REEDOAK

Inboxy, zapowiedzi
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

REEDOAK

Post autor: Korowiow »

REEDOAK działa w branży modelarskiej od stycznia 2016 r. Zajmują się produkcją figurek i akcesoriów wykonywanych metodą druku 3D. Figurki tej firmy powstają na podstawie skanowania przestrzennego 3D prawdziwych obiektów.
W swojej ofercie firma ma zarówno figurki militarne jak i cywilne. Mnie zainteresowały te drugie.
Kupiłem dwie figurki, przedstawiające współczesnych fotografów (Spotterów):

Modern Civilian Photographer 1 oraz Modern Civilina Photographer 2 shooting

Obrazek

Obrazek

Przesyłka dotarła po około tygodniu od zaksięgowania pieniędzy. Zwykła szara koperta nie wytrzymała podróży z Francji. Podarta na bokach musiała przejść reanimację na Poczcie Polskiej, gdzie zapakowali ją w dodatkową folię i opatrzyli napisem "PRZESYŁKA DOTARŁA USZKODZONA" - pierwszy stresik.
Całe szczęście w kopercie znalazłem dwa plastikowe, dosyć solidne pudełka:

Obrazek

Znowu stresik, pudełka mają takie same oznaczenia. Czyżbym się pomylił przy zamawianiu. Otwieram ale nie, figurki są w porządku. Widać pomylono etykiety albo zastosowano znane co starszym kolegom "opakowanie zastępcze".

Wewnątrz pudełka figurki zabezpieczone są kawałkiem sytroduru, który dodatkowo zabezpiecza i unieruchamia figurkę. Pomimo zabezpieczenia, od jednej z figurek odłamał się pasek plecaka. Jednak należy uznać, że co do zasady figurki powinny przetrwać w dobrym stanie każdą "rozsądną" podróż.

Figurki wykonywane metodą druku 3D mają charakterystyczne "cosie" - co to nie wiem jak je zazwać, coś na kształt kanałów wlewowych w produkcjach żywicznych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak widać tych cosiów jest całkiem sporo. Ich usuwanie nie jest mocno kłopotliwe ale wymaga uwagi. Część z cosiów jest dodatkowo w miejscu styku z figurką mocno pocienione - te usuwają się bardzo prosto i nie pozostawiają żadnych śladów. Grubsze "cosie" moga sprawić trochę problemów. Przy mniej ostrożnym usuwaniu potrafią zostawić po sobie niewielkie zagłębienie. Można jes usunąć w prosty sposób, przecierając miejsce papieram ściernym.
Materiał z którego wykonane są figurki jest trochę bardziej kruchy niż żywice z którymi do tej pory miałem do czynienia.
Ciekawostką jest fakt, że można zamówić figurkę która pozbawiona jest "cosiów". Usługa usunięcia kosztuje jednak dodatkowe 6 euro od każdej figurki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczyszczona figurka prezentuje się bardzo ładnie. Szczegóły są bardzo wyraźne, finezyjne ale nie jest to też nic czego zdolny rzeźbiarz figurkowy nie potrafiłby zrobić. Pozy figurek są bardzo naturalne.
To co rzuca się w oczy w tych figurkach to aparaty i plecaki. Jakość wykonania tych elementów najbardziej uwidacznia fakt wykonania projektów ze skanów 3D naturalnych obiektów - są po prostu świetne. Nieomal niewidoczne są warstwy z których w tej technologii powstaje figurka. Jedynie na górnej części spodni, jednej z figurek można dopatrzyć się charakterystycznych kresek.

Ogólnie figurki są moim zdaniem bardzo dobre. Cena 18,40 euro od sztuki to trochę więcej niż żywica ale nie jest to cena zaporowa.

Ocena 9,5/10
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: REEDOAK

Post autor: grzegorz75 »

A coś tańszego ?
levee

Re: REEDOAK

Post autor: levee »

REEDOAK - SREDOAK
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: REEDOAK

Post autor: bohdan »

Obrazek
Awatar użytkownika
PawelG.
Posty: 720
Rejestracja: śr 05 gru 2012, 15:58

Re: REEDOAK

Post autor: PawelG. »

A gdzie ocena Gucia ????

Chłopki jak potez po liftingu :lol:
Pzdr Paweł
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: REEDOAK

Post autor: Spotter »

Wypraszam sobie! Ja wcale tak nie wyglądam! Jak można mnie mylić z tą marną podróbką mnie!?
A tak na poważnie, to raczej nikt kto ma taką armatę za obiektyw nie będzie polował z plecakiem na jednym ramieniu. Trzeba złapać pewną pozycję by zrobić jak najlepsze zdjęcia. Ale pomysł całkiem fajny.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: REEDOAK

Post autor: Korowiow »

Spotter pisze:...
A tak na poważnie, to raczej nikt kto ma taką armatę za obiektyw nie będzie polował z plecakiem na jednym ramieniu. Trzeba złapać pewną pozycję by zrobić jak najlepsze zdjęcia. Ale pomysł całkiem fajny.
Dlatego ja ich wykorzystam do dioramy Prypeciowej. Tam wycieczkowicze mają plecaki i ciągle coś fotografują.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: REEDOAK

Post autor: cooper69 »

Spotter pisze:Wypraszam sobie! Ja wcale tak nie wyglądam! Jak można mnie mylić z tą marną podróbką mnie!?
Nie bój, nie bój. Jeszcze z 10 lat i będziesz :P
Robert O.
Posty: 365
Rejestracja: ndz 25 maja 2014, 21:53

Re: REEDOAK

Post autor: Robert O. »

fajowe te ludziki ,w PL można to kupić i czy zamiast plecaka to torby foto nie mają ? ,bym sobie siebie zrobił na pamiątkę co robiłem przez ostatnie 17 lat :) co prawda nie z taką lufom ale zawsze
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: REEDOAK

Post autor: Spotter »

Robert O. pisze:fajowe te ludziki ,w PL można to kupić i czy zamiast plecaka to torby foto nie mają ? ,bym sobie siebie zrobił na pamiątkę co robiłem przez ostatnie 17 lat :) co prawda nie z taką lufom ale zawsze
Byłeś spotterem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje/Nowości”