T-55 Tankmania 1/48

Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

HK1885 pisze:Nie wierzę. :shock:
Letalin i takie rzeczy - masz na to kwity :?:

Na pewno przesadzam, to pewnie był czołg z zapasów wojennych, który sobie powoli korodował w garażu. :mrgreen:
Kwity? Zacząłem się kiedyś bawić czołgami, dokładnie to wiosną 1990, zlepiłem chyba 30-40 zestawów 1/72. Niektóre nawet brudziłem i błociłem. Na żadnego nie miałem "kwitów", może pojedyncze zdjęcie. Po paru latach mi przeszło. To pierwszy tank od chyba 20 lat. Zmieniłem skalę, bo 1/72 już nie ogarniam wzrokiem.
A poważnie: Kwity są w internetach. Mam też książkę Krzysztofa Gaja o Meridzie. Nie jestem zupełnie bez wsparcia wywiadu.
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Panzer »

Mam nadzieję, że nikt Ci nie pomoże :piwo:
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
HK1885
Posty: 404
Rejestracja: ndz 07 lip 2013, 23:20

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: HK1885 »

Grzegorz2107 pisze: Na pewno przesadzam, to pewnie był czołg z zapasów wojennych, który sobie powoli korodował w garażu. :mrgreen:
Kwity? (...) Nie jestem zupełnie bez wsparcia wywiadu.
Kij z tym.
Fajnie, że zacząłeś traktować modelowanie jako dobrą zabawę, a nie kwestię życia lub śmierci.
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

Panzer pisze:Mam nadzieję, że nikt Ci nie pomoże :piwo:
Pomoc już uzyskałem. Autor zestawu był już bardzo pomocny. Mam rozkminiony montaż podwozia dzięki tej pomocy.
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

HK1885 pisze:
Grzegorz2107 pisze: Na pewno przesadzam, to pewnie był czołg z zapasów wojennych, który sobie powoli korodował w garażu. :mrgreen:
Kwity? (...) Nie jestem zupełnie bez wsparcia wywiadu.
Kij z tym.
Fajnie, że zacząłeś traktować modelowanie jako dobrą zabawę, a nie kwestię życia lub śmierci.
Kij z tym, nie będę się tłumaczył, że zawsze, nawet grzebanie w kwitach jest dla mnie zabawą:) Miło, że wpadłeś i coś napisałeś. Na razie nie ma co komentować, ale jestem otwarty na sugestie i krytykę, oraz krytykanctwo.
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: bohdan »

Kazdy tutaj na sf grzebie w kwitach. Może nawet Ty najmniej
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Człowieku ja to nawet Bogurodzicy slucham jak nakladam szachownice.
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

Obrazek

Cztery koła, dwie farby.
Na górze od lewej czysta 304, po prawej 303.
Na dole koła pierwotnie 303, pryśnięte mgiełką 304.

Tu jeden z oryginalnych odcieni farby na tym typie.
Obrazek


Nie mam pojęcia jakie odcienie są najbardziej przybliżone do tego co było na polskich czołgach w 1968. Nie chcę za bardzo odlecieć w interpretacji, z przyjemnością przeczytam Wasze opinie.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: tankmania »

Lewy dół dośtak wyglada.
Grzegorz2107

Re: T-55 Tankmania 1/48

Post autor: Grzegorz2107 »

Dużo opowiadać, wracam na prostą.
Te zaczepy na wieży kosztowały mnie w sumie kilkanaście godzin pracy. Oryginalne z blaszki musiałem odrzucić, bo jeden prysnął w kosmos i musiałem dorabiać z drutu, a jak jeden inny, to uznałem, że bez sensu i oderwałem już przyklejone i zrobiłem wszystkie nowe. Cieszyłem się, że chociaż będą okrągłe w przekroju, jak trzeba, ale nie wiem, czy było warto patrząc na czas jaki to pochłonęło. Razem ich było chyba 50. Większość leży jeszcze gdzieś na podłodze:) Jak zaczepy, to i poręcze na wieży nowe. Tu akurat blaszka wypadała blado.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzegorz2107”