WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Wyjazdowe spotkania, modelarskie też...

Moderator: Spotter

Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: Thalgonis »

Słuchajcie, FUN FUNem, ale ja bym chciał, żeby mi koledzy pokazali jak uświnić moje (gotowe) latadło... To się bodajże weathering nazywa :mrgreen:
Tak więc przyjadę z gotowcem...
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: cooper69 »

Myślę że problemu nie będzie.

Po to są warsztaty.

Zresztą mam ambitny plan w sobotę też świnić P-11cy :D
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: Thalgonis »

A! no to OK.
Mam sobie pokupować różne „cudowne” środki pana Jimeneza do tego brudzingu? Na ten moment mam tylko Tamiyowskie suche pigmenty, co to wyglądają jak pudry do makijażu mojej drugiej połówki :P No i Tamiyowski Panel Line Accent tyż posiadam.
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: Arcturus »

Thalgonis pisze:A! no to OK.
Mam sobie pokupować różne „cudowne” środki pana Jimeneza do tego brudzingu? Na ten moment mam tylko Tamiyowskie suche pigmenty, co to wyglądają jak pudry do makijażu mojej drugiej połówki :P No i Tamiyowski Panel Line Accent tyż posiadam.
Przywieź co masz, kupowac chyba nie ma sensu. Zwykle każdy przywozi jakies szpeja, więc można popróbować tego i owego bez kupowania. Wcale nie potrzeba do tego pierdyliarda specyfików. Ja wezmę podstawowy zestaw. A jakby co to wyskoczymy do DaTy wspomóc lokalnych sklepikarzy. Jak popróbujesz, to zdecydujesz co warto kupować. Doswiadcznie wskazuje, ze pochopne kupowanie wynalazków Majoneza i jemu podobnych kończy się tym, że szafy pełne, Majonezy latają prywatnymi odrzutowcami, a Ty i tak używasz na codzień maksimum pięciu - sześciu siuwaksów.
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: Panzer »

Thalgonis pisze:Słuchajcie, FUN FUNem, ale ja bym chciał, żeby mi koledzy pokazali jak uświnić moje (gotowe) latadło... To się bodajże weathering nazywa :mrgreen:
Tak więc przyjadę z gotowcem...
Wrzuć lepiej foty gotowca to od razu będzie można ocenić, co się przyda, a co nie.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: Thalgonis »

Eeeee, momencik, un bedzie „gotowiec” za kilka dni :D A nawet chyba „PRAWIE-gotowiec”, bo się zastanawiam, czy pod Waszym czujnym okiem go nie popsiukać farbkami... Sprzęt mogę zabrać, to nie problem.

PS. chociaż nie wiem czy to ma sens - po pomalowaniu latadło powinno w spokoju poleżeć przynajmniej dzień, żeby te wszystkie lakiery pod brudzing się utwardziły, prawda?
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: potez »

niekoniecznie. użyj właściwych farb i weź suszarkę.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: Arcturus »

Jak używasz dobrych farb, to możesz działac prawie na bieżąco, kłądąc kolejne warstwy i czekając 10-15 minut. Tylko najwięksi mistrzowie zostawiają model po psiknięciu Model Masterem na dwa tygodnie, coby wysechł. Ale my nie mistrze.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: potez »

Jakie modelmastery? tylko humbrol mistrza Andrzeja i suchy pędzel do jego Modulacji
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: WARSZTATY SF #7 - propozycja tematu

Post autor: Arcturus »

potez pisze:Jakie modelmastery? tylko humbrol mistrza Andrzeja i suchy pędzel do jego Modulacji
Dobrze pamiętam, że przy Lancasterze był właśnie MM, czarny zresztą. I te 2 tygodnie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty SF”