Wielka Wojna

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Wielka Wojna

Post autor: KFS-miniatures »

I wojna światowa – konflikt zbrojny trwający od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 (w latach 20. i 30. XX wieku nazywany „wielką wojną”) pomiędzy ententą, tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917), a państwami centralnymi, tj. Austro-Węgrami i Niemcami wspieranymi przez Turcję i Bułgarię.

Był to największy konflikt zbrojny na kontynencie europejskim od czasu wojen napoleońskich, zakończony klęską państw centralnych, likwidacją mocarstw Świętego Przymierza i powstaniem w Europie Środkowej i Południowej licznych państw narodowych. Mimo ogromu strat i wstrząsu wywołanego nimi wojna ta nie rozwiązała większości konfliktów, co doprowadziło do wybuchu II wojny światowej 21 lat później. Była zderzeniem XX-wiecznej techniki z XIX-wieczną strategią i taktyką. Po raz pierwszy w historii zastosowano w niej broń chemiczną, samoloty, okręty podwodne, czołgi i samochody ciężarowe. Wybuch I wojny światowej wyznaczył koniec wieku XIX i koniec hegemonii europejskiej na świecie, który od tego momentu został zdominowany przez potęgę amerykańską i sowiecką rewolucję..


itd.. reszta na wiki i w podręcznikach


w tym roku jubelek, potem cztery lata wspominek z melanżu, który wymyślił sobie bismark. okrągła rocznica kusi do produkowania i sklejania modeli. i ten wątek potraktujmy jako pomnik dla tematu. bez spinki.. takie miejsce do pochalenia sie tym, co budowac bedziemy w 'kategorii wielkia wojna'. bo pewnie wielu z nas coś wydzierga..
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Wielka Wojna

Post autor: KFS-miniatures »

..a na zachęte.. dzis bez zdjęc, bo w sumie nie ma czego jeszcze pokazywać. ale wieczorem zrobiłem sobie wolne i ruszyłem przedsięwzięcie pt.:" fräulein feldgrau"
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Wielka Wojna

Post autor: tankmania »

KFS-miniatures pisze:..a na zachęte.. dzis bez zdjęc, bo w sumie nie ma czego jeszcze pokazywać. ale wieczorem zrobiłem sobie wolne i ruszyłem przedsięwzięcie pt.:" fräulein feldgrau"
W wersji soute?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 161
Rejestracja: pn 04 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Polska B

Re: Wielka Wojna

Post autor: Krzysiek »

KFS-miniatures pisze: wieczorem zrobiłem sobie wolne i ruszyłem przedsięwzięcie pt.:" fräulein feldgrau"
A skąd mamy wiedzieć kiedy tak na prawdę zacząłeś i nas nie okłamujesz skoro nie ma zdjęcia z gazetą?
Obrazek
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Wielka Wojna

Post autor: Arkady72 »

Chudziutki pisze:A skąd mamy wiedzieć kiedy tak na prawdę zacząłeś i nas nie okłamujesz skoro nie ma zdjęcia z gazetą?
Koniecznie z pierwowzorem na okładce.
Przymierzam się do Albatrosa w 32 ale pewnie dopiero efekt końcowy będę mógł pokazać.
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: Wielka Wojna

Post autor: grzegorz75 »

Chamond

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładnie spasowany , bardzo przyjemnie się ulepia .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja”