Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: Korowiow »

Nie interesowałem się zbytnio Wielką Wojną i to był błąd. Z błotno-czołgarskiego punkta widzenia to jest raj.
Nie zainwestowałem tyle co Grzegorz ale mimo to postaram się poulepiać coś na kształt niewielkiej dioramki.
Takie coś kupiłem i na dowód, że nie sklejam go od 13 lat to daje zdjęcie z gratami w ramkach.
Obrazek

Dawno nie sklejałem modelu, który dałoby się złożyć w ciągu jednego dnia. Jedyne co dodałem od siebie to nowe karabiny. Te zestawowe były do bani.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bunkr na gąsienicach dostał podkład, schnie i czeka na malowanie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo, że zestaw zapewnia dosyć sporo emocji przy spasowaniu a producent nie należy raczej do czołówki pod względem finezji a także pomimo ponad 20 lat jakie upłynęły od pierwszego wydania tego modelu z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu modelarzowi.
Tworzywo z którego wykonany jest model mogłoby być bardziej przyjazne w obróbce - to jest troszkę "ciągnące" się przy szlifowaniu. Gumowe gąsienice natomiast pomimo grozy jaką napawały mnie przy pierwszym wrażeniu, podczas obrabiania, klejenia i układania okazały się bardzo współpracujące i nie sprawiły mi żadnego kłopotu.

Z modelem, jeśli to jeszcze możliwe wystartuję w PWM-owym konkursie aby zrobić konkurencję Grzegorzowi zatem kto kce niech trzyma kciuki.
Awatar użytkownika
panzerflix
Posty: 369
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:56

Re: Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: panzerflix »

fajnie
You are not your thoughts. You are not your story. You are not your body.
Experience your thoughts, experience your story, experience your body, as none of it will last.


http://www.fromthetrunk.com | http://www.panzerflix.com
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: micmal »

Łał, super!
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: Korowiow »

KFS-miniatures pisze:ale gąsienice na załamaniach mogłes delikatnie ponacinac, zeby sie tak nie wyginały..
Co racja to racja. Próbowałem nawet na dodatkowych kawałkach (producent dorzuca dwa po kilka ogniw) ale przy zaginaniu w miejscu nacięcia zaczynały bardziej pękać. Obawiałem się, że jak model dostanie po gaciach chemią i potem jeszcze postoi to popękają i będzie bania. Plan jest taki aby brudzić, brudzić i brudzić a zatem postaram się swoja nieudolność w tej materii zamaskować pudrami.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: KFS-miniatures »

wiem o czym mówisz, bo lepiłem pare emcharów. tak dawno, ze miałem wyjebane na takie detale, ale..
takie nacięcie zalewasz cyjanoakrylem. a wczesniej powierzchnie ogniwa pokrywasz cienką wartwą tego kleju, co utwardza powierzchnię
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: Korowiow »

Dzięki za know how. Nie wiem tylko czy teraz można to zrobić. Gąsienice przyklejałem na całej długości wiec teraz już się chyba nie wyprostują.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: Korowiow »

Coś się dzieje w temacie. Pierwsze czypingi robiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: Korowiow »

I na gotowo. Dodam jeszcze tylko jakąś linę, szmatę i może ze 2-3 deski na "pakę"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myślę, że nauki od Ukiego nie poszły w las. :P
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2854
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Cambrai 1917 - Mark IV "Female" 1:35

Post autor: bohdan »

nie poszły. oj nie poszły
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”