Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Moderator: Alex976

Alex976

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Alex976 »

JBZ pisze:ok jest
KFS-miniatures pisze:owszem
Dzięki, odcień zielonego też ok? Wydaje mi się, że dość dobrze trafiłem. Jeszcze barok dojdzie, więc się zmieni trochu.
KFS-miniatures pisze:choc granoce kolorów trochę nazbyt płynne
Tak, granice jeszcze będe poprawiał tym szarym, będa ostrzejsze.
Robert O.

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Robert O. »

wymalowałes dobrze ale odkurz chyba z byt duzy Obrazek
Alex976

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Alex976 »

Tak, odkurz był spory, ale spróbowałem poprawić trochę tym szarym i jest nieco lepiej. Pierwszy raz malowałem od ręki, więc nie jest idealnie. Nauczka na przyszłość, żeby malować jasne w ciemne. Zbarokowałem też zielony mieszanką H73 i IG.
Obrazek
Obrazek
Alex976

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Alex976 »

Zrobiłem nowe foty, tamte były za ciemne i kolor nie pasował.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ta ciemniejsza krawędź szarego jeszcze nie była barokowana, stąd różnica odcieni. IMHO ten odkurz się zmniejszył i krawędź jest ostrzejsza.
Obrazek
Obrazek
Alex976

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Alex976 »

Domalowuję resztę: kawałek białego na stateczniku, czarny na dziobie, troche srebra na dyszy. Zdjąłem też niektóre maski, jak pisałem na PWMie będę jeszcze korygował zbyt ostre przejście między góra a niebieskim dołem na dziobie. Widać, że w kilku miejscach powstał mały odkurz, więc do poprawy.
Obrazek

Spróbowałem tez zbarokować jakoś czarny, wyszło jak wyszło. Ciężko to tylko sfotografować. Na zdjęciach widać też babole, których starałem się wcześniej nie pokazywać :lol: Ale to naprawdę mało jest widoczne na żywca ;)
Obrazek
Obrazek

Ładnie się to zgrało kolorystycznie, tak mi sie wydaje...
Alex976

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Alex976 »

Potrzebuję szybkiej porady: czym zrobilibyście łosza na górze? Myślałem nad Dark Washem albo washem do Dark Yellow od AK. Chociaż nie wiem, czy nie wyszedłby zbyt mocny...
Robert O.

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Robert O. »

dark może byc ,co do czarnego to nie maluj normalnym czarnym a Nato blackiem,panzergrejem albo tire blackiem
Alex976

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Alex976 »

Robert O. pisze:co do czarnego to nie maluj normalnym czarnym a Nato blackiem,panzergrejem albo tire blackiem
Malowałem tire blackiem :)

Skończyłem kolorować, a szkoda, bo fajnie było...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zdjęcie zbiorowe z całą chemią, której użyłem do malowania i klejenia:
Obrazek

PS. Zapomniałem tez o szarej plamie na lewym stateczniku, więc domalowałem :lol:
Alex976

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Alex976 »

Polakierowałem model glossem gunze. Czas na kalki...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to dostałem dzisiaj z Martoli:
Obrazek
Alex976

Re: Sabre Mk.4 RAF / Hasegawa / 1/48

Post autor: Alex976 »

Okalkowany
Nie obyło się bez przygód, ale cóż... nic nie może być idealne. Na szczęście niewiele widać. Pękła między innymi szczęka na dole, ale to już podmaluję pędzelkiem.
Chciałem polskiego zrobić, ale hase kalkuf nie dała :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alex976”