A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Moderator: Alex976

Alex976

A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Alex976 »

Trochę się pospieszyłem z warsztatem Sejbra, bo wcześniej zrobię Zero. Taki samolot do ćwiczeń, mam zamiar go zbarokować :D
Obrazek

Tym będę malował:
Obrazek
Alex976

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Alex976 »

Coś się zlepiło, niewiele problemów.
Obrazek
Alex976

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Alex976 »

Skończyłem prace przy kokpicie. Najpierw całość pomalowałem H77, później XF-71 i rozjaśniłem mieszanką XF-71 i Xf-2. Następnie wymalowałem detale, zrobiłem lekkie obicia X8 i XF-10 i położyłem filtr/wash na całość. Zegary z kalkomanii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: trl »

Ale do instrukcji to czasem zajrzyj- kalkomanię ze wskaźnikami przykleiłeś na odwrót.
Obrazek
pl / en / fb
Alex976

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Alex976 »

trl pisze:Ale do instrukcji to czasem zajrzyj- kalkomanię ze wskaźnikami przykleiłeś na odwrót.
Tak, wiem, zauwazyłem dopiero po fakcie :oops: Miałem nadzieje, że nikt się nie dopatrzy :lol:
Pocieszające jest to, że nie będzie tego widać później.
Alex976

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Alex976 »

Dorobiłem pasy z taśmy Tamki.
Obrazek

I skleiłem w całość. To raczej ostatnie foto przed surfacerem, idę malować 8-)
Obrazek
Alex976

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Alex976 »

Na początku położyłem sreberko.
Obrazek
Zrobiłem preshading gunzowym H331. Delikatniejszych linii nie potrafię zrobić swoim aerografem, ale sprawdzałem na boku jak to będzie wyglądało i wyszło fajnie. Zresztą, i tak nie jest najgorzej 8-)
Obrazek
Obrazek
Robert O.

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Robert O. »

jakie masz to aero ze lepszych linii nie dasz rady zrobić?
ajabym teraz srebrem poprawił to co nacudaczyłes tym szarym ,zamaluj od srodka paneli te ciemne linie ze by wyszły ciut ciensze i równiejsze
Alex976

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Alex976 »

Robert O. pisze:jakie masz to aero ze lepszych linii nie dasz rady zrobić?
Rob, źle napisałem. Cienkie linie mogę zrobić, tylko czasem ręka zadrży i aerograf wychodzi poza obszar malowania. Stąd te wrażenie grubych linii. Potęguje to tez fakt, że linii podziału na tym Zero jest sporo i są blisko siebie.
Robert O. pisze:ajabym teraz srebrem poprawił to co nacudaczyłes tym szarym ,zamaluj od srodka paneli te ciemne linie ze by wyszły ciut ciensze i równiejsze
Tak zrobiłem. Najpierw wszędzie zamalowałem sreberkiem, a później na dole zgasiłem kontrasty bardzo mocno rozcienczonym srebrem. Farba na dole będzie jasna, więc nie chciałem aż tak mocnych kontrastów. Obrazek
Obrazek
Alex976

Re: A6M2b Zero / Airfix / 1:72

Post autor: Alex976 »

Położyłem bazę, czyli Gunze H324
Obrazek
Obrazek

I na koniec zbarokowałem, pierwszy raz w życiu :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alex976”