Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Moderator: potez

Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Rafał B »

Autorem i pomysłodawcą wpisu wydawać by się mogło był Kamil, bo to bardziej w jego stylu, niż Twoim Karol.
...nie stał Ci on za plecami przypadkiem?! 8-)
karolkonw
Posty: 899
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:12

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: karolkonw »

Póki co nikt mi za plecami nie stoi to szkodzi ma wzrok wytrzeszcz powoduje :)
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Pod tymi deklami to by można odrobinkę strikin grajma dać i zblenodwać ws tak żeby wyglądało jak przypocony przepracowany olej tam sobie siedział.

Zdaje sobie sprawę że pewnie jeszcze będziesz pracował nad tym silnikiem, skreczowo jest kawał roboty, trzeba to jeszcze ładnie opakować, tym bardziej podbić ilość włożonej już pracy podkreślając realizm elementu zastosowaniem technik. Nie bój się używać emalii, jak nie wyjdzie to zmyjesz WSem.

Rafał Ty puknij się w dynke bo gadasz jak Macierewicz :lol:
Jakby nie patrzeć to siłą tego forum jest wolność wypowiedzi i to nie powinno być odbierane jak atak, tylko motywacja do poprawek i bardziej wytężonej pracy.
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Thalgonis »

Ojciec Dyrektor pisze:...
Rafał Ty puknij się w dynke bo gadasz jak Macierewicz :lol:
Jakby nie patrzeć to siłą tego forum jest wolność wypowiedzi i to nie powinno być odbierane jak atak, tylko motywacja do poprawek i bardziej wytężonej pracy.
Dobrze gada, wódki mu dać (albo wina mszalnego) :)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Po zejściu z tego padołu WnW samolociki z IWŚ wracaja na stare koleiny... Edek zapowiedział reinkarnację Camela, Roden juz dawno nic nowego nie puścił a Coper State Models stwierdził, że olewa samolociki, bo zarabia pieniądze na pojazdach z I WŚ w 1:35 a na sanolocikach nie...
tzn może cos tam puszcza ale nie wiadomo kiedy i co, ostrym cieniem mgły zapowiedzi ukrywają...
Także wracamy do mozolnego dłubania i poprawiania Rodena.
Akurat oni robią całkiem fajne modele ( w porównaniu w WnW to oczywiście słabizna) ale jako surowiec sa w porządku. Tanie, dobrze odlane, dobry plastik, nie ma problemu z obróbką.
Na tym samolocie akurat się bardzo dużo nauczyłem, jesli chodzi o techniki dłubania. Skile trzeba szlifować, od pierwszego razu samo sie nie zrobi. Wróciłem właśnie do dłubatury Fightera. Robię mu skrzydła jeszce raz, bo za pierwszym razem nie wyszło to jednak tak jakbym chciał.
Skrzydełko dolne ver 2.0:
Obrazek
na zdjęciu porównanie z górnym ( na dole), które jutro pójdzie do przeróbki. Czas wykonania? Takie jedno skrzydełko w całości ok 2,5 do 3h - spokojnie daje się to zrobić w jedno popołudnie ;)
Jeszcze raz wielkie dzieki dla Tanka za podzielenie sie wiedzą jak to ugryźć :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: cooper69 »

A co z nim było nie tak?
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Thalgonis »

Nie widzisz? Żebra mu bardziej wypolerował :). Teraz już nie straszna mu koronka :D
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

cooper69 pisze:A co z nim było nie tak?
Poharatana powierzchnia, jakieś takie skorki dziwne i brak ostrych detali, wszystko takie ledwo zaznaczone i okrągłe. A normalny samolot kryty plótnem ma wsyzstko na ostro, bo się zebra odbijają.
To nie jest polerowanie, to ta sama technika jaką robi sie matki modeli dla Silver Wings albo Karayi ;)
Gdyby wystarczylo polerowanie to szkoda by w ogóle o tym wspominać.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: Krocionorzec »

Druciki wklejałeś?
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Bristol F.2B 20.48 a może jakiś inny numerek?

Post autor: potez »

Nie, metoda na druciki to by wyszło okropnie, kilka razy probowalem, to w ogole nie zdaje egzaminu, przy takiej delikatnej robocie.To jest tankowy megasprytny patent, robi sie to w czystym plastiku, bez żadnych dokładek a ten ślad to grafit z ołówka. Każde płócienko da sie tym zrobić, tylko im wieksze tym bardziej trzeba mieć łapę nabitą. Mauczyłemmsie w koncu jak to rowno zrobic na sterach i lotkach do Spitfira a w końcu przeszdłem na skrzydelka Fightera.
Teraz czekaja na mnie skrzydła od Bregueta XIV I Nieuporta X...
tak, jestem #ponurymodelaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „potez”