Fw 190 od Tamki

Relacje, podpowiedzi, pytania
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: Thalgonis »

„Acha!” powiedział Dyzma klepiąc się w czoło. ;)
Dzięki Rafał :piwo:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: potez »

tylko nie ciśnij paluchem, bo jak znam życie to po ustawieniu ogranicznika skoku i tak ciśniesz mocno mając nadzieję, że lepiej poleci ;) nie poleci lepiej, poleci tak jak ustawiłeś. :lajkonik:
tak, jestem #ponurymodelaż
net_sailor
Posty: 26
Rejestracja: śr 09 sty 2019, 13:30

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: net_sailor »

Thalgonis pisze:Dzięki za fotkę - faktycznie dobrze obrazuje to co napisałeś. Spróbuję „skopiować” :mrgreen:

PS. wszystkie stery zupełnie inaczej uwypukliłeś niż resztę - tak się to robi czy w którymś z późniejszych kroków (bo to zdjęcie jak napisałeś, jest jednym z etapów) zrobiłeś jak resztę?
Na sterach jest cieniowanie, które nakładam zazwyczaj po zacieniowaniu całego płatowca. Wystarczy okleić naokoło taśmą i psiknąć po krawędzi. Tak że jak chcesz spróbować to na tym etapie swojej Foczki jeszcze możesz tak zrobić. Podczas malowania zasadniczego wszystko było gaszone tym właściwym kolorem. Użyłem granatowego żeby się komponował z niebieską barwą docelowego kamuflażu. Ja tam nie jestem zwolennikiem niewolniczego trzymania się blackbasingu przy każdej okazji. Czarny podkład jest fajny na szare samoloty, a do innych dobieram inne barwy.

Obrazek
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: Thalgonis »

Siemanko,

majówka minęła, wytrzeźwiał człowiek, to i za mazianie się można było zabrać... Dowalić mu jeszcze kilka warstw tego czerwonego - teraz są dwie cienkie? Chyba trochę za mocno widać te linie podziałowe... No i ten marmurek wydaje mi się za bardzo widoczny...

Obrazek

Obrazek

PS. jak oglądam na sieci modele tej dory w tym konkretnym malowaniu, to widzę efekt od sasa do lasa: od wściekle czerwonych po zdecydowanie mniej czerwonego niż to co jest u mnie teraz...
PS2. światło robi jednak różnicę: górna fotka światło dzienne, dolna - lampka warsztatowa...
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: cooper69 »

łon żyje i nie uciek!
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: Thalgonis »

Ale jest bliski temu :-). Więc wiesz, ostrożnie z tym stawianiem do pionu ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
net_sailor
Posty: 26
Rejestracja: śr 09 sty 2019, 13:30

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: net_sailor »

Thalgonis pisze:Dowalić mu jeszcze kilka warstw tego czerwonego - teraz są dwie cienkie?
Podchwytliwe pytanie: a jaki efekt chciałeś uzyskać? Pamiętaj, że to Ty panujesz nad aerografem a nie on nad Tobą. Więc maluj zgodnie ze swoją wolą a nie "jak wyjdzie". Na mój gust jeszcze jedna mgiełka czerwonego by nie zaszkodziła zwłaszcza, że są niedomalowane miejsca po bokach silnika.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: fragles »

Thalgonis pisze:Dowalić mu jeszcze kilka warstw tego czerwonego - teraz są dwie cienkie? Chyba trochę za mocno widać te linie podziałowe... No i ten marmurek wydaje mi się za bardzo widoczny...
dupajaś! Nic nie dowalać! Co najwyżej mgiełka - jak pisze net_sailor - i to tylko tam, gdzie wyraźnie niedomalowane.
Jest dobrze, a zobaczysz, że jest dobrze, kiedy odsłonisz biały spod maskowania. Białego już nie poprawisz, a masz w tej chwili czerwony i biały mniej więcej w podobnej konwencji/intensywności marmurka. Więc jakbyś dowalił kilka warstw czerwonego, to nie będzie Ci KONWENIOWAŁO. :D
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: potez »

tako rzecze #ponurymodelaż:
a aj bym zmył...boś Pan Panie Szanowny tak chujowo krzywo te paski nakleił, że jak zdejmiesz to sam będziesz wył jak zobaczysz ten biały "piekny inaczej"
a na poważnie to musisz poekperymentować z nasyceniem a zmywanie pewnie i tak zrobisz, bo te białe paski niewybaczają...
tak, jestem #ponurymodelaż
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Fw 190 od Tamki

Post autor: Thalgonis »

Koledzy, czy dobrze kombinuję?
Aby uzyskać taki efekt:

Obrazek

to:
a) muszę skądś skombinować naklejki z białymi cyferkami 5 i 8 po czym nakleić je na bazowy kolor, a następnie zamazać tymże samym bazowym (tylko mocno rozcieńczonym)?
b) całą tę robotę można wykonać TYLKO maskami tych cyferek (bo po kalce zawsze będzie widać, że to… kalka :D)?

EDIT: to co dostałem od znajomego to właśnie „4”, biały napis i odpowiedni numer na ogon „170933” - resztę muyszę kombinować...
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”