Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
konrad_dzik
Posty: 608
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 21:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: konrad_dzik »

Spotter pisze:No jasne krawędzie zrobione zgodnie ze wskazówkami Kamila, ale mój błąd polega na tym, że użyłem białej farby, zamiast ją minimalnie zabrudzić. Wtedy może byłoby ciutkę lepiej. No i chyba za ostro pojechałem. Trzeba było delikatniej zrobić.
A pod jarzmem Ci się nie podoba to, że tam rozjaśniłem? Powinienem zostawić ciemniej?
Po pierwsze to jasne krawędzie są zbyt wąskie i jasne, sprawiając wrażenie, że same krawędzie mają inny odcień, a nie tego że powierzchnia jest mocniej rozjaśniana, poprowadzenie tego po wszystkich krawędziach powstaje do tworzenia nienaturalnego konturu.

Rozjaśnienie pod jarzmem jest dla mnie nie logiczne, rozświetlasz całość od góry, a więc jeżeli już to raczej pojawiałby się tam cień, a nie światło. Co więcej jeżeli nawet modulujesz po zmianach kątów paneli czy podkreślając granice tychże, to tu nic takiego nie ma miejsca, jest to po prostu kontynuacja płyty, która ciągnie się od góry do dołu bez żadnych zmian, jarzmo i właz jest w tym przypadku oddzielnymi elementami.

Plus teraz się dopatrzyłem jeszcze, że miejscami ci przebija taka brązowawa zieleń, nie wiem czy to niedomalowany plastik czy taka baza była, ale nie do końca się komponuje z rozjaśnieniami (kolor różnie się zdecydowanie odcieniem, wpada bardziej w czerwień, natomiast zdecydowana większość idzie w kierunku niebieskiego), zdaję sobie sprawę, że po weatheringu to zniknie, ale jednak takie detale wpływają na kompozycje i o ile w pewnych póżniejszych efektach miejscami są pożądane, to na tym etapie, nie działają dosyć korzystnie, a w większym stopniu mogą zepsuć odbiór nawet po zakońćzeniu modelu, gdzie widać niespójności w całej modulacji.
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni
futrzaków nie obsługujemy
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Spotter »

Miesiąc minął a Su-czka nadal jest suczką. W końcu doczekała się lufy. Od ostatniego czasu dokończyłem malowanie, kalki (jak widać) i zrobiony wash-and-filter (inaczej łoszofiltr) wg przepisu Kamila. Pierwszy raz robiłem. Mi się tam podoba. Te mocno jasne zostały odcienie już znacząco przyciemnione i na dalszych etapach powinno to dalej się pociemnić. Już wiem, że nigdy, przenigdy przy zieleni do wykańczania nie używać czystej białej - nawet bardzo mocno rozcieńczonej. Dobra, walcie i mówcie co poprawić na przyszłość.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Te białe rozjaśnienia faktycznie były bleee, ale całkiem fajnie ściemniały.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Spotter »

Po ciszy i braku odzewu rozumiem, że model jest tak zajebisty i wszystko jest tak zajebiste, że was zatkało i nie macie nic do powiedzenia? 8-)
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Mnie sie tam podoba, choć te śruby pod jarzmem i końcówki błotników trochę wydaja mi się za jasne, rusckie chyba tak malowanie na parady czołgi z białymi akcentami, także jakbys to delikatnie przygasił to by się jeszcze bardziej podobał.
Zrób jak kondzik pisze i będzie gitesowo.
konrad_dzik pisze:Rozjaśnienie pod jarzmem jest dla mnie nie logiczne, rozświetlasz całość od góry, a więc jeżeli już to raczej pojawiałby się tam cień, a nie światło. Co więcej jeżeli nawet modulujesz po zmianach kątów paneli czy podkreślając granice tychże, to tu nic takiego nie ma miejsca, jest to po prostu kontynuacja płyty, która ciągnie się od góry do dołu bez żadnych zmian, jarzmo i właz jest w tym przypadku oddzielnymi elementami.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Spotter »

Dzięki Ojcze. Generalnie w tym modelu nie będę poprawiać. Chcę tylko wiedzieć na przyszłość. Bo ten model tylko w celach treningowych. Ale wiedza co spierdoliłem i na co zwracać uwagę w przyszłości jest dla mnie bezcenna! A ten model będzie stał jako wzór jak NIE ROBIĆ tych fajniejszych, lepszych :)
Radek Pituch
Posty: 85
Rejestracja: pn 18 mar 2013, 23:09

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Radek Pituch »

W sprawie mycia modeli z farby polecam podpytać Bartka, z tego co wiem opracowuje nawet kolejny tom encyklopedii w temacie.
Awatar użytkownika
Frozzer
Posty: 26
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 06:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Frozzer »

jest jeszcze dla niego szansa, walnij lakier do włosów i zrób mi zmyte zimowe kamo.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Spotter »

Trochę czasu minęło od mojej ostatniej aktualizacji. Podziałałem z washem i młotkiem. Rysy już sam widzę, że średnio się prezentują. Ale i na nie i na obicia kompletnie nie miałem pomysłu ani zbyt dużo chęci.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Wschodnia Su-czka (SU-100) Zvezda 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Oj z tymi rysami to pojechałeś. W okolicy narzędzi i poręczy szczególnie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”