1/48 A5M2b Claude Late WingsyKits

Inboxy, zapowiedzi
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

1/48 A5M2b Claude Late WingsyKits

Post autor: KFS-miniatures »

Kto fejsowy, to widział a kto nie, to jeszcze tutaj:

Wingsy Kits to nowy gracz na rynku modeli. Debiut tego ukraińskiego producenta nie był niespodzianką, ponieważ w mediach społecznościowych już od kilku miesięcy spotkać się można było z zapowiedziami miniatury A5M2b ‘Claude’ w skali 1/48. Już zaprezentowane rendery były bardzo obiecujące. Teraz model stał się faktem. Faktem w skali. I tak po krótce - jest przepiękny! Oczywiście mój entuzjazm wynika z tego, ze jak wszystkie inne modele ten dostałem od producenta


Obrazek
Boxart i dizajn pudełka schludny i ładny. Będzie szeptał ‘chcijmnie’ z pólek sklepowych

Obrazek
Pod wieczkiem kryje się fasonowe pudełko z torbą strunową zawierającą wypraski oraz instrukcją montażu

Obrazek
W skład zestawu wchodzą wypraski z szarego i przeźroczystego polistyrenu, nieduża blaszka fototrawiona, kalkomania oraz czarnobiała instrukcja

Obrazek
Schemat montażu jest bardzo czytelny. Producent nie silił się na naśladowanie topowych marek, zrobił po prostu dobry przewodnik po budowie modelu

Obrazek
Czarnobiały schemat malowania jest w gruncie rzeczy instrukcją rozlokowania kalkomanii, ponieważ wszystkie wersje mają tę samą kolorystykę- płatowiec NMF z czerwonym ogonem. Producent powołuje się na farby z palety Mr.Hobby Color

Obrazek
Obrazek
Skoro o kalkomanii mowa, zawiera ona oznaczenia dające wybór jednej z czterech maszyn.

Obrazek
Jakość wydruku nie budzi zastrzeżeń. Jeśli będą się układały tak dobrze, jak zostały wykonane, to będzie cacko

Obrazek
To teraz wypraski. Główne elementy kadłuba

Obrazek
Góra płatu i stateczniki

Obrazek
Spód w jednym kawałku, finezyjnie wyprofilowany

Obrazek
Podwozie. Są dwie wersje do wyboru. A kółka ładne, choć nie szałowe

Obrazek
Wnętrze. Przemyślane, jest to co ma być, to czego nie widać nie widać :>

Obrazek
Silnik. Robi wrażenie

Obrazek
Szkiełko, choć grube, to super przejrzyste. Ładne

Obrazek
Blaszka zoom-type. Pasy, kokpit, drobiazgi. Nie daje pola do popisu producentom aftermarketów. Jest też klisza z zegarami, gdyby ktoś gardził kalkomanią..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nitowanko. Grawer na granicach paneli. Wszystko więcej niż imponujące.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie gorzej wyglądają detale. Naprawdę finezyjne, i bez obrzydliwych nadlewek.

Obrazek
Obrazek
Silnik też będzie wyzwaniem dla producentów żywic.

Nie wiem jak bedzie wyglądała dystrybucja. narazie wygląda tak sobie. HLJ (bo do japonii zawieźli długo przed premierą, na któreś targi branżowe), Hannats. z perspektywy zgniłego zachodu w sumie nienajgorzej. Z perspektywy ich portfeli też bez skandalu, choc nietanio. Pocieszajace mogą byc ceny w sklepach na dzikim wschodzie. Tam oscylują w okolicach 28-30 dolców. wiec jak trafi do polskich sklepów to spodziewam sie okolic 150 pln. bo te rózne waty sraty i chciwośc niemiłych sprzedawców z niemiłych sklepów modelarskich i sie zrobi kwota

Ocena po wstępnej inspekcji:

KFS: 9.5/10
Gucio: 9.5/10
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: 1/48 A5M2b Claude Late WingsyKits

Post autor: Ojciec Dyrektor »

KFS-miniatures pisze:KFS: 9.5/10
Gucio: 9.5/10
U, widzę Kamil że w ten łikend rosół na indyku :lol:
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: 1/48 A5M2b Claude Late WingsyKits

Post autor: Tomasz Mańkowski »

KFS-miniatures pisze:Nie wiem jak bedzie wyglądała dystrybucja. narazie wygląda tak sobie. HLJ (bo do japonii zawieźli długo przed premierą, na któreś targi branżowe), Hannats. z perspektywy zgniłego zachodu w sumie nienajgorzej. Z perspektywy ich portfeli też bez skandalu, choc nietanio. Pocieszajace mogą byc ceny w sklepach na dzikim wschodzie. Tam oscylują w okolicach 28-30 dolców. wiec jak trafi do polskich sklepów to spodziewam sie okolic 150 pln. bo te rózne waty sraty i chciwośc niemiłych sprzedawców z niemiłych sklepów modelarskich i sie zrobi kwota
Póki co w Martoli, wszystkie co były przyjechały w połowie tygodnia już znalazły nowych właścicieli...
A cena - no cóż, póki co jest zgniłoeuropejska, bo innego źródła nie ma.
Jeśli pojawi się inne źródło (importer) to i ceny pewnie się zmienią.
Obrazek
Awatar użytkownika
hacz
Posty: 340
Rejestracja: sob 03 sie 2013, 21:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: 1/48 A5M2b Claude Late WingsyKits

Post autor: hacz »

Na ale 280 złociszy to myślę że mocno przesadzone, choć jak piszą
Tomasz Mańkowski pisze:Póki co w Martoli, wszystkie co były przyjechały w połowie tygodnia już znalazły nowych właścicieli...
sa i tacy którzy mogą sobi ena nia pozwolić.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: 1/48 A5M2b Claude Late WingsyKits

Post autor: Korowiow »

KFS-miniatures pisze: I tak po krótce - jest przepiękny! Oczywiście mój entuzjazm wynika z tego, ze jak wszystkie inne modele ten dostałem od producenta
Cwany gapa , motyla noga !!!
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: 1/48 A5M2b Claude Late WingsyKits

Post autor: Panzer »

hacz pisze:Na ale 280 złociszy to myślę że mocno przesadzone, choć jak piszą
Tomasz Mańkowski pisze:Póki co w Martoli, wszystkie co były przyjechały w połowie tygodnia już znalazły nowych właścicieli...
sa i tacy którzy mogą sobi ena nia pozwolić.
Skoro za 280 wszystkie się rozeszły to śmiało można postawić tezę, że cena była za niska.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje/Nowości”