[W] ZIŁ 131 1/35 BeKa

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy cywilne Pojazdy cywilne - Warsztaty

Moderator: sinus

Awatar użytkownika
hacz
Posty: 340
Rejestracja: sob 03 sie 2013, 21:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: hacz »

Fajnie to wygląda
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: bohdan »

Obrazek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: fragles »

Kurde, co żem się nakombinował co to za napis jest z prawej strony u dołu tych zdjęć. Już wiem. :D
Thalgonis pisze: ndz 19 gru 2021, 19:43 No cóż... Od samego patrzenia przypomniałeś mi smród szamba, jak jeszcze miałem działkę i takie coś przyjeżdżało i wybierało co miało wybrać... :piwo:
Sprawdź, czy numer telefonu się zgadza. :D
bohdan pisze: ndz 19 gru 2021, 22:36 Obrazek
Bohdan ma rację! :D :shock:
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: bohdan »

właśnie! Czy nr telefonu prawidłowy?
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: Spotter »

Sinus, zadziwiasz mnie. Ty jesteś jak ten miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: sinus »

Wielkie dzięki waszmościom za zainteresowanie i dobre słowo. :piwo:

Żeby ulżyć wspomnieniom, śpieszę poinformować, że ta konkretna beczka akurat służba do przewozu wody ;)
bohdan pisze: pn 20 gru 2021, 10:30 Czy nr telefonu prawidłowy?
Nie, ale w razie potrzeby próbujcie szukać w ogłoszeniach lokalnej gazety :mrgreen:
Spotter pisze: wt 21 gru 2021, 11:20
Z tym misiem, to że taki Bareja? Czy że nie wiadomo po co to?
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: Spotter »

Akurat ten tekst tutaj pasuje jak ulał i to bez ironii :D
levee

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: levee »

sinus pisze: wt 21 gru 2021, 19:14 Z tym misiem, to że taki Bareja? Czy że nie wiadomo po co to?
Nie, chyba że jesteś Pan jak peerelowski socjalizm - bo podobno taka paralela przyświecała Bareji przy pisaniu tej sceny :piwo: :lol:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: Szydercza Gała »

Kolego Levee nie zwróciłeś uwagi na gładkie przejście od TY do MY pomiedzy zdaniami. Bo to tak zawsze jest że sukces ma wielu ojców, tylko porażka zawsze jest sierotą :lol: :lol: :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: ZIŁ 131 1/35 BeKa

Post autor: sinus »

Przyszedł czas na koła.
Koła a szczególnie ciekawe ich kolorowanie, zawsze stanowią dla mnie trudne wyzwanie (że nawet nie czuję, jak rymuję). Szukając pomysłów w wydawnictwach modelarskich przekonałem się, że nie tylko dla mnie.
Zacząłem od czarnej felgi i piaskowej bazy na oponie. Następnie przecierki suchym pędzlem z farby dark rubber od Vallejo. Dalej poprawka efektów przy pomocy farb olejnych (przyciemnienia gumy i brud).

Obrazek

Póżniej doszły okurzenia aerografem z farby sandy dust od Modellers World.

Obrazek

Dalej piasek i wyschnięta ziemia z siuwaksów w zakamarkach bieżnika. Z założenia pojazd miał być nieużywany od jakiegoś czasu. Ze zgromadzonych zdjęć wynikało, że suche błoto może pozostawać bardzo długo na nieużywanych oponach.

Obrazek

Obrazek

Na koniec przecieka z pigmentu Wildera rozpuszczonego w łajt spirycie, aby przywrócić więcej gumowych powierzchni.

Obrazek

I tak sześć razy.

Kabina.
Tutaj zabawa rozkręciła się na dobre. Chciałem spróbować uzyskać efekt kilku odcieni zielonego, jakimi kabina była przemalowywana podczas swojego żywota. Efekt farby wytartej i wypłowiałej.
Dodatkowo wgnieciony dach z kałużą wody.

Na początek, eksperymenty przeprowadzałem na tylnej ścianie kabiny. Na początek rdzawy podkład Tamiya nato brown, lakier do włosów, tamiya sky, przecierki, płyn maskujący (zawdzięczony Bohdanowi),

Obrazek

następnie Tamiya Khaki XF-49, chipping fluid,

Obrazek

Obrazek

flat green XF5, przecierki, chipping fluid i rozjaśnienia zielonym Lifecolorem UA 411. I znowu przecierki. Wszystkie kolory delikatnymi, nierównymi warstwami.

Obrazek

Na dachu dodatkowo rdza z kultowego zestawu rust and dust Lifecolora, malowana pędzlem. Korekty farbami olejnymi (ten sam zestaw jak przy malowaniu ramy)

Oceńcie i dajcie znać co ewentualnie trzeba poprawić (zakładam optymistycznie, że nie wszystko).
ODPOWIEDZ

Wróć do „sinus”