RWD-8 DWL - IBG 1/72

Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: Przemek - MaXus »

Ma być z krową, jeśli kalki uda mi się wydrukować, jeśli nie - zestawowy najpewniej.

Rano w końcu wyjąłem z pudełka i cały dzień zleciał:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Przemku, czy czasem "krowa" panicza Kureca nie była jednomiejscowa?
Coś mi się tak kołacze w pamięci, ze wspomnień Witolda Rychtera - który to (też ze względu na swe "gabaryty") miał jednomiejscową "bojową" JD-2 w Aeroklubie Warszawskim...
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: Przemek - MaXus »

Dzięki Wam obojgu, bo myślałem, że tylko go poszerzono, a tu jeszcze bajer z drążkiem można zrobić :>
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: bohdan »

Obrazek

a Elyta jeździ w karawanach

tyle w temacie
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: potez »

Tej obudowy pomiędzy kabinami nie powinno chyba być? ARczej jak potem latał jako jednomiejscową to tą tylna kabinę jakąś pokrywa by przykryć chyba? Zawsze możęsz podejść do tematu kreatywnie :lol:
Kratownica prawie jak u shermana 8-)
Wiem, że lutowana +100 pkt do prestiżu ale wpadnij do Łodzi na warsztaty, to razem z G cię pouczymy jak fajnie kratownice lutować :ugeek:
Krowę mogę ci druknąć czarno- białą na laserze... mam 1200 DPI chyba wystraczy żeby sensownie wyglądała ...
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: Przemek - MaXus »

Więc tak, w zasadzie to odnoszę się tylko do tego obszernego artykułu. Wg niego, normalnie początkowo we dwójkę nawet latał, dopiero potem, jak mu się przytyło, zlecił przeróbki, ale i tak druga pozostała.
W każdym razie u siebie przesunąłem tą przegrodę trochę do tyłu, wygiąłem drążek i na tym poprzestanę ;)
Z kratownicą się zgodzę :), pewnie dałbym radę trochę lepiej, ale raz, że za bardzo się nie przykładałem i upraszczałem, ile się dało, dwa, spaliła mi się grzałka w lutownicy i dodatkowo się spieszyłem, żeby na prowizorycznej naprawie to jakotako poklecić. Niemniej, chętnie Was podejrzałbym na warsztatach.
A z kalką, to chętnie. Spróbuję najpierw u siebie, jak się nie uda, to się przypomnę. Rozumiem, że białym też masz możliwość drukowania?
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: potez »

Wiem bo sam ci zalinkowałem ten artykuł :)
Nie do końca rozumiem co poeta miał na myśli pisząc o przegrodzie - jeśli coś by cofali tak, że pasażer z tyłu nie mógł się zmiaścić to chyba cały fotel z mocowaniem? Bo ta przegroda to w sumie tylko zawierała deskę z przyrządami do tylnej kabiny a w PWSach, była w ogóle odpinana. Tak przy okazji to jak poszerzyli kabinę to i pewnie fotel też :)
Jak chcesz koniecznie biały to muszę sprawdzić czy mój ALPS jeszcze dyszy, chociaż najłatwiej to zrobić biała plamkę maskę i na to przezroczystą czarno biała kalkę z lasera rzucić. Szybko łatwo i skutecznie 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: Przemek - MaXus »

Ja sobie wymyśliłem, że przesunęli całość, czyli łącznie z owiewką, tak zresztą już zrobiłem i wymalowałem 8-)
Fotel ciut szerszy, na tyle, na ile z kilku wytłoczek się trafił ;) .
Z białym to ja jeszcze myślałem, żeby może białą farbą prysnąć na kalkę, druknąć i wyciąć. Generalnie chodzi mi o to, żeby biel kalki odcinała się od bieli statecznika. W każdym razie na pewno jakoś z tego wybrnę, kwestia nakładu czasu i pracy, bo można też na koniec olejami na przykład zróżnicować.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: RWD-8 DWL - IBG 1/72

Post autor: potez »

można spokojnie tak zrobić. Laser jest na gorąco, więc jak szlag farby nie trafi to da radę
tak, jestem #ponurymodelaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”