(G) Pocztówka z. 1:35

Moderator: hiwis

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: (G) Pocztówka z. 1:35

Post autor: fragles »

Ta końcepcja jest nie nowa. Jak byłem mały, to u mojej babci wisiała na ścianie takaż ramka z rzeźbionym obrazkiem, tylko że jeszcze figurki Maryji z
Józefem i Jezuskiem tam były, a obrazek był dodatkowo wyposażony w pozytywkę na kluczyk. Takżetego...
Awatar użytkownika
hiwis
Posty: 302
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 22:30
Lokalizacja: Kraków

Re: (G) Pocztówka z. 1:35

Post autor: hiwis »

fragles pisze:Ta końcepcja jest nie nowa. Jak byłem mały, to u mojej babci wisiała na ścianie takaż ramka z rzeźbionym obrazkiem, tylko że jeszcze figurki Maryji z
Józefem i Jezuskiem tam były, a obrazek był dodatkowo wyposażony w pozytywkę na kluczyk. Takżetego...
Mondrze prawicie, nic to nowego, a były też takie w stylu góralskim ze zbójnikami, wnętrzami chat kurnych i inne dłubane w desce.
Thalgonis
Posty: 2108
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: (G) Pocztówka z. 1:35

Post autor: Thalgonis »

fragles pisze:Ta końcepcja jest nie nowa. Jak byłem mały, to u mojej babci wisiała na ścianie takaż ramka z rzeźbionym obrazkiem, tylko że jeszcze figurki Maryji z
Józefem i Jezuskiem tam były, a obrazek był dodatkowo wyposażony w pozytywkę na kluczyk. Takżetego...
Nie mów! I pozytywka „gadała” modlitwy jakoweś? Cuda, Panie, cuda :banana:

A ołtarzyk jak każdy - zajebisty :piwo:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: (G) Pocztówka z. 1:35

Post autor: fragles »

Thalgonis pisze:I pozytywka „gadała” modlitwy jakoweś?
Pozytywka grała melodię jakiejś "pieśni maryjnej". To był wyrób jeszcze z czasów c.k. monarchii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „hiwis”