100 Pytań do... :)

Moderator: Szydercza Gała

Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: Panzer »

Raz na jakiś czas mam taki napad, że bym łódkę w 1:72 zlepił, ale jak widzę ile jest roboty nawet z takim schnellbootem w tej skali to odpuszczam. Nie mam serca jeden model dziergać dwa lata...
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: trl »

To może coś mniejszego:
Obrazek
Obrazek
pl / en / fb
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: KFS-miniatures »

Panzer pisze:Raz na jakiś czas mam taki napad, że bym łódkę w 1:72 zlepił
..czyli jesteś więźniem nie tylko własnego ciała ale i skali? bo gdybyś nie był, to byś sobie mógł takiego bismarka skleić, akurat by trzymał gabaryt tych karaluchów, które robisz
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: tankmania »

KFS-miniatures pisze:
..czyli jesteś więźniem nie tylko własnego ciała ale i skali?
Gdybym miał czas i i siły i ochote, gdybym robił duzo modeli to bym sam chciał mieć wszystkie w jednej skali. Nie wiem dlaczego.
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: Panzer »

trl pisze:To może coś mniejszego:
Obrazek
Z tym Airfixowym ciulstwem jest podobno taki problem że to nie do końca jest 1:72 a raczej 1:76 i jeżeli coś wsadzisz do środka to wygląda dość dziwnie.
KFS-miniatures pisze:
Panzer pisze:Raz na jakiś czas mam taki napad, że bym łódkę w 1:72 zlepił
..czyli jesteś więźniem nie tylko własnego ciała ale i skali? bo gdybyś nie był, to byś sobie mógł takiego bismarka skleić, akurat by trzymał gabaryt tych karaluchów, które robisz
Może rzeczywiście mam nerwicę skali, ale jak sobie myślę, że mógłbym w gablotę wsadzić coś w innej podziałce to mi się ręce pocą i muszę się okryć kocem ratunkowym...
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: KFS-miniatures »

mi z kolei podoba się koncepcja jaką miał monogram w połowie obiegłego wieku, kiedy modele trzymały nie skalę, a gabaryt. choc to oczywiście zabijało mozliwość łączenia ich w scenki, dodawania figurek itd. ale jak bym miał robic pojazdy które są głuche na żądania podstawki to bym wolał priorytet wielkosci. a w samolotach to już teraz wolę ten czynnik
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: trl »

Panzer pisze:Z tym Airfixowym ciulstwem jest podobno taki problem że to nie do końca jest 1:72 a raczej 1:76 i jeżeli coś wsadzisz do środka to wygląda dość dziwnie...
Ale to Ci chyba chodzi o starszą wersję Heller/Airfix, a to jest "new tool" z 2014 roku.
Obrazek
pl / en / fb
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: Panzer »

trl pisze:
Panzer pisze:Z tym Airfixowym ciulstwem jest podobno taki problem że to nie do końca jest 1:72 a raczej 1:76 i jeżeli coś wsadzisz do środka to wygląda dość dziwnie...
Ale to Ci chyba chodzi o starszą wersję Heller/Airfix, a to jest "new tool" z 2014 roku.
Interesting. Aż sprawdzę.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: Szydercza Gała »

Proste, nie wsadzaj nic do środka hahaha. To jest new tool. A jak Ci sie spodoba, to se doskraczujesz to niego frachtowiec, takiego na przykład Liberciaka, żeby se mógł zwisać przy burcie :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Danton, Hobby boss, 1:350

Post autor: Panzer »

Właśnie mi podrzuciłeś pomysł. Gdyby burtę statku z siatką potraktować jako tło scenki i przy jej fragmencie umieścić higginsa z ładunkiem... hmmm...
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szydercza Gała”