Is-2 "Tadeusz"

Lista kategorii: Jožin z bažin Warsztaty Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: potez

Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2852
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: bohdan »

Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: potez »

Obrazek
się robi się - faktura na wieży gotowa, teraz robie czerpnie powietrza do silników i podklejam dziury w błotnikach od spodu :) No i trochę śrubek na zadku wymieniłem, bo jakies takie skośne wyszły spod reki Tamiya-San. Dorobiłem tez na płytach ślady po cięciu palnikiem, fabrycznie są tylko na osłonach kół napędowych. Podział na wieży zrobiłem z zaciskania sklejonych połówek, bez wlepiania czegokolwiek .
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2852
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: bohdan »

szew na wieży petarda! ścisnąłeś dwie "połówki"?
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: Szydercza Gała »

Czytamy ze ZROZUMIENIEM klego Bohdanie, nie spać kurwa zwiedzać :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: potez »

bohdan pisze: sob 06 lis 2021, 23:49 szew na wieży petarda! ścisnąłeś dwie "połówki"?
cienki klej tamki, solidne posmarowanie, czekasz chwilę, żeby ugryzł tworzywo i ściskasz. jak za mało wypłynie to delikatnie prawo lewa przesuwasz połówki, punktowo dodajesz kleju i w efekcie masz taka wypukła linię. Potem ją delikatnie można przyklepać nożem, żeby były ślady cięcia palnikiem, jak za mocna to przetrzec brazowym ścierakiem 3M.
Taka sama technika jak do klejenia kadłubów samolotów, żeby nie szpachlować, tylko nie trzeba potem na gładko szlifowac ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2852
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: bohdan »

Super
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: Rafał B »

potez pisze: sob 06 lis 2021, 23:30...teraz robie czerpnie powietrza do silników...
Proszę proszę, jaki łądny język techniczny, nie jakieś tam wloty, czy chwyty powietrza, ino czerpnie :piwo:
...no i co to za dziwne przetłoczenia z tyłu na błotnikach, co to wyglądają, jak ozdobny rancik?! :lol:
potez pisze: sob 06 lis 2021, 23:30Obrazek
Tam raczej prosty kawałek płaskiej blachy występował, a jeśli już było przetłoczenie, to nie dookoła płyty, tylko z boku, na zewnątrz i nie szło do góry, tylko do dołu raczej.

Obrazek

http://www.primeportal.net/tanks/carrey ... php?Page=3
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: potez »

Blotniki sa do wymiany ale to nastepny etap, na tadeuszu widac jak leza na nich liny i sa odgiete jakby pod cięzarem. Re co pokazales to jeszcze inna spiewka ale to juz pomnikowa dorobka ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: Rafał B »

Masz rację, nie najlepszy przykład zapodałem, spieszyłem się przed wyjściem (żona mnie poganiała) :lol:
Tu jest lepszy, gdzie faktycznie na lewym błotniku, widać na krawędziach jakby delikatne przetłoczenie...

Obrazek

Na tym zdjęciu z kolei widać wywinięty rant na zewnątrz do góry...

Obrazek
https://warspot.ru/11457-borba-za-mesto-na-konveyere

Najwyraźniej w toku produkcji upraszczano ten element, gdzie ostatecznie był chyba całkiem płaski.
Tak, czy inaczej, trza tam tylko dorobić kilka śrub (po 4) mocowania do kadłuba w wew. i górnej jego części.
Mam nadzieję, że się zrehabilitowałem :lol: :piwo:
Awatar użytkownika
Domi
Posty: 31
Rejestracja: pn 19 maja 2014, 16:46

Re: Is-2 "Tadeusz"

Post autor: Domi »

Rafał B pisze: Tam raczej prosty kawałek płaskiej blachy występował, a jeśli już było przetłoczenie, to nie dookoła płyty, tylko z boku, na zewnątrz i nie szło do góry, tylko do dołu raczej.

Obrazek
To nie jest zbyt fortunny przykład - to powojenny zmodyfikowany JS-2M z zupełnie innymi błotnikami niż te wojennej produkcji.
http://svsm.org/gallery/js2m_ks/IMG_2236
ODPOWIEDZ

Wróć do „potez”