Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Spotter

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Skoro poprzedni model trafił do lakierni, pora na warsztat wrzucić coś nowego. Będzie nim tytułowy Panzer Vier. Póki co leży na warsztacie i czeka na chwilę przerwy technologicznej w Jeepie aby się nim zająć. To jest też czas abym ustalił jak chcę go zmalować. Niestety instrukcja dragona jest bardzo słaba pod tym względem. I tutaj chciałbym prosić kogoś o pomoc. Nie chcę robić jednolitego malowania, więc większość z zestawowych odpada. Zostają trzy, które mają jakieś szlaczki. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby mi podrzucić jakieś schematy tych malowań. Chodzi dokładnie o:
Pz. Rgt 36, 14 Pz. Div. Russia 1942
Pz. Abt. 204, 2 Pz. Div, Russia 1942
Niezidentyfikowana jednostka, nr boczny 421, Russia 1943

Z góry bardzo dziękuję.

Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Na dowód że coś się dzieje, trzy zdjęcia postępów budowy. Idzie całkiem sprawnie. Jak to dragon. I powiem, ze bardzo polubiłem te ogniwkowe Magic Tracki. Skleja się je superancko i całkiem ładnie się je kładzie.

Dodatkowo przypominam się z prośbą o pomoc odn. malowania. Maciek mi coś na PW podesłał, ale zaginęło w czeluściach. Więc jakbyś mógł wrzucić tutaj, będę zobowiązany. A reszta? Coś? Ktoś?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Thalgonis »

mówisz masz :-)

Obrazek
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Rafał B »

Nie radziecki, czy rosyjski i nie ze Zwezdy, a to już duży plus 8-)
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

No to budowa zakończona. Pora go przenieść do lakierni i zacząć się bawić farbkami :D
Jednak cały czas mam problem z malowaniem. To co Maciek przedstawił to są barwy 1.Pz. Div. Nie mam za bardzo do wyboru kalek, więc chcę robić któryś z zestawowych z pudła. Niestety instrukcja Dragona za dużo nie pomaga, zaś ja w szukaniu po Internetach jestem noga!!! :cry: I prośba czy ktoś mógłby proszę mi pomóc w znalezieniu schematów malowania Pz. IV z jednego z tych dwóch oddziałów:
Pz. Rgt.36, 14. Pz. Div
Pz. Abt.204, 22. Pz. Div

Obydwa okres 1944 Rosja.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Dzięki Bohdanie! :piwo: I to malowanie jest ciekawe bardzo!
Ciekawe czy najpierw był szary a na to poszły jasne plamy, czy odwrotnie? Raczej to pierwsze, skoro Dunkelgelb wprowadzono już w trakcie wojny.

Będzie wyzwanie aby to fajnie pomalować. Ewentualnie jeszcze jedno malowanie z instrukcji Border Model. Qrcze, w ogóle nie wpadłem na pomysł by podpatrzeć w innych instrukcjach.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

Dzięki Bohdanowi będzie malowanie szare w żółte plamy. Jako że najpierw była szarość a dunkelgelba wprowadzono później, najpierw muszę pomalować Panzera na Panzergrau. I baza już jest zrobiona. Mało efektowny etap prac, ale aparat pozwala wyłapać to, czego zwykłe oko nie zobaczy. Bo nie raz mi się zdarzyło, że myślałem że baza ładnie położona a potem na zdjęciach masa niedomalowań.

No i jest piękny szaraczek. Teraz będzie najfajniejszy dla mnie etap prac nad modelem, czyli piękne go zmodulowanie. Potem żółte plamy. Jestem ciekaw jak to finalnie wyjdzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Thalgonis »

Podaj dokładny numer farbki
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Pz. Kpfw IV Ausf F2 - Dragon 1:35

Post autor: Spotter »

XF-63 zdaje się. A co?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotter”