Jeep with Bazookas -Dragon 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Jeep with Bazookas -Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Warsztat się zwolnił, więc pora aby coś nowego wjechało. Myślałem nad jakimś ruskim pojazdem, bo chciałem przerwę od brytoli/polaków, ale amerykańców też już dawno nie robiłem. A że ten Jeep mi się podoba, jest mały i od Dragona to zakładam, ze to będzie szybki i łatwy projekt na zasadzie PZPR. Nawet figurantów nie będę dodawał... chyba :lol:

Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawostki odn. tego pojazdu, użycia ich np. w naszych siłach zbrojnych itp, to z chęcią przyjmę wszelkie informacje. Bo kto powiedział, że nie można z niego zrobić coś z PLUS'em ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Jeep with Bazookas 1:35 Dragon

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Jak go rozbroisz i rozpancerzysz to może być i PL (ze wschodu, zachodu czy południa)
Ale w takiej pudełkowej wersji to tylko usacki i to pewnie jeszcze tylko Ardeny...
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Jeep with Bazookas 1:35 Dragon

Post autor: Spotter »

No to będzie Yanke Jeep :D
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Jeep with Bazookas 1:35 Dragon

Post autor: Spotter »

Po trzech miesiącach budowy, która mi się wydłużyła i to nie z mojej winy, mój ulubiony pojazd z okresu II WŚ jest gotowy do malowania. Jak pisałem wcześniej, będzie w wersji Yankeskiej, bo nasi takich akurat nie użytkowali. Zdecydowałem się nie dawać przedniej szyby zawiniętej w płachtę, bo przeglądając zdjęcia częściej napotykałem na Jeppy bez niej. Zwłaszcza, że jeżeli jest wstawiony pancerz, to jej sens jest co najmniej wątpliwy. Reszta zgodnie z pudłem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Jeep with Bazookas 1:35 Dragon

Post autor: Rafał B »

Te obejmy na tych pukawkach od góry nie za luźne aby trochę?
Powinny je raczej dociskać do podstawy, co by przy strzale nie podskakiwały.

Obrazek
Fotka poglądowo ino
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Jeep with Bazookas 1:35 Dragon

Post autor: Spotter »

:shock: Powinny i były takie! Chyba jak obcinała nadmiar od spodu, to mi się wysunęły. Dzięki Rafał. Poprawię.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Jeep with Bazookas 1:35 Dragon

Post autor: Spotter »

Z kronikarskiego obowiązku, jak również kontrolnego, aby sprawdzić czy wszystko jest ładnie wymalowane, poniżej zdjęcia Jeep'a z farbą bazową.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sorry że zdjęcia na szybko z telefonu, ale coś mi aparat siadł. Nie miałem jeszcze czasu go ogarnąć.
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Jeep with Bazookas -Dragon 1:35

Post autor: Tomasz Mańkowski »

farba bazowa, farba bazową... ale do OD to nawet nie jest podobne... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Jeep with Bazookas -Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

A wiesz, że to jest XF-62 Tamki beż żadnych zmian? Wydaje mi się, że to kwestia automatycznej korekty kolorów robionej przez telefon. No ale zobaczymy jak to wyjdzie z tym OD.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Jeep with Bazookas -Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Dwie, nie w sumie trzy warstwy rozjaśnień poszły już na tego Jeep'a. Ostatni z białym, więc niestety kolor zaczyna się robić szarawy, mimo iż dodatek żółtego w mieszance też jest. Zrobienie koloru OD jest trudniejsze niż się spodziewałem. Cały czas kombinuję jak zrobić dobrą mieszankę, ale odnoszę wrażenie że bez filtrowania go na koniec się nie obejdzie. Będzie musiał nabrać trochę życia i lekko zmienić kolor. Sugeruję się tutaj przy poczynaniach Yantoma na swoim Shermanie. Jak wyjdzie - zobaczymy. Ale cieszę się, że mam trening z OD na tak małym modelu, bo przemalowywanie go jest szybkie i proste. Na Shermanie byłoby znacznie trudniej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”