100 Pytań do... :)

Moderator: Szydercza Gała

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Langley, Trumpeter, 1:350

Post autor: Szydercza Gała »

No to se kup HP-BH. Bohdan ma obie i tej prawie nie używa, bo CH robi robotę w Jego skalach. Ty też przecież same kobyły malujesz. Ja to największe rzeczy robię w 1/72, nie licząc jednego jUSka, więc siłą rzeczy wszystko jest mniejsze i wymaga większej precyzji.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Laskonogi
Posty: 61
Rejestracja: pn 15 lis 2021, 11:28

Re: Langley, Trumpeter, 1:350

Post autor: Laskonogi »

Hm defacto to dwa dobre modele z dodatkmi, hm moze ja tez sobie kupie, założymy klan Iwata :lajkonik:
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Langley, Trumpeter, 1:350

Post autor: potez »

Szydercza Gała pisze: śr 02 lis 2022, 17:51 No to se kup HP-BH. Bohdan ma obie i tej prawie nie używa, bo CH robi robotę w Jego skalach. Ty też przecież same kobyły malujesz. Ja to największe rzeczy robię w 1/72, nie licząc jednego jUSka, więc siłą rzeczy wszystko jest mniejsze i wymaga większej precyzji.
bohdan najpierw wziła HP-BH bo strasznie chciał mała dyszę.
potem ode mnie wział HP-CH i okazało się, że tym mozna wszystko zrobić.
jak zaczniess uzywać, to przestaniesz chciec miec inne aero do wiekszych powierzchni.
tak to w praktyce wygląda.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Langley, Trumpeter, 1:350

Post autor: bohdan »

Tak jest HP-CH jest uniwersalny. Super aero. Potrafi wiele. Od niego zaczynam malowanie modelu. Podkład, kolory bazowe, bezbarwne lakiery itd.
Ale! Gdy zaczynam bawić się detalami czy plami kamuflażu to sięgam po HP-BH. Mniejszy zbiornik na farbę ułatwię prace i obsługę.
Sumując używam obu aerografów intensywnie. Jeżeli można o mnie w ogóle powiedzieć że intensywnie maluje :lol:
Z własnego doświadczenia polecam na początek HP-CH
Konrad

Re: Langley, Trumpeter, 1:350

Post autor: Konrad »

Na listę zakupów mam wpisaną HP-BH. Wiem, że HP-CH jest uniwersalna i zrobiłbym prawdopodobnie wiele tym aerografem ale będę mieć już dwa aerografy do podkładów, Adlera i CR, o ile ten CRki nie wypierdolę wcześniej przez okno. Decyzja zapadła, może pod koniec grudnia kupię Iwatę, może nie kupie w uwagi na wydatki ale napewno ją zdobędę w następnym terminie, jak już coś wpisałem na listę zakupów to raczej to tylko kwestia czasu.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: 100 Pytań do... :)

Post autor: Szydercza Gała »

Tu przeniosłem mondrości na temat Cioci Iwaty, jako do rzeczy nie należące :D
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Konrad

Re: 100 Pytań do... :)

Post autor: Konrad »

Mondrego to i dobrze posłuchać, nie jak gupiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szydercza Gała”