Valentine Mk. I / AFV 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: Spotter »

Już mnie rączki świerzbią i przebieram nóżkami, aby zacząć nowy projekt. Oczywiście z narzuconym sobie rygorem muszę zakończyć wcześniejszy, ale w sumie przy nowej modelarni kto wie, czy nie nastąpi to wcześniej :twisted: I tym oto projektem będzie ten zacny pojazd:
Obrazek
I tutaj pytanie do zacnych kolegów znawców - co warto dokupić z dodatków? Metalowa lufa jest w zestawie. Gąski gumiaki, więc do wymiany - pytanie tylko na jakie? AFV i Bronco mają? Które lepsze? Co polecacie? Zastanawiam się też nad KM'em - jaki ewentualnie kupić? No i jaki dokupić jako KM wieżowy? Czekam na wszelkie porady.
Coś czuję, że będzie to wyzwanie dla mnie :)
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: Krocionorzec »

Na Perth Military Modelling masz recenzję broncowych gąsienic - ja bym się pewnie ku nim skłaniał jak bym miał wybierać.
Jakieś malowanie wężne masz w zamyśle? Brytyjski z Afryki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: Spotter »

Póki co jeszcze nie myślałem o malowaniu. Zapewne jakieś dwubarwne zestawowe. Nie mam ciśnienia na robienie konkretnych pojazdów.
Sprawdzę te Bronco, dzięki.
Są jeszcze od AFV. Miał ktoś z nimi do czynienia?
https://www.mojehobby.pl/products/Valen ... kable.html
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: cooper69 »

Bronco używałem w mojej Valentynie - masz tam opinię.
Do Archera też je mam - już złożone :)

Oczywiście najlepsze są metalowe :)

PS. Jeżeli Ci to robi to z tego co pamiętam można zrobić maczkowego - https://pl.wikipedia.org/wiki/Mk_III_Valentine#Warianty
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: Spotter »

Friule ATL-32?
Jeszcze widzę Mastercluby MTL-35078.
A dużo tam trzeba by przerabiać na naszego? I jakie kalki? TORO ma coś dla Valentyny?
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: cooper69 »

Bronco są na klik i siłą rzeczy klik się rozkalibrowywuje (pin uszkadza gniazdo) i się potrafią rozlatywać. Są najlepsze na klik jakie robiłem (Trumpeter do Renault R25 to przy tym kicha) ale jednak mają tendencję do irytowania. Zaleta to oczywiście cena.
Jak chcesz plasticzane ogniwkowe to mam MiniArta :)

Ten z pudełka jakby to była wczesna Mk.1 to powinien mieć takie gąski - https://www.mojehobby.pl/products/Valen ... k-Set.html

tu masz znane zdjęcie

Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: cooper69 »

Taki jak Twój

Obrazek

Można szablony wykonać.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: Spotter »

W pudełku ma takie same gąski jak na boxarcie, i te mi wyglądają na zupełnie inne niż te, co właśnie podałeś. Dzięki za materiały.
Awatar użytkownika
Domi
Posty: 31
Rejestracja: pn 19 maja 2014, 16:46

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: Domi »

Te z PL-ką wyglądają na zdjęciu na jednokolorowe. Pewnie sraczkowaty brązowy SCC No.2
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Valentine Mk. I / AFV 1:35

Post autor: Panzer »

Domi pisze:Te z PL-ką wyglądają na zdjęciu na jednokolorowe. Pewnie sraczkowaty brązowy SCC No.2
Z tego okresu te raczej zielono-zielone. Ale kontrast między tymi kolorami na czarno-białych fotografiach jest żaden i często wygląda to na jeden kolory tylko z przebarwieniami. To jest ten sam case co brązowe plamy na ciemnoszarym niemieckim. Też na fotach z epoki ciężko się go dopatrzyć, ale obecnie nikt już nie neguje, że tam był i we wrześniu '39 dziadek Tuska jeździł na panzerze dwukolorowym.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”