Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Relacje, podpowiedzi, pytania
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

Robert O. pisze:bardzo mnie sie to podoba
:D podziękował.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: JBZ »

Podziwiam
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

Dzięx JBZ. Według tego linka http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2 ... 12sqn2.htm, który podrzuciłeś kołpak był w kolorze Dark Earth, a nie jak sugeruje Hasegawa ciemnoceglasto czerwonym. I jak malować? Fajniejsza dla modelu byłaby opcja hase... Żółte krawedzie natarcia oczywiście bedą.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: JBZ »

el Rozito pisze:Według tego linka http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2 ... 12sqn2.htm, który podrzuciłeś kołpak był w kolorze Dark Earth, a nie jak sugeruje Hasegawa ciemnoceglasto czerwonym. I jak malować? Fajniejsza dla modelu byłaby opcja hase...
Czerwony kołpak to nie ozdoba tylko element szybkiej identyfikacji jak kołpak i pas Sky w Wielkiej Brytanii. Uważam że to wystarczający powód by malować na czerwono. Jeśli to za mało to weź pod uwagę że z czerwonym będzie ładniej.
W opisie kolorowanki nie znalazłem informacji o kolorze spinnera.
Obrazek
Przy okazji, to kilka lat temu zaufałem instrukcji Tally ho i zmalowałem kołpak na niebiesko.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 06 cze 2013, 17:18 przez JBZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

Ok, tak jak napisałem mi opcja z czerwonym tez się bardziej podoba ;) .
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: JBZ »

Piszą tam jeszcze że ten egzemplarz miał brytyjskie radio (czego nie widać) a tym samym nie miał anteny tylko maszt (co widać).
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

JBZ pisze:Piszą tam jeszcze że ten egzemplarz miał brytyjskie radio (czego nie widać) a tym samym nie miał anteny tylko maszt (co widać).
Maszt i antenę bicz (whip), tak piszą. Wziąłem to pod uwagę w trakcie budowy i usunąłem mocowanie do statecznika pionowego. Idę malować :)
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
el Rozito

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: el Rozito »

... opowiadam dalej ;) . Przed położeniem kalkomanii powierzchnię modelu pokryłem z aero sidoluxem. Niezbyt lubię ten specyfik (chyba, że do podłóg) ale po tym, jak kilka razy po zastosowaniu clear MR Hobby (Tamiyi również) rozcieńczonego Levellingiem przebił mi cały preszejding przez kamuflaż, pierwszą warstwę, zabezpieczającą, maluję sidoluxem.
Kalkomanie położyłem używając ciepłej wody i płynów Gunze. Następnie zrobiłem różne przyciemnienia, okopcenia, jak i również rozjaśnienia, przy pomocy smoke tamiya, najpierw czystym, a nastepnie wymieszanym z brązem; potem do tego ciut rubber black; na koniec rozjaśnienia na rondlach (i nie tylko) mieszanką smoke plus buff. Na koniec sesji wszystko pociągnąłem, już bez obaw, błyszczącym Mr Hobby jako podkład pod pierwszy łosz. A ha, zęby podmalowałem, tam gdzie nie połączyły się części kalkomanii, farbami vallejo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tu niestety w trakcie maskowania żółtych pasków urwało się więcej niż zamierzałem, ale niech będzie 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Macie może jakiś system, poza przyklejeniem na stałe, na to pieprzone śmigiełko, coby się kręciło i nie odstawało???
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Kittyhawk Mk.IV, Hasegawa, 1/48.

Post autor: Robert P »

el Rozito pisze:Macie może jakiś system, poza przyklejeniem na stałe, na to pieprzone śmigiełko, coby się kręciło i nie odstawało???
Nie wiem ile masz tam w środku miejsca, bo jak jest trochę wolnego, to można by wkleić oring o średnicy wew. odrobinę mniejszej niż wałek od śmigła. Będzie wchodzić z pewnym wciskiem, ale będzie obrotowe.
el Rozito pisze:przebił mi cały preszejding
no to witam w klubie ;) Właśnie dlatego się dziś będę przepraszał z sido
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”