Jastrzębie dla Świdwina

Walkaroundy, przekazy historyczne, rzeczywistość dla modelarstwa
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jastrzębie dla Świdwina

Post autor: JBZ »

Wczoraj były, dzisiaj nie ma, jutro...
http://lotniczapolska.pl/MON:-Przyjecie ... lesa,26069
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Jastrzębie dla Świdwina

Post autor: Czarny »

Troszkę tracimy szansę. Jak zwykle z resztą. Może to i lepiej że nie kupimy F-16 ale z drugiej strony kiedy nie lepiej wyciągnąć dłon do wujka Sama jak przed wyborami? Trzeba było przyprzeć pierwszego opalonego prezydenta żeby za swoje gafy ostatnie cos nam wreszcie sprezentował.

Ustaliliśmy już że powinniśmy zatrudnić A-10 i jak widze w tym temacie panuje konsensus :lol: ale co ze śmigłowcem uderzeniowym? Czy i jego nie mamy wybrać w najbliższym czasie?
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jastrzębie dla Świdwina

Post autor: JBZ »

Na razie kupuje śmigłowiec transportowy (16), combat SAR (3), zwalczania op (a od sierpnia też nawodnych) (4 a w planach jeszcze 2) i morski SAR (3). Przebudowują się kolejne Głuszcze (są 4, buduje się 8, docelowo 24).
LWL

25 Brygada
-eskadra nowych transportowych wlaśnie wynieranych,
-eskadra Mi-17,
-dwie eskadry Głuszczów
i jakoś to wygląda.

1 Brygada
- Głuszczec 4 szt,
- Mi-2, które są bo są,
- Mi-24D 16 szt,
- Mi-24W chyba koło 15 szt

Czyli w temacie śmigłowców bojowych za chwilę będzie bardzo biednie bo pamiętające stan wojenny Mi-24D kończą slużbę. Mi-24W mają przejść modernizację i dostać nowe silniki ale jednocześnie 4 szt idą do 7 eskadry SP w Powidzu. Plany zakupu 12 nowych Mi-35 (24P) uwalił poprzedni minister od obrony.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Jastrzębie dla Świdwina

Post autor: Czarny »

Czy Mi-24 nie bylby dobry w misjach CSAR?

Czyli w takim razie w temaci smiglowcow dalej bedziemy tkwic w sredniowieczu, bez widokow na smiglowiec uderzeniowy z prawdziwego zdarzenia.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jastrzębie dla Świdwina

Post autor: JBZ »

Byłby i dlatego 4 szt idą do 7 eskadry. 3 transportowe combat SAR to uzupełnienie.
Jak pisalem jestem optymistą i pewnie w ostatniej chwili coś się znajdzie. Tak samo było z okrętami podwodnymi gdy nagle znalazły się Kobbeny, tak samo założę się że w ostatniej chwili znajdą nowe (ale czy fabrycznie nowe) dla Świdwina czy śmigłowce bojowe. Że nie będzie to rozwiązanie najlepsze to inna sprawa.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jastrzębie dla Świdwina

Post autor: JBZ »

JBZ pisze:Jak pisalem jestem optymistą i pewnie w ostatniej chwili coś się znajdzie.
Sam się zacytuję. W F-35 nie wierzę ale Ojrofajdżer brzmi całkiem realnie.
http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=3838 ... b6fdc8b4ae
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jastrzębie dla Świdwina

Post autor: JBZ »

Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dokument”