[G] Steyr 1500A Kommandeurwagen - Tamiya 1:35

Lista kategorii: Galerie konkursowe Kategoria Czołgi (... i inne pojazdy wojskowe) Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Galerie

Moderator: Spotter

Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: [G] Steyr 1500A Kommandeurwagen - Tamiya 1:35

Post autor: Rafał B »

levee pisze: śr 06 paź 2021, 21:38
Chudyhunter pisze: śr 06 paź 2021, 21:30 Nic tylko wsiąść i odjechać :D
Z hitlerowcami???!
Nie z hitlerowcami, tylko nazistami kolego Robercie, NAZISTAMI.

Co do modelu, to ogólnie fajny, podoba mi się, drobne tam mankamenty nieistotne dla całości. Na przykład ślad po prawej wycieraczce w dolnej części jest jakiś taki za "ostry" bym powiedział, nie ma płynnego przejścia po łuku. Nawiasem lewa lekko też do poprawy ale ta już ujdzie. Nie widzę też klamer na trokach/paskach na kanistrach, no ale to już może kwestia wieku, coraz bardziej ślepy jestem.
Figurkom przydałoby się na mundurach bardziej światłocieniem popracować, bo zwłaszcza na zbliżeniach, mundury zdają się być jednolicie zielone.
Twarze nie są takie złe, trochę rozjaśnień na policzkach, czułku i nosach i od razu zrobią się bardziej plastyczne. Ale, że sam mam z ich malowaniem problem, więc nie będę filozofował.
Całościowo jednak fajne, malowanie pojazdów masz już opanowane i widać, że bawisz się tym sprawnie (ja wciąż się uczę eksperymentując :lol: ) Pojazd jest jednak lekko przykurzony w związku z czym, ja bym go widział na choćby kawałku polnej drogi, co dodałoby mu realizmu.
...i tyle mojego ;)
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [G] Steyr 1500A Kommandeurwagen - Tamiya 1:35

Post autor: Spotter »

Rafał B pisze: czw 07 paź 2021, 08:49 ślad po prawej wycieraczce w dolnej części jest jakiś taki za "ostry" bym powiedział, nie ma płynnego przejścia po łuku
Starałem się jak mogłem, ale ręcznie ciężko coś takiego wyciąć. Niestety mój cyrkiel nie ma tak małego zakresu.
Rafał B pisze: czw 07 paź 2021, 08:49 Nie widzę też klamer na trokach/paskach na kanistrach
Bo ich nie ma. Tam coś Aber spierdzielił i nie ma nic sensownego. Musiałem improwizować. Wyszło i to co wyszło.
Rafał B pisze: czw 07 paź 2021, 08:49 Figurkom przydałoby się na mundurach bardziej światłocieniem popracować,
Tutaj nadal się uczę i nie chcę przesadzić. To tak samo jak z malowaniem pojazdów. A sam później krzyczę, że więcej kontrastu by się przydało :lol: Kwestia wprawy.
Rafał B pisze: czw 07 paź 2021, 08:49 ja bym go widział na choćby kawałku polnej drogi, co dodałoby mu realizmu
Zapewne. Ale nie potrafię i jakoś nie chce mi się robić podstawków. Może, kiedyś, w przyszłości, jak mi się najdzie ochota na Krasnale.
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [G] Steyr 1500A Kommandeurwagen - Tamiya 1:35

Post autor: Ajs »

Fajnie wyszedł, brakuje kawałka podstawki z jakąś polną drogą i byłoby super.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”