T-55 Tankmania 1/48

Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Grzegorzu, Bóg stworzył orgazm żeby się nie zajebać na śmierć.

Obrazek
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

Ojciec Dyrektor pisze:Grzegorzu, Bóg stworzył orgazm żeby się nie zajebać na śmierć.

Obrazek
Pełna zgoda. Jednak pójdę w zaparte i stwierdzę, że nawet przez chwilę nie pomyślałem o bzykaniu pisząc o "nieskończonych" przyjemnościach. :mrgreen:
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

Żywica jest krucha, to moja pierwsza nauka z pracy nad tym zestawem. Nie widać dużego postępu, ale było trochę delikatnej pracy pilnikiem i papierem ściernym przy kołach i gąsienicach, która wymaga czasu. Naprawiłem też szkody jakie sobie uczyniłem wyłamując z boków kadłuba odbijacze gąsienic.

Skrajne wahacze są ustalone dźwigniami amortyzatorów, a reszta przyklejona według linijki.
Obrazek

Koło napędowe musi być idealnie równo sklejone, bo inaczej ogniwka gąsienic będą zezować. Użyłem dwóch segmentów gąsienic do zsynchronizowania wieńców tych kół. Poszło dobrze na poxipol.
Obrazek

Koła i ogniwka wymagają dopracowania, sporo małych otrepów, często na granicy rozdzielczości mojego oka, poprzedni tydzień zszedł mi na czyszczeniu i pasowaniu ogniwek. Mam nadzieję, że się to opłaci przy ostatecznym montażu. Mogłem koła malować po sklejeniu, ale mój plan nie jest dużo b. pracochłonny. Dokładnie maskowane bandaże będą tylko od zewnątrz, na reszcie zrobię popelinę od ręki, a potem wypaskudzę czymś oleistym, albo czymś innym co znajdę.
Obrazek
Po pryśnięciu podkładem jest pomalowane na gładko. Pewne problemy ze śladami pęknięć na odlewie zlekceważyłem. Toż do sowiecki czołg, a nie cadillac.
Postanowiłem oddzielić montaź i malowanie podwozia od reszty. Nie wymyśliłem po prostu metody na to, żeby malować całość po zmontowaniu.

Obrazek
Nawdychałem się tego:
Obrazek
Widzę Cię!
Obrazek
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

Nie wiem co, coś zrobiłem:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Grzegorz2107 pisze:Nie wiem co
pierwszy krok do piekła :twisted:
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

KFS-miniatures pisze:..usyfiłeś
B.delikatnie. Jakiegoś pyłu ziemistego dodam jak te oleje podeschną.
Mam takie coś:
http://ak-interactive.com/v2/?product=mud-set
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: grzegorz75 »

Będziesz sie za to smażył .
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HK1885
Posty: 404
Rejestracja: ndz 07 lip 2013, 23:20

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: HK1885 »

Nie wierzę. :shock:
Letalin i takie rzeczy - masz na to kwity :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzegorz2107”