A-7E Corsair II HB 1/48

Relacje, podpowiedzi, pytania
Marek Naja
Posty: 136
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:50

A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: Marek Naja »

Kiedyś wspomniałem o tym modelu, a na fali wysypu fajnych rur, to i ja odkurzyłem to pudełko. Muszę przyznać, że jest to miła odmiana po przerzucaniu sobie nad głową cielska Heinkla. Model składa się ogólnie szybko i sprawnie, na merytorykę za bardzo nie patrzę więc profil wlotu powietrza mnie nie razi. Plusem zestawu jest bogaty wybór uzbrojenia. Skłaniam się obecnie na taki kombinowany zestaw: 3 x zbiorniki, 2 x AIM-9, 2 x GBU-8, 1 x GBU-10, 3 x Maverick. Oby to tylko udźwignął :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: tankmania »

Zezniecierpliwością czekam na koniec!

Mam wersję "A", tylko niepotrzebnie na fotki oryginału patrzyłem i teraz potrzebuję dowodu, że bez kombinacji będzie tyspikny. :D
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: JBZ »

Paczę się na te jety i mi się powoli lepiona moja 16 przypomina.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Marek Naja
Posty: 136
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:50

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: Marek Naja »

W międzyczasie coś tam pchnąłem w temacie Korsarza. Co prawda z małymi przebojami z podkładem Chaos Blackiem, który na plastiku HB zaczął się jakoś warzyć ale olałem temat i malowałem dalej. Na razie model po błysku i kalkach, przed washem i brudzeniem. Po washu za wiele się nie spodziewam, bo linie HB są dość płytkie więc wash MIG-a zapewne mi się wytrze. Chyba, że przetestuję jakiś inny wariant. Wkurzyły mnie znów kalki HB, bo górny rombik był w dwóch połówkach. Wolałbym żeby był w jednym, a pod anteny bym sobie zrobił dziurki. Tak zaś połączenie połówek było tak wredne, że trzeba było je szlifować i zamalowywać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu zaś powstający równolegle Mirage F1 Italeri. Z tym był problem z powodu miętkiego plastiku. Ładnie się poprawiało linie podziałowe ale na koniec wylazły ukryte jamki i mimo zaszpachlowania, a może w wyniku szpachlowania (Tamiya) wcale nie zniknęły i ładnie się pojawiły w malowaniu. Zalałem je CA i przyszło znów szlifować.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: Arkady72 »

Korsarz miodzik.
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Robert O.

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: Robert O. »

piekny jak zawsze
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: tankmania »

Marek, ja Ci będę sprzątał i gotował, a Ty mi będziesz modele robił, dobra? :D
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: JBZ »

Corsarz fajny bardzo. Mirage F-1 to wersja CT?
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Marek Naja
Posty: 136
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:50

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: Marek Naja »

tankmania pisze:Marek, ja Ci będę sprzątał i gotował, a Ty mi będziesz modele robił, dobra? :D
He, he, no nie wiem... żona jakoś dziwnie przestała krytykować to całe modalarstwo jak się zorientowała, że ludzie modele za pieniądze sprzedają :D Coś czuję, że roi się jej w głowie jakiś niecny plan i wkrótce zacznie szukać po internecie, kalkulować i jeszcze się okaże, że będzie mi na głowie kołki ciosać - rób szybciej, bo ja już ten model sprzedałam w internecie...
A ogólnie, to już mnie strasznie męczy parapet w łazience w roli lakierni. Jak w weekend przysiądę coś podmalować, to zaraz gderanie, że pranie nastawiłam, smrodzisz. Ale nowa modelarnia już wytynkowana i przyjdzie ciepło, trzeba będzie chałupę wykańczać, pomału zwiozę graty modelarskie i w dzień robota przy chałupie, a wieczorem modele cha, cha.
JBZ pisze:Corsarz fajny bardzo. Mirage F-1 to wersja CT?
Aleś mi zadał krępujące pytanie... Na instrukcji składania widnieje F1C - malowanie granat/sreberko z 1981 r.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-7E Corsair II HB 1/48

Post autor: JBZ »

Marek Naja pisze:
JBZ pisze:Corsarz fajny bardzo. Mirage F-1 to wersja CT?
Aleś mi zadał krępujące pytanie... Na instrukcji składania widnieje F1C - malowanie granat/sreberko z 1981 r.
Ajm soł sory. Jeśli jest jak piszesz to F-1C 200 z uwagi na sondę do tankowania. C były bez sondy a CT to C zmodyfikowane do atakowania tego co się po ziemi pałęta. Były jeszcze rozpoznawcze CR.
Zadam jeszcze jedno krępujące pytanie-malowanie francuskie czy inne coś?
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”