną fakturę po cięciu palnikiem. A co se będę żałował.

Obrazek

Dalej w planach faktura odlewu na wieży i osłonie przekładni oraz walcowanego żelastwa na kadłubie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bazylms
Posty: 682
Rejestracja: sob 17 maja 2014, 11:32

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: bazylms »

Chyba trochę lipnie one te gęsi siedzą na kołach napędowych?
A to jest Tamiya czy przepak Tasca/Asuka?

A po za tym to działaj dalej.
Pozdro - Krzysiek Bartyzel

Czołgi - pancerna pięść armii
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: Krocionorzec »

To jest Tamiya, nie ten przepak. Czemu lipnie siedzą? Chyba tak powinny?
Obrazek
Awatar użytkownika
bazylms
Posty: 682
Rejestracja: sob 17 maja 2014, 11:32

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: bazylms »

Chyba mi się pomyliło z innym typem który powinien siedzieć głębiej. Te faktycznie chyba tylko na końcach zębów były.
Pozdro - Krzysiek Bartyzel

Czołgi - pancerna pięść armii
levee

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: levee »

Kolega ma r4acje, dziwnie to wygląda - jakby te dragonowe były przeskalowane. Poza tym chyba rzeczywiście zompki koła napędowego za płytko siedzom. W tasce-asuce wygląda to inaczej, bardziej przekonywa.
No ale to nie ja jestem znanym influłenserem szermanowym...
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Jak mierzyłem orygianlne gumioki Tamiy, to siedziały podobnie. Tutaj jest wszystko jeszcze na szlynę i taśmę klejącą, więc też będzie troszku inakszy siedzieć finalnie. Mam nadzieję...

W oryginale jest tak:

Obrazek

No i łatwo je pomylić z gumianymi gąsienicami, tymi późniejszymi, które siedzą bardzo głeboko na zębach:

Obrazek
Obrazek
levee

Re: M4A3E8 "Paper Doll" Tamiya 1/35

Post autor: levee »

Właśnie na pierwszem zdjęciu widać, że taki ząb przy pełnym zazębieniu w ogniwo wychodzi nieśmiało ponad jego lico - a w przypadku tych grubasów z dragona to chyba niemożliwe. No ale może rzeczywiście po doklejeniu będzie lepiej. Może to też złudzenie optyczne od kontrastowych kolorów. W każdym razie myliłem się okrutnie :roll: a kolega Krocionorzec się nie mylił :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krocionorzec”