RWD-8 PWS 1:72 IBG

Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: Krocionorzec »

Drugi!!
Też wystałem w kolejce totalnie spartaczony model (chyba powinienem napisać "model") przodka Krulowej Samolotów.
Obrazek
Pudełko coś za duże w stosunku do swodobnie latającej po nim zawartości. Na samolotach się psinco znam, merytoryka tego RWD mi powiewa swobodnym leszczem ale się wypowiem - bardzo ładnie to wygląda w ramkach. Fajne detale, nie ma śladów po wypychaczach, wklęśnięć materiału i tym podobnych. Ładny modelik. Z ciekawości sprawdziłem jak model leży w planach. Co se będę żałował. Nie mam planów samolotów, ani póki co samolotów w planach, więc leży sobie w takich jakie miałem. Nawet fajnie leży, nie krzyczy, nie rzuca się. Milutko.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: Krocionorzec »

Dobra, model należał się w planach, nasiąknął merytoryką czy czymś tam. Jako że wakacyjny wyjazd się zbliża, postanowiłem ukleić go z pudła, żeby zdążyć na koniec projektu. Dlatego z bulem rezygnuję z Tankowego skrzydełka.
Przeczytałem dokładnie instrukcję, trzy razy przymierzyłem a raz przykleiłem. Nie wytrzymałem i ZWARORYZOWAŁEM kabinę pilotów kilkoma kawałkami plastiku. Troszkę lepiej wygląda.
Na koniec za pomocą swojego wiernego aerografu nienadającego się do malowania z ręki pomalowałem model (tfu... hańbę a nie model przecież!), trzymając narzędzie malujące za pomocą prawej stopy. Rękami trzymałem się za głowę dumając o tym jak można było polskiemu modelarzowi i miłośnikowi lotnictwa zrobić taką krzywdę tą politechnizacyjną zabawką. Oj rety, rety.
Acha, farba to dedykowana do modelu mieszanka czarnej Wilbry i żółtej plakatufki z Astera. Proporcje jedynie słuszne: siedemnaście i 3/4 kropli czarnej szatańskiej mazi na dwadzieścia trzy (23) krople żółci.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: potez »

Taki dużu chłopak i nie umie rUwno koloru położyć? Naucz sie lakierować poŻONdnie!!!
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: Krocionorzec »

Zgłaszam twój post!!! Jesteś u Pani!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Kup nowy aerograf, bo widać że masz wersje nie-z-ręczną.
karolkonw
Posty: 899
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:12

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: karolkonw »

a jaki to kolorek ma miec szoferka rwudziaka? myslalem ze tam sreberko wchodzi?
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: Krocionorzec »

W sumie w instrukcji nie stoi. Musiałem zadecydować i stwierdziłem że zielony mi bardziej pasi. Merytoryka schowała się w innym pokoju.
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: KFS-miniatures »

ewidentnie szmata od wewnątrz była jasna. to nie podlega dyskusji. dywagowac mozna, czy malowana na szaro, czy na srebrno. ja przybajmniej nie znalazłem informaci na ten temat
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: bohdan »

Krocionorzec pisze:W sumie w instrukcji nie stoi. Musiałem zadecydować i stwierdziłem że zielony mi bardziej pasi. Merytoryka schowała się w innym pokoju.

HAŃBA!
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: RWD-8 PWS 1:72 IBG

Post autor: Krocionorzec »

Echh. Wrócę do chaty, popatrzę, pochylę się w zadumie i zdecyduję ostatecznie. Przemalowanie na szaro nie stanowi większego problemu w razie czego.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”