Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

Póki co fajny.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Thalgonis pisze: ndz 15 maja 2022, 20:51 Monotonny jesteś Radku… Ile można pisać „ładny”, „świetny” albo „podoba się”… :lol:
Spokojnie, napewno coś spieprzę ;) Dziękować za miłe słowa. Myślę teraz nad tą żółcią i jak przygotować farbę. Czy nie zrobić bardzo rzadkiej mieszanki i bardzo jasnej, następnie kładąc masę warstw to wymodulować.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Żółtko się rozlało. I póki co wygląda bardziej zielono niż żółto. Ale to wynika z faktu, że krycie jest słabe bo farba bardzo rozcieńczona. Teraz muszę to przyciemnić, nadać większego nasycenia kolorem i lekko zmodulować. Czeka mnie sporo z tym zabawy. Oby tylko efekt był zadowalający.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Skoro model rozpoczęty tutaj, to i tutaj wypada go skończyć. Swoich zabawek z piaskownicy nie zabrałem jeszcze, więc dalej sam się w niej bawię.

Względem poprzedniej aktualizacji plamy dostały rozjaśnienia a sam model lakier, kalki i wash. Do tego domalowałem pacynki. Następnie biorę się za ostatni etap, czyli młotkowanie i brudzenie. No i jeszcze gąski. Może do końca roku uda mi się to skończyć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2108
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Thalgonis »

Kaczka :)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

Spotter pisze: wt 11 paź 2022, 20:44 ...swoich zabawek z piaskownicy nie zabrałem jeszcze, więc dalej sam się w niej bawię
Nikt tego nie sugerował

Kaczki plywajOM w stawie Macieju.

Ad meritum:

Czołk wygląda fajnie, z jednym zastrzeżeniem, ja bym na tym etapie nie zostawił aż tak kontrastowych nitów i śrub. Łachy dowuCCY są ok, ale już jego oczy wyglądają jak u krasnoludka z disnejowskiej bajki o królewnie Śnieżce. Ten drugi Henryk to ma za duży kontrast na wdzianku, nawet dla mnie, a wiadomo że nie stronie od kontrastów :lol:
Czemu oni majOM zielone gapy na czapach?
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Konrad

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Konrad »

Taki ciemny jest?
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Szydercza Gała pisze: wt 11 paź 2022, 21:12ja bym na tym etapie nie zostawił aż tak kontrastowych nitów i śrub
On ma na razie za sobą tylko washa. I jakoś specjalnie nie bawiłem się w zbijanie kontrastu. To zniknie przy następnym etapie.
Szydercza Gała pisze: wt 11 paź 2022, 21:12 Łachy dowuCCY są ok, ale już jego oczy wyglądają jak u krasnoludka z disnejowskiej bajki o królewnie Śnieżce. Ten drugi Henryk to ma za duży kontrast na wdzianku
Oczy poprawię. Wyglądają koszmarnie. Odcień i kontrast łaszków u obydwu jest taki sam, malowałem ich jednocześnie tą samą farbą i odcieniem. Na zdjęciach widać tak wyszło.
Szydercza Gała pisze: wt 11 paź 2022, 21:12 Czemu oni majOM zielone gapy na czapach?
Na sztyfciarzu się walnąłęm, do poprawy. Oficer ma zieloną czapkę, więc powinien mieć na zielonej podkładce. Ale kalki są rypnięte i wygląda cały na zielony. Do poprawy.
Konrad pisze: wt 11 paź 2022, 21:39 Taki ciemny jest?
Zmień ustawienia monitora. Np. rozjaśnij trochę. Przecież to jest Panzergrau. On nie może być za jasny.
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Rafał B »

Mnie tam się podoba, i nie wydaje mi się, żeby panzer był za ciemny, ale to rzecz gustu.
Figurki fajne, oczy do poprawy, ale sam miewam z figurkami problem, więc lepiej bym pewnie nie zrobił.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Wóz obity i porysowany. Pora na brudzenie. Pacynki poprawione.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”