Organizery modułowe Hobby Zone

Inboxy, zapowiedzi
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Organizery modułowe Hobby Zone

Post autor: Spotter »

Budując swoją modelarnię w nowym miejscu, postanowiłem, że muszę mieć wszystko ładnie poukładane i na swoim miejscu, a nie porozrzucane gdzie tylko się da. W końcu nie chcę tracić swojego czasu, i to ograniczonego, przeznaczonego ma pracę nad modelami, na szukanie niezbędnych narzędzi czy przyborów. Dlatego też zdecydowałem się na zakup całkiem sporej ilości organizerów modułowych firmy Hobby Zone. Łącznie zakupiłem ich 17 i tyleż złożyłem.

Po otwarciu dużego i ciężkiego kartonu ze sklepu, ujrzałem widok wielu takich ładnych i zgrabnych pudełeczek.
Obrazek

Gdy wziąłem je do ręki, zaskoczyła mnie ich waga. Są całkiem ciężkie, jak na tak małe pudełka. Jednak zanim je otworzyłem, moją uwagę zwróciła swoista plomba nakładana przez producenta, oraz kod kreskowy z opisem, jaki konkretnie moduł znajduje się w środku. Plomba niestety pomimo iż wygląda ciekawie, nie pokazuje na grafice tego, co znajdziemy w środku. Dla mnie, jako odbiorcy końcowego nie ma to większego znaczenia, ale na półce w sklepie może to być mylące. Bo trzeba znać konkretne kody, aby wiedzieć co jest w środku lub skupić się bardzo dobrze na opisie.
Obrazek

Po otwarciu, czeka na nas zabawa z folią bąbelkową. Jak ktoś uwielbia z niej strzelać, będzie miał masę zabawy. Albo zajmie dzieci na przynajmniej pół godziny (albo i dłużej). Jest jej dużo a zawartość jest bardzo dobrze zapakowana.
Obrazek

Pakowanie elementów jest bardzo przemyślane, bo w pierwszej kolejności ukazuje się nam instrukcja montażu, która już na grafice nam pięknie pokazuje, jaki moduł będziemy budować. Niestety instrukcja jest bardzo prosta i praktycznie nie pokazuje co robić krok po kroku. Dla wytrawnego modelarza to nie stanowi problemu, ale dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę, może to stanowić nie lada wyzwanie.
Obrazek

Po rozpakowaniu zawartości zrozumiałem, dlaczego to jest takie ciężkie. Wszystkie elementy są wykonane z masywnych kawałków drewna. Nie jest to tania i cienka sklejka, ale całkiem sporej grubości elementy. To jest ogromny plus, bo po złożeniu otrzymujemy duży, bardzo masywny moduł. Właśnie, może trochę za masywny jak dla mnie i za toporny, ale na późniejszym etapie zrozumiałem dlaczego.
Obrazek

Jednym z powodów wykonania tak grubych elementów, jest konieczność umieszczenia bardzo mocnych magnesów w ściankach, w specjalnie przygotowanych do tego otworach. Bez użycia młotka się nie będzie. Uwaga, instrukcja sugeruje aby magnesy montować dopiero po złożeniu modułu. Jako że są one klejone, to tego nie zalecam. Lepiej wbić magnesy wcześniej, przed złożenie. Ważne tylko jest, aby je odpowiednio wbijać z zachowaniem właściwego ułożenia biegunów. W przeciwnym wypadku moduły nam się nie połączą, ale będą odpychać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak już wspomniałem wcześniej, elementy ze sobą trzeba skleić. Niby mają odpowiednie wypustki aby montować we właściwych miejscach, jednak nie jest to wykonanie na zatrzask. Złożenie na sucho nie powoduje, że cały moduł będzie się nam trzymaj. Niestety, ale się rozleci. Użycie odpowiedniego kleju jest tutaj niezbędne. Niestety producent już nam kleju tutaj nie dołączył. Trzeba się w niego zaopatrzyć samodzielnie. Nie radzę tutaj oszczędzać i lepiej kupić porządny, używany przez stolarzy, a nie jakiś tani z marketu. W przeciwnym wypadku po jakimś czasie może się on utlenić i elementy zaczną się rozpadać.
Tutaj muszę dorzucić zdjęcie

Tylne ścianki modułów są wykonane z cienkiej sklejki, ale za to mają lakierowaną, białą powłokę i specjalnie przygotowane miejsca pod połączenie ze ścianami nośnymi modułów. Jak wspominałem wcześniej, nic nie jest na zatrzask. Tylna ściana trzyma się tylko na kleju. Precyzja wykonania jest bardzo wysoka i dzięki temu po przyklejeniu tego elementu, cały moduł jest wykonany idealnie. Nie potrzeba poziomicy aby sprawdzać pion ścian.
Obrazek

To co mi się bardzo nie spodobało, to wykonanie ścianek działowych wewnątrz modułów. Z jednej strony są wykończone na biało, z drugiej zaś tylko wyszlifowane. Nie rozumiem czemu tak to wykonane. Gdyby to ode knie zależało, ja bym obydwie strony wykonał dokładnie tak samo, czyli tylko wyszlifował. W końcu tych ścianek i tak prawie nie widać.
Obrazek[/url]
Obrazek[/url]

Znalazłem również jedną fuszerkę. Bardzo duże i ciężkie w złożeniu są moduły narożne. Tak jak większość etapów jest wszędzie identyczna (wbijanie magnesów, montaż ścianek nośnych, półek), ścianki tylne są wykonane zupełnie inaczej. Nie są z taniej sklejki, tylko z tej samej grubości materiału jak reszta elementów. Jak już wspominałem wcześniej, są to jedyne elementy nie posiadające żadnych wypustek czy zatrzasków, a tylko szlif pod miejsce klejenia. Względem siebie nie są pod kątem 90 st, tylko 45 st. Niestety producent tutaj tego nie uwzględnił i ich odpowiednio nie sfrezował, co nie pozwala na ich połączenie ze sobą. Trzymają się na kleju tylko w miejscach łączenia ze ściankami nośnymi.
Obrazek

Podsumowanie
Cena poszczególnych elementów niby nie jest wysoka, ale chcą sobie z nich zbudować fajną modelarnię, trochę trzeba ich kupić, co nas może szarpnąć po kieszeni. W zamian jednak otrzymujemy bardzo wysokiej jakości i dobrze wykonane elementy, które są praktyczne i na pewno pomogą nam utrzymać porządek. Prezentują się ładnie i co najważniejsze, są solidne. Nie mamy wrażenia że się nam złamią pod ciężarem wszystkich słoików i pojemników z chemią, jaką mamy zamiar na nich przetrzymywać. Owszem, mają swoje mankamenty i małe niedoskonałości, ale to głównie jest odczuwalne w trakcie składania, zaś przy odrobinie cierpliwości każdy sobie z nimi bez problemu poradzi. Jest to produkt, który dla każdego dysponującego odpowiednią ilością gotówki, będzie się sprawdzał i nie tylko cieszył oko porządkiem, ale pozwoli na prawdę dużo w nich przechowywać. Ja polecam.
Obrazek

ZALETY:
+ bardzo precyzyjne wykonanie
+ modułowość, pozwalająca na dowolne rozbudowywanie warsztatu
+ estetyka
+ solidność wykonania
+ porządnie zapakowane elementy

WADY
- brak kleju do łączenia elementów w zestawie
- zbyt prosta instrukcja
- brak łączenia elementów na zatrzaski
- drobne niedoskonałości wykonania
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Organizery modułowe Hobby Zone

Post autor: Thalgonis »

Także mam - no, nie w takiej ilości jak u Ciebie :) - i także polecam.
A z „wadami” chyba „poleciałeś”: „zbyt prosta instrukcja” może być wadą? :piwo:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
levee

Re: Organizery modułowe Hobby Zone

Post autor: levee »

Thalgonis pisze:...„zbyt prosta instrukcja” może być wadą? :piwo:
Może
Bo jak mawiał Albert Einstein
"Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze."
Tu widocznie jest prostsze
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Organizery modułowe Hobby Zone

Post autor: Spotter »

Thalgonis pisze:„zbyt prosta instrukcja” może być wadą? :piwo:
Chyba źle się wyraziłem. Powinna być "zbyt skompilowana/skompresowana" instrukcja. Prosta dla użytkownika to taka, która pokazuje krok po kroku co robić. A tutaj jest tylko jeden złożeniowy rysunek. To jest zdecydowanie wadą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje/Nowości”