Sexton II "WOROCHTA"/"BREDA" 1:35 Dragon 6793

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: cooper69

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: Spotter »

Widzę, że ktoś tutaj chciał odtworzyć historyczne zdjęcie:
Obrazek
Obrazek

Fajnie im to wyszło. Żałuję, że nie wiedziałem o tym kolorze jak robiłem swojego Łańcuta. Wyszłoby mi bardziej zgodnie historycznie.
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: Rafał B »

Eeee, inne reflektory, brak lin i tobołów oraz pokrowca na hamulcu i parę innych różnic...ogólna improwizacja.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: cooper69 »

Tu to jeszcze kamo wyszło ok.

Na bodajże prawym boku zamiast zawijasów to im pasmo górskie wyszło...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Rafał B pisze: pn 20 wrz 2021, 09:46 Eeee, inne reflektory, brak lin i tobołów oraz pokrowca na hamulcu i parę innych różnic...ogólna improwizacja.
Oryginalne reflektory "zaginęły" gdzieś w magazynach - może dokopią się do nich po przeprowadzce na Cytadelę (choć nie liczył bym na to)
A co do całości - racja, improwizacja i rekonstrukcja (to przecież chłopaki z GRH)
cooper69 pisze: pn 20 wrz 2021, 12:02 Na bodajże prawym boku zamiast zawijasów to im pasmo górskie wyszło...
Czytelna fotka całego prawego boku oryginalnego "Łańcuta" nie istnieje / nie jest mi znana.
A napisów kredą widocznych na fotce bodajże z Bredy, Muzeum - póki co - nie zdecydowało się odtworzyć :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: Spotter »

Ale ten numer na przednim lewy błotniku mogą jak najbardziej odtworzyć. On jest wyraźnie widoczny na dwóch zdjęciach, które prezentowałem u siebie w warsztacie.
O właśnie to, tylko było w dużo lepszej jakości, ale zniknęło internetów:
Obrazek
Na tym zdjęciu były widoczne zarówno napisany, jak i mniej więcej schemat malowania, jak się odpowiednio wyciągnęło kontrast. Ale mówię - dużo lepszej jakości.
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Spotter pisze: wt 21 wrz 2021, 07:59 Ale ten numer na przednim lewy błotniku mogą jak najbardziej odtworzyć.
Co do napisów (kredą) - patrz wyżej (to decyzja Muzeum).
Z rozmów wynika, że w momencie kiedy pojazd trafi na docelową ekspozycję (dioramę 1:1) to napisy kreda (być może) zostaną odtworzone.
Póki co pojazd garażuje "pod chmurką" (pod plandeką, a czasami pod namiotem) więc tego typu działania są bezsensowne...
Spotter pisze: wt 21 wrz 2021, 07:59 Na tym zdjęciu były widoczne zarówno napisany, jak i mniej więcej schemat malowania, jak się odpowiednio wyciągnęło kontrast. Ale mówię - dużo lepszej jakości.
Po tym podciągnięciu kontrastu i tak niewiele było widać - mieliśmy do dyspozycji odbitkę tej fotki (z archiwum rotmistrza Kamińskiego) i na jej podstawie, oraz na podstawie fotek innych pojazdów zaproponowaliśmy odtworzony (w miarę) układ kamuflażu - ale malowanie to już nie nasza domena i wyszło tak jak widać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: Spotter »

Myślisz, że ten napis na błotniku to kredą było malowane? Moim zdaniem nie.
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: Rafał B »

Tomasz Mańkowski pisze: wt 21 wrz 2021, 07:30A co do całości - racja, improwizacja i rekonstrukcja (to przecież chłopaki z GRH)
Domyślam się Tomek, to taki trochę żart był z mojej strony ;) :piwo:
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Spotter pisze: czw 23 wrz 2021, 12:56 Myślisz, że ten napis na błotniku to kredą było malowane? Moim zdaniem nie.
Ten SE/1744 to (najprawdopodobniej) tymczasowy numer ze składów armijnych - tak przynajmniej twierdził rotmistrz Kamiński.
I jako numer tymczasowy najpewniej pisany kredą (lub białą zmywalną farbą)

Napisy na prawej burcie pojazdu - jako że są to napisy robione przez Holendrów, zaraz po walkach - na bank robione zwykłą kredą.
Zresztą nie wszystkie napisy uwiecznione na zdjęciu są po holendersku - chłopaki z GRH dopatrzyli się tam również polskojęzycznych napisów (choć mało cenzuralnych)

A z ciekawostek, według rotmistrza Kamińskiego, w okolicach wizjera kierowcy powinien być dodatkowo umieszczony tzw."serial jednostki" (żółtymi cyframi), taki jak widać np. na fotce "Cieszyna". Dlaczego nie ma go (nie widać go) na fotce "Łańcuta" - ???
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Sexton II "BREDA" 1:35 Dragon 6793

Post autor: cooper69 »

Mnie Tomku zastanawia po co im (na Worochcie) te kijaszki przytroczone na boku.
No i cały czas mnie zastanawia jak i gdzie ten stelarz na namiot/plandekę był mocowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „cooper69”