Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: Arcturus »

Dotarła, ale na razie nie ruszam, bo i czasu brak, i warsztat pełen.
Obrazek
Trochę żal, że nie ma opcji złożonych skrzydeł. Jakby ktoś miał na zbyciu części do zrobienia takowych (http://www.mojehobby.pl/products/NAKAJI ... -WING.html), to chętnie przygarnę. Długą bąbę, zwaną w kręgach fachowców korpedą czy tak jakoś, też bym wziął.
Awatar użytkownika
Rhayader
Posty: 541
Rejestracja: czw 29 maja 2014, 07:54

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: Rhayader »

Jak dla mnie - Bąba! :piwo:
Janusz

Galerie
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: Arcturus »

Rhayader pisze:Jak dla mnie - Bąba! :piwo:
To może dorobisz do kompletu lotniskowiec w 1:48? :piwo:
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: timi »

Nie idź moją drogą zrób porządnie
http://timimodelfactory.blogspot.com/20 ... a-148.html
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: Arcturus »

Jak wiadomo, zdrada czyha za każdym rogiem, i nie inaczej jest w tym wypadku. Oto wizje Nakajima Cockpit color wg. Eduarda (panele) oraz Mr.Hobby (C127) (czarna strzałka). Co mam tedy czynić???
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: KFS-miniatures »

kolorowe blaszki zabezpiecz lakierem błyszczacym. nastepnie pomaskuj maskolem drobiazgi i psiknij mgiełke farby. a potem jak bedziesz malował plastik, to tez zacznij od ziuelonego podkładu, koloru zblizonego do tego na blachach. opcja druga, równiez po zabezpieczeniu lakierem - zapuszczasz mocno rozcienczoną farbą jak łoszem tablice, tak, zeby nie zalac zegarów. innymi słowy, nakładasz filtry.
uberwłasciwego koloru nie uzyskasz, ale to bedzie mniej raziło, niz zasadnicze róznice w kolorach miedzy powierzchniami malowanymi a blachami
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: Arcturus »

KFS-miniatures pisze:kolorowe blaszki zabezpiecz lakierem błyszczacym. nastepnie pomaskuj maskolem drobiazgi i psiknij mgiełke farby. a potem jak bedziesz malował plastik, to tez zacznij od ziuelonego podkładu, koloru zblizonego do tego na blachach. opcja druga, równiez po zabezpieczeniu lakierem - zapuszczasz mocno rozcienczoną farbą jak łoszem tablice, tak, zeby nie zalac zegarów. innymi słowy, nakładasz filtry.
uberwłasciwego koloru nie uzyskasz, ale to bedzie mniej raziło, niz zasadnicze róznice w kolorach miedzy powierzchniami malowanymi a blachami
Fajna koncepcja, parę razy przerabiałem edkowe blaszki pędzlem, ale cienko to wychodziło, a nie wpadłem na pomysł z maskolem. Swoją drogą ciekawi mnie, który kolor jest bardziej prawdopodobny - dobrać taką soczystą zieleń jak na blachach byłoby jeszcze łatwiej, niż je przemalowywać...
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: potez »

Olej te dywagacje i dobierz kolor do blaszek edka. Najwyżej będziesz mial zly kolor wnętrza...
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: Arcturus »

potez pisze:Olej te dywagacje i dobierz kolor do blaszek edka. Najwyżej będziesz mial zly kolor wnętrza...
Lubię to!
wrobelsparrow
Posty: 45
Rejestracja: pn 26 maja 2014, 03:22

Re: Kaśka samurajka, czyli Japońska wojowniczka z bąbą

Post autor: wrobelsparrow »

"Zły kolor wnętrza" - przez przymykanie oczu na takie karygodne błędy merytoryczne, prawdziwe modelarstwo umiera. Co dalej - podwozie wklejone pod złym kątem? Nieodpowiednia liczba nitów? Nierealistyczne zabrudzenia? A goście zagraniczni patrzą i się uśmiechają...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”