T-34/85 Academy 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
konrad_dzik
Posty: 608
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 21:01
Lokalizacja: W-wa

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: konrad_dzik »

Według mnie tymi białymi paskami popsułeś cały uzyskany wcześniej efekt, słabo to wygląda, a było już całkiem spoko
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni
futrzaków nie obsługujemy
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

Zobaczymy jak wyjdzie na koniec, ale sugerowałem się tutaj tym, co uzyskałem na Suczce. Tam po późniejszych zabiegach ten ostry kontrast zanikł. Na dodatek sama zieleń była ciemniejsza, zaś przepalenia jaśniejsze niż tutaj. No nic, zobaczę jak wyjdzie i wyciągnę kolejne wnioski.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

Dzisiaj ostatni dzień wolności, bez żony i (zwłaszcza) dzieci. No i pędzlowanie wykonane. Detale wyciągnięte i osprzęt pomalowany. Zostały mi jeszcze te paski mocujące, ale tutaj pytanie do kogoś, kto się zna - to była skóra, czy parciany pasek? No i jak wtedy to pomalować? Uprasza się o podanie swoich cennych rad.
Odnośnie samych zdjęć, to wydaje mi się, że ta seria jest najbardziej zbliżona do oryginału.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Ojciec Dyrektor »

konrad_dzik pisze:Według mnie tymi białymi paskami popsułeś cały uzyskany wcześniej efekt, słabo to wygląda, a było już całkiem spoko
Podobne odczucia, teraz doszły te nienaturalne rozjaśnienia na krawędziach.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

Które dokładnie masz na myśli?
Generalnie to postępuję krok po kroku identycznie, jak przy moich SD’kach. Możliwe, że jeszcze nie mam wyczucia przy zieleni. Ale pamiętam jak na warsztatach, gdzie robiłem SUczkę, to i Kamil i Grzesiek mi mówili, abym się nie bał kontrastów. No to eksperymentuję i lecę z takim jasnym, mając w świadomości fakt, że na późniejszych etapach i tak to ściemnieje. Czy na tyle aby fajnie wyglądało? To się okaże.
Nie mniej cały czas się uczę i wasze uwagi są cenne. Nie przygaszam tego tylko dlatego, nie że was olewam, ale że chcę zobaczyć do czego mnie to doprowadzi.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

No dobra, czołgutek dostał lakier, kalki i wash (ufff, za mną). Prezentuje się tak jak niżej. Jasne się już stonowało, ale jeszcze trochę pracy przede mną z chemią, więc zobaczymy jak to finalnie wyjdzie.
Po raz pierwszy miałem styczność z kalkami Toro Model i jestem nimi zachwycony. Cieniutkie, dobrze się kładą i finalnie wyglądają jak wymalowane. Rewelacja!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: cooper69 »

Wygląda lepiej ale będziesz się musiał namęczyć olejami żeby te jasne smugi urealnić, a co za tym przykryć/wkomponować w otoczenie.

Z drugiej strony fajne wyzwanie do nauki.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

No jest to wyzwanie. Teraz widzę, że tak jasne krechy mogłem sobie podarować. Ale rozjaśnienia punktowe na krawędziach i na wyobleniach dają radę.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

Spotter pisze:...rozjaśnienia punktowe na krawędziach i na wyobleniach dają radę.
Eeeee, nie, też mogłeś je sobie podarować. Tyle że moim zdaniem przejmować się nie musisz bo to nie statek i się nie znam :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: T-34/85 Academy 1:35

Post autor: Spotter »

Wrzesień i nadchodzące miesiące to u mnie wzmożony czas wyjazdów, także prace mocno spowolniły. Nie mniej staram się łapać chwilę i coś zrobić. Póki co młotkowanie w toku. Właściwie to nie wiem czy coś jeszcze robić, czy już zostawić jak jest. I przy okazji się dowiedziałem, że znowu mi szlag trafił AF w obiektywie (już raz naprawiany). Tym razem do wywalenia i kupuję nowy!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”