BAT-M

Moderator: Rhayader

Awatar użytkownika
Rhayader
Posty: 541
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 07:54

BAT-M

Post autor: Rhayader »

Nie wypada na tym forum nie mieć w portfolio jakiejś maszyny rolniczej czy budowlanej. Ja zdecydowałem się na spychacz.

Obrazek

Tylna płyta robocza jest wyłożona ryflowanymi płytami

Obrazek

tylko by to pasowało, to część blaszek trzeba przykleić wzorkiem do dołu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z przodu powinny zakrywać rant płyty, do której będą przyklejone, ale nie zakrywają. Tak jakby były zbyt wąskie

Obrazek

Ano nie zakrywają, bo bo przednia płyta jest szersza od tylnej i dlatego blaszkom brakuje szerokości.

Obrazek

Przód Bata też wygląda dziwacznie i nijak się ma nie tylko do zdjęć oryginału, ale też do rysunku z instrukcji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w następnym odcinku - co zrobić z oknami?
Janusz

Galerie
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: BAT-M

Post autor: grzegorz75 »

A masz od wewnątrz w oknach takie rowki podfrezowania na szybki ?
Awatar użytkownika
Rhayader
Posty: 541
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 07:54

Re: BAT-M

Post autor: Rhayader »

Producent dał obramowania szyb z blaszki, szłusznie, bo były otwierane

Obrazek
Obrazek

Są co prawda zbyt duże w stosunku do otworów na nie przeznaczonych, ale to nie problem.
Jest również kawałek przezroczystej płytki na szyby. Jak to wkleić? Wygląda na to, że blaszana ramka 'zgra' się z otworem w żywicy, przezroczysta część musiałaby być przyklejana od wewnątrz na żywicę, co da prawie milimetrową dziurę do blaszki:

Obrazek

Można próbować pocienić żywicę (no ale coś musi jej zostać), można przyciąć szybę idealnie na wymiar wewnętrzny blaszki i wkleić na styk (słabo to widzę)
Skłaniam się do wycięcia w żywicy rantu przeznaczonego na blaszkę, ją samą wkleić do żywicy na styk, zrobi mi się pod nią wtedy miejsce na wklejenie szyby, która nie będzie musiała być idealnie dopasowana.
Jeśli macie lepszy pomysł - podzielcie się doświadczeniem.
Podobna ramka jak do szyb przednich jest też do szyb w drzwiach... tylko, że tu jej nie było

Obrazek

i jak tu wkleić szybę?

Muszę zacząć od szoferki, bo resztę gratów dopasowuję się do niej. Aby ją zamknąć muszę wkleić od środka szyby, a żeby to zrobić i nie bać się, że coś źle zamaskuję, to muszę ją wcześniej pomalować.
Stąd w następnym odcinku - jak to pomalować?
Janusz

Galerie
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: BAT-M

Post autor: KFS-miniatures »

a cemu szyby chcesz wklejac od środka, skoro są od zewnątrz? i jak przykleisz blaszke do kliszy, a potem wytniesz kształt po obsie blaszki i przeszlifujesz to bedziesz miał idealny element do przykleenia od zewnątrz
Awatar użytkownika
Rhayader
Posty: 541
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 07:54

Re: BAT-M

Post autor: Rhayader »

To bym musiał wyfrezować głębsze podcięcie, by blaszka wraz z kliszą nie wystawała poza ramę na okno.
Wystawało tylko środkowe, te dwa boczne, ruchome, były schowane

Obrazek
Janusz

Galerie
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: BAT-M

Post autor: KFS-miniatures »

no to bedziesz musiał..
od wewnątrz tylko te boczne okna są do wklejenia. frontowe po zewnętrznej
Awatar użytkownika
Rhayader
Posty: 541
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 07:54

Re: BAT-M

Post autor: Rhayader »

Ta ramka z blaszki ma szerokość 0.7mm
Obrazek

Podcięcie w żywicy jest jak widać mniejsze. Głębokośći nie ma prawie żadnej, bo nie chowa się w nim blaszka o grubości 0.18mm
Powiększyłem to podfrezowanie i jak było do przewidzenia nie wygląda to teraz najlepiej.
Janusz

Galerie
Awatar użytkownika
Rhayader
Posty: 541
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 07:54

Re: BAT-M

Post autor: Rhayader »

Ramki już wcześniej zjechałem o 1/3.
Nie miałem 'toru' dla freza, więc to wszystko było robione 'w powietrzu'. Górną część to skalpelem skrawałem, bo ledwo co widziałem linię.
Miejsce pod blaszkę nie jest więc dobrze przygotowane. Trzeba ją będzie miejscami mocniej wpychać, a to oznacza, że muszę łapać cjanoakrylem, bo PVA nie dźwignie naprężeń.
Czy nie lepiej teraz wkleić samą blaszkę? Nie będzie strachu, że gdzieś dociskając paluchem rozsmaruje klej na szybie. Jak blachy będą na miejscu, to od wewnątrz wkleić szybkę.
Tak/Nie?
Janusz

Galerie
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: BAT-M

Post autor: KFS-miniatures »

Rhayader pisze:Jak blachy będą na miejscu, to od wewnątrz wkleić szybkę.
Rhayader pisze:przezroczysta część musiałaby być przyklejana od wewnątrz na żywicę, co da prawie milimetrową dziurę do blaszki:
..
Rhayader pisze: gdzieś dociskając paluchem rozsmaruje klej na szybie.
..a potem usuniesz go debonderem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhayader”