Sexton II - Dragon 1:35

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Sexton II - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Skoda praktycznie zbudowana, więc zaraz przejdzie do lakierni, gdzie miejsce jej zwolni brytyjsko-polski szkrabik. Więc pora rozpocząć coś nowego. I będzie to właśnie Sexton II Dragona jak niżej. Dzięki temu modelowi poznałem osobiście Rafała, vel Cooper69.
Obrazek

Na początku mam do znawców oraz chętnych się powiedzieć mam pytanie, czy poza dodatkami jakie obecnie już posiadam (widoczne na zdjęciu poniżej) coś jeszcze warto dokupić?
Obrazek

Planuję go zrobić jako Polaka, ale nie wiem czy wykorzystać oryginalne Dragonowskie kalki, czy może coś z tych od Toro Model. Jak dobrze już wiecie, moja wiedza dot. poprawności merytorycznej jest ograniczona, dlatego zawsze apel o pomoc. Co będzie najbliżej poprawności? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Sexton II - Dragon 1:35

Post autor: Krocionorzec »

Nie jestem pewien gąsienic, chyba inne trza. Nota bene - jeśli to są DSy, to sprawdź czy się nie pokruszyły. W moich dragonach popróchniały cholery, bo ich nie wywlokłem z woreczków. Wydziela się z nich coś, jakiś olej i całość zyskuje konsystencję i kolor karmelu. I duppa bladda :) Model jest cacany, mam siostrzanego, z normalnemi gąsienicami.
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Sexton II - Dragon 1:35

Post autor: cooper69 »

Krocionorzec pisze:Nie jestem pewien gąsienic, chyba inne trza. Nota bene - jeśli to są DSy, to sprawdź czy się nie pokruszyły. W moich dragonach popróchniały cholery, bo ich nie wywlokłem z woreczków. Wydziela się z nich coś, jakiś olej i całość zyskuje konsystencję i kolor karmelu. I duppa bladda :) Model jest cacany, mam siostrzanego, z normalnemi gąsienicami.
Gąski są właściwe np. do „Łańcut”
„Breda” ma np. T48 ale widzę, że na modelłorku konsultacje prowadzi także się nie wcinam :P
Ja na szczęście moje sprzedałem i kupiłem Friule.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Sexton II - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Wcinaj się, wcinaj. Im więcej informacji tym lepiej.
Czy zmiana na inne gąski nie wymagała by również zmiany koła napędowego?
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Sexton II - Dragon 1:35

Post autor: Krocionorzec »

Spotter pisze:Wcinaj się, wcinaj. Im więcej informacji tym lepiej.
Czy zmiana na inne gąski nie wymagała by również zmiany koła napędowego?
Zdecydowanie tak. To inne kółeczko zupełnie. Całe szczęście koła nie są trudne do zdobycia - jak zdecydujesz się na konkretny egzemplarz, to daj znać, coś na pewno wyszperam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Sexton II - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Obsługa warta rozważenia. Rozumiem, że z nich da się zrobić polaków? Gąski będę wymieniał na Friule ATL-127, czyli pozostaję przy CDP Tracks.
Rafał, wiesz że nie mam FB i bez konta wyświetla mi się tylko 1 zdjęcie. Będę zobowiązany jak wrzucisz tutaj zdjęcia z CDP’esami. Dzięki.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Sexton II - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Dzięki. Z tego co widzę, to "Zboiska" oraz "Jordanów" odpadają, bo są na innych gąskach. Z Toro Model zostaje tylko jedna opcja, tj. 7 Pułk Artylerii Konnej z 2 DP. Pytanie, czy on był na CDP'esach. Jeżeli nie, to ostatnia opcja to kalki zestawowe, czyli 1 pułk artylerii z 1 DP. I wydaje mi się, że to zdjęcie właśnie przedstawia ten pojazd:
Obrazek

Jeszcze tylko przydałoby się potwierdzenie i ew. więcej fotek poglądowych. Dzięki.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: Sexton II - Dragon 1:35

Post autor: FraSem »

Mam ten model w kolejce, więc chętnie popatrzę :) Co do gąsek, to u mnie też się rozpadły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”