RWD-8pws (1:72, IBG Models)

trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: trl »

Tak jak wspominałem wcześniej- wchodzę z RWD-8 w wersji PWS. Prosto z pudła, z ewentualnymi przeróbkami we własnym zakresie.
Obrazek

Malowania jeszcze nie wybrałem. Mam co prawda kalkomanie z modelu Mastercrafta, ale bardziej pasowało by mi narysować i wydrukować własne. Aha, plusa za polskie barwy zamierzam wyłapać.
Obrazek

Jak na razie wygląda to tak (można się pochylać w zadumie).
Obrazek
Obrazek
pl / en / fb
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: fragles »

trl pisze:Mam co prawda kalkomanie z modelu Mastercrafta, ale bardziej pasowało by mi narysować i wydrukować własne.
Pudełkowy BHX nie podejdzie?
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: trl »

SP-BHX to był w rzeczywistości RWD-8a, więc chociażby z tego powodu pudełkowe kalkomanie też wymagają ingerencji.
Obrazek
pl / en / fb
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: trl »

Podłubałem trochę w kabinie.
Obrazek

Chociaż tak naprawdę pierwsze za co się zabrałem, naśladując najlepsze wzorce, to fotele.
Obrazek
Obrazek
pl / en / fb
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: potez »

Nie wiem co tam wydlubales za dzwignie ale sterowanie silnikiem zawsze na lewej burcie jest montowane ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: trl »

Zgadza się- dźwignie sterowania przepustnicą na lewej burcie. Na prawej zaś drążek sterowania kurkami paliwa. Tyle że nie wiem jak ten ostatni ma wyglądać i jak teraz spojrzałem na schemat to właściwie chyba powinien być tylko w tylnej kabinie.

edit:
A dobra, dojrzałem na zdjęciach że to taka mała popierdółka w trochę innym miejscu. Się poprawi. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Obrazek
pl / en / fb
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: trl »

Trochę zostałem w tyle więc pora wziąć się do roboty...

W międzyczasie zrobiłem mały "research" w literaturze. Szczególnie pomocne były dwa tomy PKL traktujące o wrześniowych stratach i paczka od Poteza, bo jednak parę innych zdjęć w niej było (dzięki).
Obrazek

Dotarł też oczywiście płat od Tankmanii, dziękuję.
Obrazek

Natomiast co do samego modelu- skończyłem dłubanie wnętrza kabiny. Po prawej stronie wywaliłem bezsensowne dźwignie i dorobiłem wspomniany drążek sterowania kurkami paliwa. Na razie zamocowany tymczasowo, przykleję po pomalowaniu burt. Na zdjęciu widać też wklejoną polistyrenową przegrodę, ot co by nie dało się spojrzeć przez kadłub na przestrzał.
Obrazek

Po lewej dźwignie sterowania przepustnicą (było) i dorobiona część mechanizmu sterowania sterem wysokości. Tej ostatniej nie będzie pewnie w ogóle widać po zmontowaniu wszystkiego razem, ale jest.
Obrazek

Zestawowa podłoga wymagała najwięcej przeróbek, tak jak i sterownice. Podsumowując:
- podłoga zastała wydłużona z przodu,
- skrócona z tyłu plus wykonane wycięcie na łącznik mechanizmu sterowania sterem wysokości,
- usunięte mocowania foteli,
- otwory na drążki sterowania zaślepione, a nowe wykonane odrobinę bardziej z przodu,
- same drążki oczywiście nie zestawowe, bo te były zbyt grube;
- dołożona oś sterownicy z imitacją ułożyskowania i ramionami mechanizmu sterowania lotkami na przodzie,
- dorobione orczyki, całkowicie pominięte w modelu (nie dopatrzyłem się na zdjęciach "strzemion", które chyba wszyscy zrobili, więc u mnie są bez),
- okucia podłogi pod orczykami wykonane z blaszki.
Przycięcie tylnej części podłogi spowodowało odsłonięcie przerw w kratownicy kadłuba. Na wszelki wypadek uzupełniłem je w najprostszy sposób jaki wymyśliłem. Zamiast dokładać plastiku i bawić się w szlifowanie- z blaszki wygiąłem kształtowniki, którymi zakryłem ubytki. Powinno być ok.
Obrazek

Zestawowe fotele zostały pozbawione mocowań do podłogi i wyszlifowane do bardziej akceptowalnej grubości i kształtu. Dodane mocowania do poprzecznych rur kratownicy wykonane z blaszki. Pasy dołożę po zamontowaniu foteli w kadłubie.
Obrazek

Tyle, tymczasem.
Obrazek
pl / en / fb
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: Rafał B »

Very najs, zwłaszcza pomysł z kratownicą.
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: trl »

A dziękuję.
Obrazek
pl / en / fb
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: RWD-8pws (1:72, IBG Models)

Post autor: trl »

Zacząłem kolorować wnętrze.

Obrazek
Obrazek
pl / en / fb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”