Czapla, na luzaku, ZTS

Moderator: fragles

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: fragles »

Szydercza Gała pisze:Nie ma to jak se pokleić na luzaku nie?
No! :mrgreen:
Szydercza Gała pisze:A malowanie jakieś fikuśne będzie? Z gołymi babami, cyckami i symbolami
A'propos gołych bab, czycek i symboli.
Dwa dni temu napisała do mnie list pani Małgosia. Na listowym papierze w kratkę, poskładany we czworo, w kopercie. Zaadresowany "Szanowni Państwo" i w moją skrzynkę listową przy wejściu na posesję wrzucony - to do mnie! Eleganckie, równiutkie, odręczne pismo, dwie bite strony tekstu, bez żadnych skreśleń, z grzecznym podpisem na końcu i z adresem mailowym - że jak bym chciał, to jest do dyspozycji. Niestety, chyba tylko mailowo?
Pani Małgosia - jeśli to w ogóle Małgosia, i do tego jeszcze "pani" :mrgreen: - napisała mi, że była, że nie zastała nikogo, i że dlatego walnęła od razu na kolanie przed furtką ten list, bo okropnie chciała ze mną pogadać żeby mi coś ważnego przekazać. Normalnie miała taką chcicę, że od razu w torebce znalazła papier listowy, długopis, kopertę i walnęła ten list pod furtką! Dawno nie słyszałem o tak napalonej babie! :shock: Chociaż... może to nie baba? Może to jakaś niezła laseczka jest? Sądząc po kształcie pisma: równiutkim, starannym, wyrobionym, krąglutkie litery, to pani Małgosia (jeżeli to pani) musi mieć niezłe walory - i to właśnie jest to "a'propos gołych bab, czycek...". 8-)
No, ale trudno - poszła sobie. A można było pogadać! 8-)
Tak na marginesie to pani Małgosia musiała mieć jeszcze w torebce Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, bo w treści listu obszernie cytuje teksty stamtąd, z precyzyjnym przywołaniem ksiąg i numerów wersów. W głowie raczej tego nie miała.
No i jeszcze pani Małgosia napisała mi o raju. Tak. Napisała co będzie w raju! Poważnie! Napisała, że głusi odzyskają słuch, chromi będą chodzić, a niemi - mówić. I tyle o raju napisała. Noż chyba skorzystam z tego adresu mailowego i zapytam panią Małgosię, po co jej ten raj! Przecież nie jest głucha, skoro słyszała, że nikt na dobijanie się do moich drzwi nie odpowiada. Chroma raczej też nie, skoro do mnie przyszła. Niema na pewno nie jest, bo przecież wyraźnie chciała pogadać ze mną. Albo pani Małgosia coś kręci, albo z jej opisu wynika, że w raju będzie wszystko na odwrót. Czyli skoro teraz jest taka napalona, to w raju już nie będzie, więc może wykorzystać tę chwilkę - i tak ją chciałem przekonać :mrgreen:. No ale tylko list zostawiła...
A na koniec w tym liście napisała coś o "rządzie światowym" Jezusa Chrystusa. Co mnie - nie ukrywam - zaintrygowało, bo do tej pory zawsze słyszałem przy okazji wizyt takich misjonarzy, że chodzi o innoznaczeniowe "rządy" Chrystusa. Natomiast teraz wyraźnie już polityka się w to wdała, skoro mowa o "rządzie". I nawet, jak pisze pani Małgosia, stosowny cytat w Piśmie na ten rząd jest!
Tak, pani Małgosiu, w Piśmie są stosowne teksty na wszystko!* Na obcowanie też! :mrgreen:

Takżetego... widzisz Pan, Panie Gała, jakżeś mi przywołał skojarzenie tymi gołymi babami, czyckami i symbolami z rajem z listu pani Małgosi. :mrgreen:

__________
* - Taka maksyma nieznanego autora mi się przypomniała, którą widziałem wypisaną na przystanku PKS-u gdzieś w podwolbromskich polach:
"Mądry pisze dla zabawy,
Głupi czyta, bo ciekawy
."


.
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: Thalgonis »

Tekst miesiąca, albo nawet półrocza :piwo: :D :piwo:
Do admina: dlaczek tu nie można daqwać lajek? ;)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: cooper69 »

A po choooy?

Modelłorka nie będziemy tu robić :P
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: fragles »

c.d.

Czapla jak świnia uświniona:

Obrazek

Kolorowanko oranżowymi kolorkami Hataki:

Obrazek

I... hyhyhy... - taka pienkna katastrofa! :mrgreen: Kurła! :mrgreen:
Jutro pójdzie do zmywarki. :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Ić na grubo. Spróbuj modulejszyn, na płótnie można poszaleć. Zrób se taki preszejdink że malujesz bazą, potem od góry cyknij rozjasnioną bazą. Wiesz o co kaman, tak jakbyś malował mundury ludzików. Thiner, bazą kropla i se ustawiasz plujke od góry kadłuba. Pryskasz ledwo ledwo żeby hajlajty podkreśliły światło na szmacie.
Od dołu to samo rozcieńczoną brazowo-czarna emalią(jak nie pyknie to łajtspiritem zmyjesz.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: Szydercza Gała »

...
Ostatnio zmieniony ndz 16 cze 2019, 09:06 przez Szydercza Gała, łącznie zmieniany 1 raz.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: Szydercza Gała »

Dobrze gada. Dać mu wUTki.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: fragles »

Pewnie, że dobrze gada. :piwo: Nie chciało mi się robić hajlajtów, bo uważałem, że dobrze jest, to zacząłem znaki eskadry malować, żeby se podeprzeć lenistwo dokonanymi faktami. Z założeniem, że jak już będę miał znaki namalowane, to już nie ma co grzebać ze światłem. :lol:
W sumie to ekstra ta katastrofa, znaczy: że się zdarzyła. :lol: Już zmyte i na nowo baza położona. Także git.
Tera pujdom hajlajty i te drugie, bo mam mnóstwo czasu, bo nie mam dobrej taśmy do maskowania i musze dopiero jutro kupić. Ta cała katastrofa to efekt użycia dziadowskiej taśmy dla malarzy pokojowych. I jeszcze mi klej zostawiła na modelu po ściągnięciu. Tanie mięso psi jedzom! :lol:
levee

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: levee »

i wszystko na luzaku!
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: Rafał B »

fragles pisze: W sumie to ekstra ta katastrofa, znaczy: że się zdarzyła. :lol: Już zmyte i na nowo baza położona. Także git.
...i to jest właściwe podejście do tematu!
Katastrofa zapewne też zaplanowana, fraglesu napięcie buduje, co by wątek był i dłuższy i ciekawszy, a wszystko to, jak raczył był zauważyć kolega powyżej:
levee pisze:...wszystko na luzaku!
I tak trzymać, najbardziej luźny warsztat jaki kiedykolwiek widziałem :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „fragles”