[W] T-34/85 / Hobby Boss / 1/48

Moderator: Alex976

Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: T-34/85 / Hobby Boss / 1/48

Post autor: Slash2 »

Co zrobiony? Chyba zlakierowany ;)
Albo pociągnij po samych liniach i załamaniach jakimś prawie czarnym, albo po całości tak żeby było widać po kolorze. I trochę się za bardzo świeci jak na złosozwanie. Nie bój się przesadzić, masz podkład z błysku, więc ciężko będzie Ci uszkodzić model, zwykłego oleja zanim dobrze wyschnie zawsze łatwo usunąć czy poprawić. Ogólnie nie musisz być taki subtelny, to nie samolot :lol:

Ten łosz na początku powinien Ci trochę zlać i przydymić różnorodność modulacji, a po bokach wanny pod błotnikami możesz śmiało sobie popaćkać.
Obrazek
Alex976

Re: T-34/85 / Hobby Boss / 1/48

Post autor: Alex976 »

Slaszu, zrobiłem jak radziłeś, mocniejszy łosz i delikatny filtr, CM się trochę zlało. Tak wyszło. Koncepcja jest taka, że model będzie trochę ubłocony i brudny, ale bez przesady. Gdzieniegdzie będa jakieś zacieki, tu i ówdzie jakieś mokre plamy. To taki ogólny zarys, a reszta wyjdzie w praniu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: T-34/85 / Hobby Boss / 1/48

Post autor: Slash2 »

Potraktuj to olejowanie jako wstęp do brudzeni i pociągnij go jeszcze trochę mocniej jakimś brązem. Bo na razie model ogólnie jest dość chłodno zielony. Zrób to nawet osiągając niejednolity rezultat na modelu i zrób w tym pierwsze zacieki, plamy etc. Nałożonego washa (czy jak to tam zwał) możesz modyfikować dokładając mniej rozcieńczoną farbę lub rozsmarowując pędzlem nawilżonym w samym rozcieńczalniku.
Obrazek
Alex976

Re: T-34/85 / Hobby Boss / 1/48

Post autor: Alex976 »

Zacząłem działać z weatheringiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: T-34/85 / Hobby Boss / 1/48

Post autor: Slash2 »

No, ładnego teraz washa dałeś. I już wiesz czemu warto mocno rozjaśniać modulacją ;) W tym oleju będzie Ci się ładnie sadzało pigmenty.
Obrazek
Alex976

Re: T-34/85 / Hobby Boss / 1/48

Post autor: Alex976 »

Slash2 pisze:No, ładnego teraz washa dałeś.
Dzięki ;)
Slash2 pisze:I już wiesz czemu warto mocno rozjaśniać modulacją ;)
Wiem, następnego jeszcze bardziej rozjaśnię.
Slash2 pisze:W tym oleju będzie Ci się ładnie sadzało pigmenty.
Nad pigmentami jeszcze pomyślę, ale szalał nie będę.

A tymczasem działam dalej. Trochę się pozmieniało, spracowałem wieżę, chociaż to jeszcze nie koniec. Poprawiłem plamy z tyłu, dodałem trochę smug na przodzie. Gąsienice sklejone, zmalowane i złoszowane, ale jeszcze nie wyschły, więc fota później.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Robert O.

Re: T-34/85 / Hobby Boss / 1/48

Post autor: Robert O. »

no powiem Ci że mnie sie podoba ,własnie tak zawsze kojarze T-34 ,szczególnie zielen sie taka fajnie ruska zrobiła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alex976”