Kilof i rewolwer

Moderator: Alex976

Alex976

Kilof i rewolwer

Post autor: Alex976 »

Pierwsza praca do pokazania na forum. W sumie nic specjalnego, autorska gra planszowa, w stu procentach własna robota. I nie śmiejcie się za mocno z tytułu :lol:
Hexy ze sklejki 3mm i 4mm, a reszta to jak leci. Pod kopalnie bazę wykonałem ze styropianu, oklejone tanim papierem toaletowym w wikolu z wodą. Później malowanie i suchy pędzel.
Lasy jak widać ze zwykłej gąbki, pustynie(to te płaskie) z korka. Malowane najpierw na brąz, później rozjaśniane tanem i na koniec znowu suchy pędzel.
Obrazek

Te dwie najciemniejsze skałki to kopalnie węgla, szare to kopalnie żelaza, a rdzawe to kopalnie złota. Z hexów dojdą jeszcze cztery miasta, cztery pastwiska, dwie plantacje tytoniu i dwa siedliska niewolników, ale żeby było bardziej poprawnie politycznie to napiszę, że dwa skupiska taniej siły roboczej :lol:
Teraz reszta:
Obrazek

Na dole to surowce. Od lewej: mięso wołowe, żelazo, złoto i węgiel.Wykałaczki na razie robią za drewno. Karty to również własny projekt. Ta imitacja kowboja na kartach to własny rysunek, zeskanowany, pomniejszony i nałozony w Corelu na kartę. Te większe to akty własności, te mniejsze to karty losu. Ludziki (znaczniki graczy) i kostki są z innych gier.

Skromne początki, ale mam nadzieję, że koniec nie będzie żałosny. Projekt w sumie modelarski, dał dużo funu.
Później startuję z Sabre z RAFu i raczej tam będzie się więcej działo.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: KFS-miniatures »

pomyśl jezcze, jak by tu odebrac gąbce wygląd gąbki pzyklejonej do podstawki, i bedziesz miał plus +3 do wizerunku i płaszcz charyzmy
Alex976

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: Alex976 »

KFS-miniatures pisze:pomyśl jezcze, jak by tu odebrac gąbce wygląd gąbki pzyklejonej do podstawki
Myślałem już o tym, tylko nie za bardzo mam pomysł.
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: Slash2 »

Rwij/tnij gąbkę w małe podłużne kawałeczki i sadź je pionowo obok siebie
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: KFS-miniatures »

ewentualnie spróbuj posztarpać kawałki gąbki cienką pensetą, przed przyklejeniem
Alex976

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: Alex976 »

Kurczę, tylko to już przyklejone na amen, ja oderwę to zostanie na spodzie część i też nieciekawie będzie wyglądało. Pomyślę jeszcze, dzięki.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: KFS-miniatures »

Alex976 pisze: ja oderwę to zostanie na spodzie część i też nieciekawie będzie wyglądało
to dokleisz nowe, mniejsze, liczniejsze.
Alex976

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: Alex976 »

Plantacja tytoniu dzisiaj na warsztacie.
"Grządki" pod tytoń przygotowałem z wikolu zmieszanego z drobnym piaskiem, skałka to kawałek kory, a sam tyotń i te drzewka przy skałce to oczywiście gąbka. Mam nadzieję, że teraz gąbka nie wygląda jak gąbka :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Solo
Posty: 39
Rejestracja: pt 29 lis 2013, 01:11

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: Solo »

Od razu lepiej, tylko niepotrzebnie takie równe i regularne te kępki zieleniny, jakby na Dzikim Zachodzie mieli ogrodnika.
Alex976

Re: Kilof i rewolwer

Post autor: Alex976 »

Dla przykładu, że jest równo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alex976”