DOKUMENTACJA

Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: Arcturus »

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: KFS-miniatures »

cichy wielbiciel podrzucił taki link:

http://www.audiovis.nac.gov.pl/search/8 ... cca7fe3:1/

i dodał tip:
Przy okazji zdradzę trik: trzeba wejść na podstronę każdego zdjęcia i kliknąć fotkę PRAWYM klawiszem, aby otworzyć ją w nowym oknie i w dużym rozmiarze (kliknięcie lewym daje podgląd małoobrazkowy)
głownie dwl, ale są fajne tematy
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: trl »

No przecie pisałem na czacie żeby po zdjęcia zaglądnąć na NAC. :>

Co do kwitów z MLP to przypomniałem sobie jeszcze o tym:
http://www.muzeumlotnictwa.pl/index.php ... atalog/414
...jakby ktoś na "ślepaka" miał ochotę.
Obrazek
pl / en / fb
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: fragles »

Pytanie mam.
Pasy instruktora i ucznia, gdzie zaczepione:
a/ do foteli, i w którym miejscu?
b/ do kratownicy kadłuba, i w którym miejscu?

Nie znalazłem żadnej informacji na ten temat, na dostępnych zdjęciach nie widać punktów zaczepienia, a w blaszce Parta pasy naramienne są tak długie, że mogłyby być zaczepione w różnych miejscach. Instrukcja Parta nie precyzuje punktów zaczepienia.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: potez »

JAk patrze na zdjęcia to wychodzi mi , że do kratownicy. We wrakach, nad tylnym siedzeniem widać taka wąska poziomą szparę jakby pasy miały tamtędy przechodzić. Boczne wydaje mi sie że idą od kratownicy od podłogi. Tu na zdjęciu wygląda jakby na tylnym siedzeniu był pas rzucony do środka:
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: potez »

Znalazlem jedno zdjecie w 2części 4 tomu polskich konstrukcji lotniczych , ma ktorym chyba widac ucho do przewlekania górnych pasów. Wygląda jak waska klamra przymocowana do rur kadłuba po środku oparcia fotela. Fotele byly mocowane pasami do raur kadluba i w srodku waska prostokatna klamra jest. Spróbuje póxniej to sfocic i wrzuce.
Edit!!!
Rany boskie po co ja to wszystko pier...
Mocowanie pasów ucznia masz na zdjeciu kabiny od arcturusa na górze tej strony-parciane ze skórzaną wstawka 8-)
Dokładnie pośrodku rury tak jak ci posałem widac :lol:
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: fragles »

No tak, dokładnie taka sytuacja. Też widziałem to zdjęcie, ale wątpliwość zasiał zasadniczo Part, który w swojej blaszce daje za tą trójkątną wstawką, w którą wszyte są szelki, długi ogon pasa do mocowania "niewiadomogdzie". Jeśli miejsce mocowania jak na tym zdjęciu do rury za oparciem fotela, to ten pojedynczy ogon pasa miałby w rzeczywistości max. 15-20 cm. Więc rozkminiam, czy to na zdjęciu nie jest jakaś jednostkowa modyfikacja, lub tylko wariant stosowany w pws. A wiadomo, że robię dwl-a.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: potez »

Mię się wydaje, że ten pas gorny był ruchomy i to mocowanie to jak szlugka działało. Na kilku zdjęciach widać, że ten pas wisi na burcie.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: DOKUMENTACJA

Post autor: fragles »

Dzięki za zaangażowanie w tę rozkminę. Wczoraj przymierzyłem fotele do wnętrza kabiny i do poprzecznych rurek stelaża, i doszedłem do wniosku, że i tak nie będzie widać miejsca mocowania jeśli zejdzie poniżej tej poziomej rurki, którą widać na zdjęciu wyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja”