F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Moderator: Solo

Awatar użytkownika
Solo
Posty: 39
Rejestracja: pt 29 lis 2013, 01:11

Re: F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Post autor: Solo »

A to dysza po położeniu 4 różnych pigmentów.
I chyba na tym poprzestanę.

Obrazek
el Rozito

Re: F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Post autor: el Rozito »

To poprzestań bo na pierwszej fotce z cyklu dysza było lepiej.
Awatar użytkownika
Solo
Posty: 39
Rejestracja: pt 29 lis 2013, 01:11

Re: F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Post autor: Solo »

Zrobiłem moją bombę termonuklearną Mk-28RE (czyli ze spadochronem opóźniającym).
Produkt firmy Ultracast nie poraża może jakością, ale nie jest też taki zły.
Kształt bomby odtworzony jest prawidłowo (poza przednią częścią, która w rzeczywistości ma ostrzejsze zakończenie).
Do bomby dorobiłem brzechwy (producent ich po prostu nie załączył, dał tylko kawałek płytki z której trzeba je sobie narysować i wyciąć), boczne uchwyty, taki okrągły dzyndzel na górze oraz po bokach takie dziwne, tajemnicze wypukłości.
Narzędzie zagłady zostało pomalowane kolorami Gunze SM01 i SM08, włazy inspekcyjne Alcaldem Dark Aluminum. Dziób bomby to Gunze C100 wine red, a uchwyty to Gunze GX03.
Bomba czeka teraz na zamówione kalkomanie, które są w fazie projektowania. Potem będzie jeszcze wash.

Bombka po zmontowaniu i dodaniu własnych dodatków:

Obrazek

Po podkładzie Alclada:

Obrazek

I gotowa:

Obrazek
Obrazek

Z ciekawostek: tak wyglądają niektóre wstępne projekty kalkomanii dla mnie:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Solo
Posty: 39
Rejestracja: pt 29 lis 2013, 01:11

Re: F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Post autor: Solo »

Pochwalę się projektem kalkomanii dla mojego nuklearnego arsenału, praktycznie gotowego do druku:

Obrazek
Awatar użytkownika
Solo
Posty: 39
Rejestracja: pt 29 lis 2013, 01:11

Re: F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Post autor: Solo »

Przez ostatnie kilka dni bawiłem się wpasowując żywiczne dodatki w kadłubie.
O ile przednia wnęka podwozia oraz hamulec aerodynamiczny pasują w "firmowych" otworach jak klocki Lego, tak główna wnęka podwozia wymagała ode mnie znacznego usunięcia plastiku kadłuba, żeby w ogóle się zmieścić.
Nie wyszło to dobrze, jak wspominałem pojawiły się szpary, które teraz pracowicie utykam kawałeczkami polistyrenu. Zdaje się, że uda się to w miarę ładnie pozatykać i nie będzie zbytnio razić w oczy.
A tak wygląda w tej chwili kadłub, praktycznie gotowy do zamknięcia: w prawej połówce umieściłem wlot powietrza, kabinę, przednią komorę podwozia, hamulec aerodynamiczny, główną komorę podwozia i silnik.

Obrazek

A dla relaksu przygotowałem sobie zestaw dwóch rakiet AIM-9B Sidewinder wraz z pylonem, które będą towarzyszyć przenoszonej bombie atomowej. Bardzo ładne rakietki zrobił Trumpeter, ja tylko dodałem kalkomanie od TwoBobs.
Zrobiłem też soczewki głowic z kleju UHA Plus.

Obrazek
Awatar użytkownika
Solo
Posty: 39
Rejestracja: pt 29 lis 2013, 01:11

Re: F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Post autor: Solo »

Tak jest.
Awatar użytkownika
Solo
Posty: 39
Rejestracja: pt 29 lis 2013, 01:11

Re: F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Post autor: Solo »

Chętnie poprawię, jeśli powiesz co poprawić.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Post autor: KFS-miniatures »

zacznij od zmycia wszystkiego, lub nałozenia podkładu.. bo narazie widac jakies gówiniany pseudo preszejding z zajebistym odkurzem przykryty jasną farbą. to nie tak się robi..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Solo”