Czapla, na luzaku, ZTS

Moderator: fragles

Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: potez »

Tak sobie paczę na te fotki i paczę, płócienko fajnie zaczyna wyglądać ale ten kadłub to chce sie płakać :(
Ster kierunku tez jakiś taki glutowaty, co tam kombinowałs?
tak, jestem #ponurymodelaż
levee

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: levee »

Otusz to, jakby mniej na luzaku były robione
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: fragles »

potez pisze:Tak sobie paczę na te fotki i paczę, płócienko fajnie zaczyna wyglądać ale ten kadłub to chce sie płakać :(
Ster kierunku tez jakiś taki glutowaty, co tam kombinowałs?
Weź Potezu pacz na osłonę silnika, a nie na kadłub i ster, bo te tak już zostaną. Ster musiałbym wyłamywać i robić od nowa [noż kurna! - jusz mie sprowokowałeś do obmyślania jak to zrobić! :shock: ], a mi się nie chce. Glutowatość steru to efekt niepotrzebnie położonego papieru japońskiego na całkiem fajnie już wyprofilowanych żeberkach. Zachciało mi się kombinować, lecz nie było to udane. Żeberka były delikatne, z wyciągniętego pręcika. Niziutko wystawały nad powierzchnię. Przy klejeniu papieru nitro rozpuścił żeberka i dostał się do pierwotnej powierzchni steru. A że powierzchnia jest nierozwijalna, więc jednak papier wymagał ponaciągania przy klejeniu, co zaskutkowało finalnie nierównym glutem. Także tego - tu się nie sprawdziła technologia. Zresztą na płacie też ma swoje ograniczenia, na co wpadłem jak już było "po ptakach". Np. naklejanie taśmy maskującej jest praktycznie wykluczone, bo grozi zdjęciem jej razem z płóciennym pokryciem; obróbka mechaniczna płata wymaga dużej ostrożności przy jego chwycie, bo dociśnięcie palcami lub t.p. powoduje niepożądane naciągnięcie płótna.

W sumie - mnie się płakać nie chce! :lol: Założenie było "na luzaku", warianty roboty rozwijały się w trakcie bardziej z technicznej ciekawości, niż z założenia. I tak jest lepiej, niż pierwotnie zakładałem. Znam swoje ograniczenia, i jak mówię, że mi się nie chce, to faktycznie mi się nie chce i nie robię. Taka silna wola! :lol:
levee pisze:Otusz to, jakby mniej na luzaku były robione
He - he - he. Luzik jest na full. :piwo:
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: potez »

Ster to pikuś przy papierze. Sylwetka z polistyrenu 0,2, zeberka w profilu z 0,5 i nosek 0,8, opilowany na półokrąglo. Na to papier japonski. Bedzie wyglądac jak rzywy ;)
Sam kombinuje czy czegos z tym papierem nie pokombinować bo na nierozwijalnych powierzchnia h wydaje się, ze to strzał w 10...
Ale ten wzór plocienka ciupaską ciosany obrzydza mi calość :( nawet jak to zrolowanym papierem przetrzesz na gladko, bedzie lepiej wygladało...
A zamiast taśmy maskującej, karteczki post-it , się sprawdzają ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: fragles »

Jeden Kolega zobaczył moje ostatnie artystyczne zdjęcia Czapli i zaczął marudzić. A to mu się nie podoba..., a to gluty jakieś dostrzegł... . Zdjąłby okulary i by nie widział, i wszystko by się podobało!
Ale cóż było robić... . Wyluzowałem... :D I zacząłem od nowa:

Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: cooper69 »

Ja cały czas powtarzam, że jak zdejmę okulary to wszyscy są bez jakichkolwiek zmarszczek :D
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: Rafał B »

fragles pisze:... I zacząłem od nowa:

Obrazek
O, będzie karabin maszynowy!
...obserwuję
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: potez »

nie to hak do podrywania meldunków, tzn spódnic pannom z dworków i czworaków*
___________________________
* w zalezności od tego czy pilotem był oficer czy podoficer
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: fragles »

Rafał B pisze:O, będzie karabin maszynowy!
potez pisze:nie to hak do podrywania meldunków, tzn spódnic pannom z dworków i czworaków
Mylicie się.
A teraz?:

Obrazek

To motyka obronna. Albo nie: To młot na luftwaffe! :D
Czaple latają nisko. Atakują z przyczajki. Podlatuje taka Czapla od dołu, w martwej półsferze, do Meserszmita, i... jeb go tym młotem w kółko ogonowe! I już normalnie skurwel nie wyląduje! Taka taktyka.
:mrgreen:


.
Awatar użytkownika
hiwis
Posty: 302
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 22:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Czapla, na luzaku, ZTS

Post autor: hiwis »

To hak do lądowania na lotniskowcu ORP "Piłsudski"
ODPOWIEDZ

Wróć do „fragles”