Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Moderator: Siema

Siema
Posty: 7
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 22:36

Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: Siema »

Siema!

Zakładam swój pierwszy warsztat na Forum.

Mam nadzieję, że podsuniecie mi pomocne sugestie i wytkniecie błędy, abym mógł się czegoś nauczyć.

Model to Dragon- składalność bardzo dobra, ładne szczegóły itp- no Dragon...
Do modelu jest dwóch manekinów, ale są nie za specjalnie ładni, więc się zastanowię czy ich pakować do środka.

Poskładany do kupy. Teraz czas na sufacer.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Paweł
Siema
Posty: 7
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 22:36

Re: Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: Siema »

Czołem.

Pomalowany wstępnie i obity. Położyłem lakier błyszczący. Następny krok to łosze, oleje i kurzenie, ale moja dziewczyna wczoraj jak mnie nie było sprzątała w mieszkaniu i muszę czekać tydzień, żeby pozbierać kurz...
Chyba przesadziłem z obiciami :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Paweł
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: tankmania »

Siema pisze: Chyba przesadziłem z obiciami :roll:
Co to znaczy przesadziłem z obiciami?
Jak załozyłeś, że ma być dużo to ma być dużo. Jak załozyłeś, że ma być mało i zrobisz dużo to przesadziłeś.

Na pewno obicia puściłeś na chybił trafił i na pewno nie trafiłeś tym sposobem nawet dwójki.
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: Rafał B »

Siema pisze: moja dziewczyna wczoraj jak mnie nie było sprzątała w mieszkaniu i muszę czekać tydzień, żeby pozbierać kurz...
Wystarczy wyjąć worek z odkurzacza, będziesz miał zapas na wiele modeli.
Siema
Posty: 7
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 22:36

Re: Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: Siema »

Tak wyszło po wstępnym łoszu i olejach. Maska chyba zbyt monotonna.
Teraz będę chciał go przykurzyć i chcę użyć dust effecta- kłaść go na błyszczący czy lepiej na mat? Nie używałem go jeszcze- jakieś uwagi może macie żebym się w coś nie wpakował przy aplikacji?

Obecnie wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Siema
Posty: 7
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 22:36

Re: Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: Siema »

Dzięki za doping i miłe słowa :D
Kontynuuję. Chyba na tym skończę, dorzucę jeszcze tylko dwa kanistry w zaczepach za przednimi błotnikami.

Figurantów sobie darowałem, bo byli jacyś tacy... nawet nie transwestycie, co bez wyrazu...

Ujdzie czy wyrzucić?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: tankmania »

Siema pisze: Ujdzie czy wyrzucić?
Grzebiesz w bombie.

Miłe słowa tylko po to żeby było miło to raczej nie to miejsce, tutaj nawet jak kolega z którym wutke wypiłeś się nie wykaże to ma pusto.

Nie będę się mądrzył bo się nie znam, ale na moje to albo nie masz koncepcji wyglądu na starcie, albo budujesz sobie coś w głowie i się nie sprawdza na końcu.
Napiszę to co pisałem Konradowi. Zacznij od tego, że sobie znajdziesz dobry model który robisz i staraj się go skopiować, a później przyjdzie z czasem łatwość dopasowywania efektów.
Jak pokażesz co chcesz osiągnąć to łatwiej będzie może coś komuś podpowiedzieć, technike, jak ją użyć, itd.

Lub.

Po prostu modeluj z radością. Nikt ci tutaj tego nie odmówi. Ale na klaki za bardzo nie licz.
Siema
Posty: 7
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 22:36

Re: Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: Siema »

tankmania pisze:
Miłe słowa tylko po to żeby było miło to raczej nie to miejsce, tutaj nawet jak kolega z którym wutke wypiłeś się nie wykaże to ma pusto.

Nie będę się mądrzył bo się nie znam, ale na moje to albo nie masz koncepcji wyglądu na starcie, albo budujesz sobie coś w głowie i się nie sprawdza na końcu.
Napiszę to co pisałem Konradowi. Zacznij od tego, że sobie znajdziesz dobry model który robisz i staraj się go skopiować, a później przyjdzie z czasem łatwość dopasowywania efektów.
Jak pokażesz co chcesz osiągnąć to łatwiej będzie może coś komuś podpowiedzieć, technike, jak ją użyć, itd.

Lub.

Po prostu modeluj z radością. Nikt ci tutaj tego nie odmówi. Ale na klaki za bardzo nie licz.
I o takie rady mi chodzi. Lukru nie potrzebuję, spokojnie.
Tylko prostego wytknięcia co zrobić inaczej, co poprawić, co do czego zmienić podejście.

Jak będę pragnął czyjegoś języka na dupie, to się przejdę na pwm.
Tu mi wystarczy informacja taka, jaką mi napisałeś- zmienić podejście do uzyskiwania konkretnych efektów- i faktycznie jest to coś, z czego wyciągnę wnioski bo po przerwie z modelami muszę się odnaleźć trochę w tym gąszczu nowych siuwaksów i technik, co mi nie specjalnie wychodzi jak widać.
Ale będę szukał dalej.
Modeli w szafie dużo, może coś w końcu wyjdzie dobrze :)
Awatar użytkownika
PawelG.
Posty: 720
Rejestracja: śr 05 gru 2012, 15:58

Re: Willys Jeep LRDG Dragon 1:35

Post autor: PawelG. »

Ty lepiej napisz co z Dragonflayem...
Pzdr Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siema”