Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Wyjazdowe spotkania, modelarskie też...

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: Spotter »

Rafał, znowu wyjedziemy wcześnie i będziemy pierwsi, to sobie reszta do nas dosiądzie :D
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: timi »

Karasia z IBG idzie na raz ogarnac
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: Arcturus »

cooper69 pisze:
Arcturus pisze:Tak bardziej na poważnie odnośnie tematu przewodniego, to jestem na tak. Oczywiście nie da się w trakcie warsztatów zrobić od A do Z P.11, a tym bardziej Uosia, ale zacząć/kontynuować jak najbardziej tak. Ja bym podłubał.
Obyma rencyma jestem ZA!

I rezerwuję Arturze miejsce koło Ciebie jak ostatnio :)
Zapraszam :D
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: Panzer »

Mnie termin też pasuje. A na temat przewodni myślę, że P.11 byłby lepszy.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
mac eyka
Posty: 202
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 13:49

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: mac eyka »

Ja nowym jestem na warsztatach i dlatego pytań kilka mam.
Rozmawiałem z Gajowym i on mniej więcej mi naświetlił jak sprawa organizacyjna się ma. Znaczy się w piątek wieczorem jest jakieś sklejanie i picie. Znaczy się po fabryce do miasta Uć to zejdzie się z półtorej godzinki więc zajedziemy około 19.
W sobotę są właściwe warsztaty i właściwe picie.
W niedzielę dokończenie malowania i walka z kacem
Czy w wielkim skrócie to tak wygląda?
Co trzeba wziąć ze sobą.
Nóż do tapet, obcęgi i inne takie narzędzia do modelowania, czy tez może coś bardziej finezyjnego jak p-ivata
Czy wybrany na warsztaty model przewodni zakupujemy sami czy sprawa będzie załatwiona hurtowo?
Prosiłbym bym o jakiś drobny instruktaż jak się przygotować, bo nie chcę na większego wyjść idiotę niż jestem
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: Spotter »

Bierzesz co chcesz. To zależy co dokładnie chcesz robić na warsztatach - składać, malować, czy robić coś zupełnie innego. Sam musisz zdecydować co ze sobą zabrać. Ale generalnie niektórzy to przywożą cały warsztat.
Sala z tego co pamiętam jest dostępna w piątek od 18:00 do niedzieli do ... właśnie, do której? 15:00. Ale w większości przypadków o 12:00 wszyscy się zawijają. Co do picia - pijesz co chcesz, jak chcesz, ile chcesz i z kim chcesz. Niektórzy nie piją za dużo a kleją, inni skupiają się tylko na pici i pogadankach. Wszystko zależy od Ciebie.
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: timi »

weź z warsztatu wszystko co Ci się przyda, to co nie to w sumie też. Jak coś braknie to ktoś poratuje.
ważną rzeczą jest żeby zabrać przedłużacz, światło i ewentualnie powietrze bo z tym często bida jest
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: Krocionorzec »

Timi dobrze gada. Światło i prąd. Dużo. No i należy być przygotowanym na dyskusje różne ciekawe, przede wszystkim o pipetach.
Obrazek
mac eyka
Posty: 202
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 13:49

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: mac eyka »

A jak się maja sprawy z tematem wiodącym. W innym wątku jest dyskusja o tym. Trzeba się zaopatrzyć indywidualnie?
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Warsztaty SF #7 - listopad 2018?

Post autor: bohdan »

Na poprzednich warsztatach bywało że Kamil załatwiał modele od IBG albo testowe farby Hataka. Może teraz pociągnąć temat i pogadać z ArmaHobby?
Zaproponować im przyjazd i poprowadzenie prezentacji czy czegoś w tym stylu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty SF”