Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Relacje, podpowiedzi, pytania
Awatar użytkownika
Lukasz
Posty: 79
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 02:47
Lokalizacja: Sydney/Pobierowo
Kontakt:

Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: Lukasz »

Hej!

No to i ja sie podziele moim Migiem dwudziestym dziewiatym a fukrum a od akademi w czteryosemce.

Malownaie pudelkowe, szfapskie a wlasciwie NRDowskie.

Na razie pracuje nad spodnimi powierzchniami po katuszach ze szpachlowaniem CA i szapchlowka tamiji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A migi mi sie tak spodobaly ze dwudziesty pierwszy juz do mnie leci...
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: JBZ »

Enerdowski to znaczy cud-technika używana od 1988 do 1990. Jak na mój gust trochę za brudno na spodzie.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: KFS-miniatures »

na mój gust tez wyglada jak gnijąca na dziedzincu polskiego muzeum. ale technicznie bardzo ładne to
Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki
Posty: 29
Rejestracja: czw 26 lip 2012, 14:54

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: Paweł Czarnocki »

Witaj Łukaszu.
Jest to mój pierwszy post na tym Forum. Przykro mi , że popadło na mnie ale MIG-29 ma płytowe usterzenie. Wychyla się cały statecznik a nie tylko jego tylna część. Linie podziału poszycia potraktowałeś jako podział na część ruchomą i nieruchomą. Szkoda bo model już pomalowany wstępnie. Może da się to jakoś jeszcze poprawić ? Akurat tez składam ten model wiec mnie Twój wątek zainteresował.


Pozdrawiam Paweł
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: Czarny »

Paweł Czarnocki pisze:Witaj Łukaszu.
Jest to mój pierwszy post na tym Forum. Przykro mi , że popadło na mnie ale MIG-29 ma płytowe usterzenie. Wychyla się cały statecznik a nie tylko jego tylna część. Linie podziału poszycia potraktowałeś jako podział na część ruchomą i nieruchomą. Szkoda bo model już pomalowany wstępnie. Może da się to jakoś jeszcze poprawić ? Akurat tez składam ten model wiec mnie Twój wątek zainteresował.


Pozdrawiam Paweł
Ja tam w sumie z imienin własnie wróciłem ale jak na mój gust to dałes się zrobić w konia. To malowanie i odpowiednie podkreslenie łączenia poszycia oraz rozjaśnienie końcówek dają takie wrażenie. Zwróć uwagę na to zdjęcie:

Lukasz pisze:
Obrazek

.

Tutaj nie widać jakoby statecznik był wychylony tak jak piszesz.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: tankmania »

Dla mnie trochę oszołomiaste są odpryski, jakby go przez chaszcze przeciągali. Ale idea i wykonanie mi się podoba. Tylko już nie przekombinuj jak z Yakiem, spód jest dobry, nie ruszać.
Awatar użytkownika
Paweł Czarnocki
Posty: 29
Rejestracja: czw 26 lip 2012, 14:54

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: Paweł Czarnocki »

Czarny pisze: Ja tam w sumie z imienin własnie wróciłem ale jak na mój gust to dałes się zrobić w konia. To malowanie i odpowiednie podkreslenie łączenia poszycia oraz rozjaśnienie końcówek dają takie wrażenie.
Powiększ sobie i dokładnie obejrzyj środkowa fotkę. Wyraźnie widać , zwłaszcza na końcu statecznika szczeliny przez które prześwituje biały karton. Nie sądzę aby kolega Łukasz namalował tam białe linie. U nasady statecznika też widać szczeliny. Tylko powinna być też szczelina po drugiej stronie osi obrotu steru jak na fotce

http://walkarounds.airforce.ru/avia/rus ... mt_047.jpg


A piszę to nie po to aby drwić czy szydzić z kolegi ale po to by poprawił dość istotny błąd w modelu nad którym się trochę napracował. A napisałem, że statecznik "wychyla się" a nie "jest wychylony". Zweryfikuj mój post miły i sympatyczny kolego .
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: Czarny »

Jak wygląda statecznik w Migu dwudziestymdziewiątym to wiem. Kilka razy widziałem.

Jeśli ugięcie jest to jest mikroskopijne bo na 1 i 3 fotce twgo nie widać, chociaż masz rację mowiąc iż widać biały karton.

Ten problem może rozwiązac chyba tylko autor pracy.
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: Rafał B »

Czarny pisze: Ja tam w sumie z imienin własnie wróciłem ale jak na mój gust to dałes się zrobić w konia. To malowanie i odpowiednie podkreslenie łączenia poszycia oraz rozjaśnienie końcówek dają takie wrażenie.
Na zbliżeniu widać nie tylko nacięcia sterów, ale zapewne też i dla jaj zostało zaszpachlowane łączenie usterzenia z kadłubem...Marcin przyjrzyj się raz jeszcze dobrze zdjęciom ;)
...no chyba, że ja też dałem się zrobić w konia, wydaje mi się jednak, że Paweł ma rację.
Ostatnio zmieniony czw 26 lip 2012, 23:01 przez Rafał B, łącznie zmieniany 1 raz.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Mig-29A Fulcrum A | 1:48 Academy

Post autor: tankmania »

Czarny pisze:Jak wygląda statecznik w Migu dwudziestymdziewiątym to wiem. Kilka razy widziałem.

Jeśli ugięcie jest to jest mikroskopijne bo na 1 i 3 fotce twgo nie widać, chociaż masz rację mowiąc iż widać biały karton.

Ten problem może rozwiązac chyba tylko autor pracy.

Nie chodzi o ugięcie tylko o szczelinę w stateczniku (prześwit). Paweł ma rację i łatwo to można naprawić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”