Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Relacje, podpowiedzi, pytania
Awatar użytkownika
tomek_chacewicz
Posty: 162
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: tomek_chacewicz »

el Rozito pisze:Macie może jakiś system, poza przyklejeniem na stałe, na to pieprzone śmigiełko, coby się kręciło i nie odstawało???
Nie wiem czy zdjęcia jasno to pokazują, generalnie 2 igły 1,2mm i 0,8mm, są prostsze sposoby ale śmigiełko obraca się bardzo lekko, na dmuchnięcie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

Dzięki, wszystko jasne, skłaniam się do pomysłu Tomka. Trzeba będzie tylko zakupić igły, a może jakieś mam i dopasuję...
Mecenas/Kolekcjoner
Posty: 289
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 20:39
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: Mecenas/Kolekcjoner »

Michał i co kręcisz już śmigłem :P
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

Jeszcze nie kręcę, jak go skończę to może zakręcę ;) .
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

Joł. Młodsza latorośl razem z małżonką u babci, więc mam trochę czasu dla Was :D .
Neutral Wash'em MiGa zapuściłem linie podziału, przy czym zrobiłem to nie jak typowy pin wash tylko tak grubiej (jak na zdjęciu), co przy ścieraniu dało lekkie smugi i zabrudzenia.

Obrazek


Model po wytartym łoszu i zabezpieczeniu warstwą semi gloss Tamiya z malutkim dodatkiem zmatowiacza Mr Hobby.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Następnie zabrałem się za brudzenie spodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W założeniu ma to być samolot intensywnie eksploatowany w warunkach suchego klimatu. Bardzo podoba mi się brudzenie Sztarbaluxowej Wdowy, wiec również postanowiłem wykorzystać do tego celu szminki Tamiya. Najpierw rozcieńczałem je wodą, potem pędzelkiem nanosiłem na model, a na koniec, po wyschnięciu przecierałem szmatkami Mr Hobby i zwilżonym pędzelkiem. Czynności te powtórzyłem kolejno dla Sand, Light Earth i Mud. W międzyczasie prysnąłem "z pędzla" drobne plamki/zabrudzenia, używając mieszanki AK Engine Oil, farb olejnych i thinnera MIGa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miejsca przebiegu smug po spalinach zmatowiłem i jednocześnie lekko przyciemniłem mieszanką Vallejo black glaze+glaze medium+woda (1-1-2) natryśniętą z aero.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zacieki na zbiorniku paliwa powstały z mieszanki Engine oil, farb olejnych i thinnera. Naniosłem je dość obficie pędzelkiem, korygując ich przebieg skierowałem je na spód zbiornika i powiesiłem go, aż do wyschnięcia, w pozycji w jakiej będzie podwieszony pod modelem.

Obrazek

Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: tankmania »

No, ładnie panocku.
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

tankmania pisze:No, ładnie panocku.
Podzinkowoł, panocku. :mrgreen:
Robert O.

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: Robert O. »

no fajny nawet bardziej niz fajny ,podoba sie to brudzenie i fajnie ze pokazałes krok po kroku bedzie gdzie podejrzec
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: JBZ »

Inspirujące
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Mecenas/Kolekcjoner
Posty: 289
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 20:39
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: Mecenas/Kolekcjoner »

Pięknie upaprany Michał. Można się pobrudzić przy robocie :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”