Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Moderator: potez

Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Krocionorzec »

Oj, ale się pilnujesz żeby nie napisać jak! Zgaduję że zaznacza się żeberka, a potem? Obstawiam sprytne skrobanie czymś o odpowiednim przekroju, zgadłem?
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Nie ja to wymysliem to nie opisuje co i jak szczegółowo, bo nie pytałem autora pomysłu o zgodę a nie wiem, czy akurat to on chce pokazywać. Zresztą tą technika tanku robił skrzydełko do RWD-8 poprawkowe, jesli jeszce ktoś to pamieta.
Ogólnie dobrze kombinujesz ale diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Jeśli jesteś ciekaw, to zapytam Tanka, czy jest ok, żeby zrobić tutoriala i pokazać jak to sie robi, bo to trzeba zobaczyc i popróbować, opisem to nie za bardzo idzie wytłumaczyc co i jak. Zreszta i tak musiałem to zmodyfikowac pod siebie, Tanku robil to w taki sposób, że ja nie do końca potrafiłem powtórzyć.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Krocionorzec »

Kumam. Jakby Tanku się zgodził, a Tobie by się chciało - to ja chętnie się bym zapoznał.
Obrazek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: fragles »

Potezu, pytaj Tanka. Bo jak nie, to znów będę musiał dłubać skrzydełka do Bulldoga z papieru japońskiego na szkielecie. A okropnie mi się nie chce.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Tanku sie zgodził, także tego...
realnie to i tak pewnie najłatwiej byłoby was zapędzić na warstztay i tam pokazać. Bo film to tez mało. Jak pojechałem do jaskini Tanka i pokazał mi jak to się robi ( demo to kilka minut) a i tak musiałem sie nakminić, żeby to potem potrafić powtórzyć...
tak, jestem #ponurymodelaż
levee

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: levee »

Prawie jak Mojżesz na Górze Synaj :piwo: Znaczy jak już zeszedł z Arką (Arkiem?) do Izraelitów.
Także ja bym nie pokazywał, chyba że za piniądze
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Podwozie sie robi. Niestety ani oryginalne z rodena ani edkowe nie za bardzo sie nadaje do użycia. Roden ma rozjechana grubość i rury wychodzą owalne a nie okrągłe a edek jest kiepski. Więc adaptuję co sie da z rodena do wygiętej rurki cienkościennej Albiona fi 0,9mm
Obrazek
Przy okazji taka sobie prosta maszynkę do wyginania zmajstrowałem ale to raczej dla fraglesa jak na luzaku coś robi ciekawostka ... 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: fragles »

Ten twój perfekcjonizm da Ci popalić na starość. :lol:
Zastanawiałem się dlaczego sobie utrudniłeś gnąc z rurki, a nie z pręta. Gięcie rurki jest wredne.
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Rafał B »

Powtarzam się Arek ale nie jesteś normalny 8-)
...z 2 zaś strony fajnie się ogląda taką modelarską martyrologię.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

fragles pisze:Ten twój perfekcjonizm da Ci popalić na starość. :lol:
Zastanawiałem się dlaczego sobie utrudniłeś gnąc z rurki, a nie z pręta. Gięcie rurki jest wredne.
Potem w rurce latwiej koncowki na plasko zaklepac i zrobic mocowania, z preta jest trudniej no i rurka mniej sprężynuje niz pręt, łatwie dokładnie kąt złapać w dwóch sztukach, które musza być równiutkie, bo inaczej będzie chromy fajterek :(
EDIT: prawa nózka gotowa:
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „potez”