Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Spotter »

Universal carrier się robi a w międzyczasie jak to u mnie ostatnio bywa, powstaje nowy model, tytułowa Skoda LT vz. 35. Tak, nie będzie to niemiecki Panzer, ale czeska Skoda w czechosłowackim malowaniu.
Obrazek

Budowa prawie zakończona, ale zostało kilka detali. Jeżeli widzicie coś, co należałoby poprawić, to pisać śmiało. Największy problem mam z uszami do lony. W zestawie są, ale w instrukcji nic nie ma mowy o żadnej linie, nie znalazłem tez żadnego zdjęcia pokazującego tył z liną. Nie wiem jak była mocowana, jak układa itp. Jeżeli ktoś mógłby wspomóc, z chęcią taką pomoc przyjmę.

Jeszcze kilka słów o Bronco - to jest moja pierwsza styczność z tą marką i nie jestem do końca zadowolony. Wprawdzie plastik całkiem fajnie się obrabia, ale rozdrobnienie niektórych elementów na części, nieprzemyślana konstrukcja (wiele elementów mocuje się na krawędzie bez żadnych wypustów itp), oraz detale trochę mdłe, powodują że szybko nie sięgnę po nią ponownie. No i gąsienice. Fajnie że ogniwkowe, fajnie że niby pracujące, ale i tak będzie trzeba kleić. Bo jak któreś się przez przypadek źle połączy, albo rozłączy, to już nie trzyma.

Dobra, koniec tego pitolenia. Zdjęcia jak to wygląda obecnie i czekam na jakieś info odn. tej liny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

Fajny czołK, nareszcie coś ciekawszego od typowo szfaPskiego szmelcu :D
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Thalgonis »

Czy te wszystkie klamoty są już przymocowane na amen do pancerza czy na ślinę do zdjęcia?
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Spotter »

Przymocowane. A co?
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Thalgonis »

Nic. Co drugi model albo maluję osobno i potem przyklejam albo przyklejam i potem maluję. Nie mogę się zdecydować co jest wygodniejsze :mrgreen: :banana:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Spotter »

Zastanawiałem się czy wrzucać zdjęcia na tym etapie, ale doszedłem do wniosku że tak, bo czego zwykłe oko nie wychwyci, to zawsze wyłapie obiektyw. A nie chciałbym później widzieć jakieś przebijające się jasne plamki. Ale już się boję nitów...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

To on trzykolorowy będzie tak? I co B&W czy co?
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Spotter »

Tak, B&W i na to trójkolorowe kamo. Wydaje mi się to najlepszą i najprostszą metodą przy takim kamo.
Awatar użytkownika
bazylms
Posty: 682
Rejestracja: sob 17 maja 2014, 11:32

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: bazylms »

Też się zastanawiałem na B&W ale małe plamy i za dużo ich więc mi przeszło. Zobaczcie jak ci pójdzie.
Pozdro - Krzysiek Bartyzel

Czołgi - pancerna pięść armii
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Skoda LT vz. 35 - Bronco 1:35

Post autor: Spotter »

Mała aktualizacja. Najpierw dwa zdjęcia z ciemnym szarym, które można by powiedzieć niewiele wnoszą, ale dla mnie to bardzo ważny etap. Bo gdy model jest cały czarny, to jest jedną, zlewającą się bryłą. Po tym ciemnym szarym kształty mi się uwypuklają, bo zaznaczam sobie krawędzie, linie, nity itp. Dzięki temu mam swego rodzaju przewodnik jak potem działać z rozjaśnieniami.

Obrazek
Obrazek

Następne zdjęcia to już są rozjaśnienia, czyli modulacja. Nie jest to jeszcze koniec. Gdyby pojazd miał być w kolorze Panzergrau, to bym już go tak zostawił. Ale że to jest B&W, to białym muszę jeszcze porobić przepalenia, które i tak później zostaną stonowane. Mam nadzieję, że tym razem model nie wyjdzie mi tak ponuro jak Valentyna. Jednak starałem się zrobić go jaśniejszym, planuję również użyć jaśniejszych odcieni kolorów właściwych. Dodam jeszcze, że ta cała modulacja została wykonana za jednym zamachem tylko 1 kolorem. Nie bawiłem się w kilka różnych, bo przy odpowiednim rozcieńczeniu farby można się pięknie pobawić w gradient w zależności od grubości nakładanej warstwy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”