British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

Nie że ciemno, tylko że NIE płynnie. Szczególnie na lewej burcie.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Już wiem co masz na myśli i widzę to. Ok, postaram się to jakoś ogarnąć.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: FraSem »

Z żywicy ogólnie nie korzystam więc nic ci nie mogę polecić. Na pewno kup jakiś zestaw jerry can'ów. Na rynku jest ich mnóstwo. Co do figurasa, to chyba masz jakiegoś w zestawie? Chyba, że chcesz żywicznego. Tutaj też nie wiele pomogę, ale tak na szybko znalazłem w internetach załoganta do carriera od def model z numerkiem DO35027. Porócz tego Bronco robi wtryskowy zestaw brytyjskich korespondentów wojennych, więc możesz zrobić scenkę jak gość robi zdjęcie pojazdu.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Zestawowe figurasy to jakaś masakra. Są bardzo słabi. Ten zestaw jest stary a wtedy figurasy były baaaardzo słabe. W tych nowszych jest lepiej. Ten co zaproponowałeś całkiem fajny, ale nie wydam na 1 figuranta więcej niż mnie kosztował model z blaszkami i kalkami w sumie. Zwłaszcza, gdy malowanie pędzlem u mnie leży i zapewne bym go schrzanił. Za zestaw w tej cenie zawierający kilku byłbym w stanie zapłacić. Szukam dalej.

A co do szpargałów, to wstępnie zamówiłem coś takiego: http://ibg.com.pl/pl,bronco-ab3567-1-35 ... 37Cq2gzZhF Oby tylko potwierdzili, że jeszcze mają ten zestaw. Cena baaardzo dobra. Pytanie tylko, czy ogarnę malowanie szpargałów.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: FraSem »

No i dobrze. Oprócz zasobnika, motocykla i tego wózka, to wszystko będzie pasować. Jeśli zrobisz rower w wersji rozłożonej, będzie idealnie :) Tego żywicznego figurasa zaproponowałem, bo nie wiedziałem jakie figury preferujesz. Tamiya robi w 1/35 zestaw brytyjskich piechurów za 3 dychy. To już jest przyzwoity zestaw w porównaniu do tych z carriera.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Ten zestaw Tamki robiłem za dzieciaka. I przerobiłem nawet na Polaków. Wymalowałem im orzełki na hełmach i naszywkę POLAND na ramionach.

Natomiast do tego szkraba się nie nadają, no chyba że chciałbym zrobić podstawkę, gdzie szkrab jedzie a oni maszerują obok. A ja chcę tylko dodać jedną gębę do ożywienia pojazdu. Ale czy mi się uda, to się okaże.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Ostatni warstwa położona. Jedyne co teraz zamierzam, to punktowe rozjaśnienia off-whitem. Tak, widzę, że jeden panel zapomniałem pomalować. Nadrobię to ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: cooper69 »

Poszedłeś ostro w manierę obsmarkania :P
Zobaczymy jak wyjdzie na koniec.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Na przednim lewym fartuchu mi się za mocno pociągnęło, to fakt. Reszta powinna się fajnie zlać z otoczeniem już po lakierze, o brudzeniu nie wspominając.
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: British Universal Carrier Mk. II - Tamiya 1:35

Post autor: Lipa »

Ciekawie. Paczam dalej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”