Normandia - ulica [W]

Moderator: wapel

Awatar użytkownika
wapel
Posty: 46
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 03:31

Normandia - ulica [W]

Post autor: wapel »

Hej, nie którzy z was może mnie kojarzą z PWM'u. Postanowiłem poudzielać się i tutaj. Od jakiegoś czasu dłubię sobie scenkę z Normandii. W tej chwili wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dramatis personae:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze podmalówki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wapel
Posty: 46
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 03:31

Re: Normandia - ulica [W]

Post autor: wapel »

Tam gdzie dojrzałem je na fotkach to tak - szczególnie na tym klęczącym.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Normandia - ulica [W]

Post autor: KFS-miniatures »

ten ma na bucie:

Obrazek

ten ma szef na spodniach, rękawie, oraz złamaną prawą rękę

Obrazek

szew na nogawce, bucie i opinaczu

Obrazek

jakis problem na kasku? bo szef na prawym rękawie owszem..

Obrazek

fajna, dynamiczna przeróbka, ale zdaje się mocno kwiczy merytorycznie..

Obrazek

a temu jak szyję poprawisz, to przestanie być żyrafą:

Obrazek

głowy nie dam, ale z tego co pamiętam sposób troczenia ładownicy uniemoziwiał by takie jej ułozenie

Obrazek

nie traktuj mojego hejtu, jak hejtu, bo to są drobiazgi, które ciebie samego za jakis czas zaczną wkurwiac, a na tym etapie mozesz je jeszcze poprawiac bez szkód i strat
Awatar użytkownika
wapel
Posty: 46
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 03:31

Re: Normandia - ulica [W]

Post autor: wapel »

Nie traktuje - luzik :) wszystkie szwy będą poprawione - fotki robiłem od razu po nałożeniu podkładu, który wszystko uwidocznił.
Dłoń idzie do poprawki. Z prawym rękawem to nie wiem o co dokładnie kaman, faktycznie wygląda jak kikucik, ale to chyba taki skrót perspektywy, bo z innego ujęcia jest raczej ok. Przyjrzę się temu. Przeróbka biegacza to o co chodzi z merytoryką? To miała być panzerjacke. A jak byś ułożył tą ładownicę? miałem z nią problem i to było najlepsze co mogłem zrobić. W takim razie muszę mu zdemontować pistolet i jakoś inaczej ją umocować, tylko wtedy MP może dziwnie dyndać. Jakbyś jeszcze coś wyhaczył to pisz.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Normandia - ulica [W]

Post autor: KFS-miniatures »

wapel pisze:Przeróbka biegacza to o co chodzi z merytoryką? To miała być panzerjacke.
i widać, ale nawet jeżeli to zły esesman, na co by wskazywał kształt kołnieża i klap (oraz koledzy), to wciąz poły są zbyt krótkie. nawet esesmanskie wrapery nie tak zamaszyscie zawijane jak kurtki wermachtowskie wciąz są dwurzedówkami, gdzie kazda poła sięga lekko za cycek. jak sie to rozepnie, to majta sie kawał szmaty. pod tym wzgledem strasznie niepraktyczne

a wszystkie hitlersyny etatowo miały koszule rozpinane tylko do połowy, jak radzieckie rubaszki
wapel pisze: A jak byś ułożył tą ładownicę? miałem z nią problem i to było najlepsze co mogłem zrobić.
no bo to jest własnie kłopot ukłądania gotowych akcesoriów na gotowych figurkach, czesto ni chuja nie da sie dopaować tak z marszu. to trzeba podfrezowac zarówno samą łąownice delikatnie, a jednoczesnie znacznie mocniej samą figurkę. bo twardy przedmiot, jakim jest magazynek w łądownicy wcisnie się zarówno w ubranie, jak i po trosze nawet w ciało. a jednoczesnie ładownica na sztywno zapięta do paska (bo tak jak pamietałem, była nawlekana na pas za pomocą dwóch szlufek
Obrazek ) podważona nogą odegnie sie i naciągnie pas.
Awatar użytkownika
wapel
Posty: 46
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 03:31

Re: Normandia - ulica [W]

Post autor: wapel »

Jeśli o kurtkę chodzi to z tego co pamiętam tak właśnie zrobiłem - mierząc kawałki GSu zadbałem o to żeby były takie długie za cycek. Aczkolwiek sprawdzę jeszcze to jak wrócę. O koszuli nie wiedziałem, ale tak już zostaje. Ładownica była z lekka frezowana i rozcinana właśnie, widocznie będę musiał mu wyciąć kawał uda, żeby była bardziej pod skosem ułożona. Za figury będę się brał za jakiś czas dopiero. Za to wieczorem zamierzam wrzucić jakieś foty budynków i ulicy - będę wdzięczny jak byś skrobnął co nie co o malowaniu - to moja najsłabsza strona, a nie chciałbym tego popierniczyć.
Awatar użytkownika
TGMJ
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 01:27

Re: Normandia - ulica [W]

Post autor: TGMJ »

aJabym (gdybym umieł) poprawił był lewy bark/łapę dowódcy czołgutka - imo "dolinka" powinna być bliżej szyi, a lewy bark wyżej i bardziej zaznaczony
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Normandia - ulica [W]

Post autor: KFS-miniatures »

TGMJ pisze:aJabym
..to swoją drogą, ale jak pokombinowac z oadzeniem głowy to moze sie okazac, ze nie bedzie trzeba

co do malowania, to ja nie mam bladego pojęcia o kamuflazach. tu musisz nękać (a pewnie sam bedzie wskaiwał ze wspólporadami) tomasza dzieciątkowskiego z pwm.
Awatar użytkownika
wapel
Posty: 46
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 03:31

Re: Normandia - ulica [W]

Post autor: wapel »

Chodziło mi o malowanie ulicy, a nie samych figur. Idę malować...
ODPOWIEDZ

Wróć do „wapel”