T-55

Nie ujęte w innych tematach, ale okołomodelarskie
Robert O.
Posty: 365
Rejestracja: ndz 25 maja 2014, 21:53

T-55

Post autor: Robert O. »

Z jakiego zestawu można zrobić polską wersję "55ki" oprócz Tamki ?
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: T-55

Post autor: potez »

Z Takoma pewnie ;)
Z Tamki to nie bardzo bo tam sa niepolskie panele nad silnikiem. podobno czeskie pomieszane z sowieckimi
tak, jestem #ponurymodelaż
Robert O.
Posty: 365
Rejestracja: ndz 25 maja 2014, 21:53

Re: T-55

Post autor: Robert O. »

jak dobrze pamiętam to jest zestaw blaszkowy z polską plytą tylko nie pamiętam kto robi a Takom to chyba raczej nie ale ja jestem głęboko nie na czasie i może coś się zmieniło :)
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: T-55

Post autor: Kamil K »

Z Takoma spokojnie można robić Polaka, aczkolwiek też wymaga trochę pracy. Swojego serbskiego T-55 przerabiałem na Polaka, możesz zajrzeć do warsztatu, gdzieś tam hula, jak jeszcze nie tutaj, to na innych forumkach.

Pisząc z pamięci, to na pewno trzeba przerobić płytę nadsilnikową, dobrze by było wymienić lampy, dodać skrzynkę nad wydechem, odrobinę przerobić osłonę jarzma armaty. Na tyle na ile wiem, w Tamce praktycznie wszystko to samo jest do zrobienia. Tak naprawdę poza tą płytą nadsilnikową to przeróbki z gatunku raczej kosmetycznych niż wielkich skraczów.

Nie wchodząc w liczenie każdego nitu i porównywanie suwmiarką planów, to jednak wydaje mi się, że Takom jest teraz lepszym wyborem - bądź co bądź to model dobrych kilka lat młodszy od Tamki.

Na pewno najsłabiej nadają się Miniarty. Takom to teoretycznie 3w1, więc jest sporo częsci, które można zaadaptować do Polaka. Z T-55 się nie doktoryzowałem, ale żaden znawca ani znafca mi się do dzisiaj nie przysrał do tego modelu, więc sumarycznie chyba jako-tako go upodobniłem do wozu z Bumaru.
Robert O.
Posty: 365
Rejestracja: ndz 25 maja 2014, 21:53

Re: T-55

Post autor: Robert O. »

dzięki Kamil :)
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: T-55

Post autor: Rafał B »

Robert O.
Posty: 365
Rejestracja: ndz 25 maja 2014, 21:53

Re: T-55

Post autor: Robert O. »

Dzięki Rafał :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne...”